2017 metai


Konkurso koordinatorė metodininkė Irena Stankevičienė
tel. (8 5) 2764543,  

Darbų katalogas

Konkurso sąlygos 

Vasario 25 dieną Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko konkursas  „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Į šią mokslo šventę rinkosi mokiniai, norintys parodyti savo ir pamatyti kitų tiriamuosius, eksperimentinius, taikomuosius bei kūrybinius darbus, ateities vizijų aprašymus, pačių pagamintus maketus ar prietaisus.

Pristatyti savo ieškojimų rezultatus ir susipažinti su bendraminčiais atvyko Vilniaus, Kauno, Palangos, Klaipėdos miestų, Kėdainių, Kupiškio, Šakių, Varėnos, Anykščių, Raseinių, Šilalės, Panevėžio ir Kauno rajonų bendrojo ugdymo mokyklų bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro 3–8 klasių mokiniai.

Renginį šiltu pasveikinimu pradėjo ir kūrybinės sėkmės dalyviams palinkėjo konkurso koordinatorė, Techninės kūrybos ir inžinerinio ugdymo skyriaus metodininkė Irena Stankevičienė.

Konkurso darbų vertinimo komisijos pirmininkas, UAB „Nemuno banga“ analizinės laboratorijos ir kokybės skyriaus vadovas Viktoras Mostovojus linkėdamas visiems geros nuotaikos, pasitikėjimo savo jėgomis, priminė pagrindinius vertinimo kriterijus: darbo moksliškumą, aktualumą, kūrybiškumą, savarankiškumą, iškeltų uždavinių ir gautų išvadų pagrįstumą, gebėjimą diskutuoti su ekspertais, stendų informatyvumą bei estetinį jų apipavidalinimą.

Komisija vertino 57 darbus. Džiugina mokinių pasirinktų temų įvairovė – nuo magnetinės pievos maketo, vaisių nokimo tyrinėjimo, juodojo gandro lizdo stebėjimo, iki laikysenos sutrikimų, fotosintezės bei Jupiterio dydžio egzoplanetų tyrimų.

Pedagogams, ruošusiems mokinius konkursui, buvo surengtas kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Tiriamoji veikla – gabių vaikų ugdymo įrankis“.

Po darbų pristatymo mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Aviamodelio konstravimas”, „Mus supantys fizikiniai ir cheminiai virsmai“ bei „Žvilgsnis į mikropasaulį“.

Konkurso laureatais tapo 18 darbų autoriai, kuriems  buvo įteikti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro diplomai, organizatorių ir rėmėjų dovanos.  Dar septynių darbų autoriai tapo nugalėtojais įvairiose nominacijose.

Įmonės „Thermo Fisher Scientific“ įsteigtas specialusis prizas „Už darbo moksliškumą“ atiteko Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniui Tadui Gudauskui, o Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos mokytojai Zitai Vitkauskienei buvo įteiktas prizas už efektyvų mokinių tiriamosios veiklos organizavimą.

Baigėsi tik konkursas, subūręs mokinius naujiems atradimams. Mokinių pradėti ir tęsiami darbai gali tapti geru stimulu ateityje dalyvauti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse, paskatinti įsilieti į įvairius projektuose, skirtus jauniesiems tyrėjams.

Dalyvių vardu organizatoriai dėkoja ištikimiems konkurso draugams: kasmetiniam ir pagrindiniam rėmėjui aukštųjų technologijų įmonei „Thermo Fisher Scientific“ ir rėmėjui grožio namams „Aurum“.

Kitai metais šis konkursas minės savo 20 metų jubiliejų.