2017 metai

ETNOKULTŪROS PROJEKTAS „MŪSŲ LOBYNAI“

Projekto vadovai

Alma Mirinienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro 
Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė.
Tel. (85) 215 45 85, el. p. alma.miriniene@lmnsc.lt

Arvydas Ščiukaitis, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro  Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus metodininkas. Tel. (8 5) 215 43 19, el. p. arvydas.sciukaitis@lmnsc.lt


Šiemet projektas skiriamas Tautinio kostiumo metams.


Bendra informacija apie projektą



Varžytuvių „Atverk tautos lobynų gelmes"  sąlygos

Dalyvių registracija   iki kovo 10 d.



Varžytuvių „Tarmių lobynai"  sąlygos


Dalyvių registracija iki kovo 10 d.






Gegužės 3 d. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje, vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Varžytuvėse dalyvavo 60 mokinių iš įvairių bendrojo ugdymo mokyklų.

Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų varžytuvių „Atverk tautos lobynų gelmes“ nugalėtojais tapo:
I vieta – Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos komanda (vadovai Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė, 
              Alma Rumšienė, Kazys Bivainis, Vilija Maslauskienė);
I vieta – Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos komanda (vadovai Vilieta Juškienė, Ligita 
              Grybauskienė, Loreta Pocienė);
II vieta – Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komanda (vadovai Asta Grigalienė, Nijolė 
               Būdvytienė). 

„Tarmių lobynai“ varžytuvių nugalėtojais tapo:

1–4 klasių grupėje
I vieta – Kazimieras Eglynas (mokytoja Rasa Lingaitienė, Palangos pradinė mokykla);
II vieta – Modesta Norbutaitė (mokytoja Vida Gečienė, Pagėgių sav. Stoniškių pagrindinė mokykla);

5–8 klasių grupėje
I vieta – Agnė Jakučinskaitė (mokytoja Dalia Noreikienė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija);
I vieta – Augustas Reikertas (mokytoja Vida Gečienė, Pagėgių sav. Stoniškių pagrindinė mokykla);
II vieta – Airika Juškytė (mokytoja Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė, Tauragės „Šaltinio“ 
    progimnazija); 
II vieta – Marija Vasiliauskaitė (mokytoja Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė, Tauragės „Šaltinio“ 
    progimnazija); 
III vieta – Rugilė Balsytė (mokytoja Ilona Alčauskienė, Mažeikių r. Balėnų pagrindinė mokykla);
III vieta – Kristina Rupšytė (mokytoja Vida Gečienė, Pagėgių sav. Stoniškių pagrindinė mokykla);
III vieta – Grėtė Lisauskaitė (mokytoja Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė, Tauragės „Šaltinio“ 
      progimnazija).

Varžytuvių vertinimo komisijos pirmininkas Stanislovas Kavaliauskas (Vilniaus etninės kultūros centras). Komisijos nariai: Darius Mockevičius (Vilniaus Židinio suaugusiųjų gimnazija), Nijolė Marcinkevičienė (Lietuvos liaudies kultūros centras) ir Violeta Meiliūnaitė (Lietuvių kalbos institutas).



Balandžio 28 d. Šakių r. Tubelių kaimo Zanavykų muziejuje vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Suvalkijos regiono varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Jose dalyvavo 60 mokinių iš įvairių bendrojo ugdymo mokyklų. 

Suvalkijos regiono varžytuvių „Atverk tautos lobynų gelmes“  nugalėtojais tapo:
I vieta – Šakių r. Griškabūdžio gimnazijos komanda (vadovė Vida Čeplevičienė);
II vieta – Kazlų Rūdos sav. Antanavo pagrindinės mokyklos komanda (vadovė Lolita Šiaulienė);
III vieta – Kauno Rokų  gimnazijos komanda (vadovės Vanda Mažeikienė ir Rita Pociutė-Miliūnienė).

„Tarmių lobynai“ varžytuvių nugalėtojais tapo:

1–4 kalsių grupėje
I vieta – Žemyna Vasaitytė (mokytoja Rima Vasaitienė, Šakių „Varpo“ mokykla);
II vieta – Austėja Undraitytė (mokytoja Rima Vasaitienė, Šakių „Varpo“ mokykla);
III vieta – Austėja Litvinaitė  (mokytoja Rima Vasaitienė, Šakių „Varpo“ mokykla).

5–8 klasių grupėje
I vieta – Justė Jakaitytė (mokytoja Rima Vasaitienė, Šakių „Varpo“ mokykla);
II vieta – Ieva Šileikaitė, mokytoja Rima Vasaitienė (Šakių „Varpo“ mokykla).


Etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Dzūkijos regiono varžytuvės

Balandžio 26 d. Varėnos r. Merkinės  progimnazijoje vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Dzūkijos regiono varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Jose dalyvavo 70 mokinių iš įvairių Dzūkijos regiono bendrojo ugdymo mokyklų. 

Dzūkijos regiono varžytuvių „Atverk tautos lobynų gelmes“ nugalėtojais tapo:

I vieta – Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos komanda (vadovė Leonora Mockevičienė);
II vieta – Liškiavos mokyklos-daugiafunkcinio centro komanda (vadovė Marijona Gervelienė);
III vieta – Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos komanda (vadovės Rasmutė Baliukonienė).

„Tarmių lobynai“ varžytuvių nugalėtojais tapo:

1–4 kalsių grupėje
I vieta – Gija Jarmalavičiūtė, Joris Jarmalavičius  (mokytoja Irma Dobrovolskienė, Vilniaus Medeinos pradinė mokykla);
II vieta – Kamilė Alekšiūnaitė (mokytoja Marytė Didikienė, Varėnos kultūros centro Gudžių filialas);
II vieta – Austėja Tarailaitė (mokytoja Rasa Alekšiūnienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija);
III vieta – Rugilė Sinkevičiūtė (mokytoja Zita Kulakauskienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija);
III vieta – Miglė Barysaitė, mokytoja Nijolė Česnulevičienė (Trakų r. Onuškio Donato Malinausko gimnazija).

5–8 klasių grupėje 
I vieta – Gintarė Barišauskaitė (mokytoja Marijona Gervelienė, Varėnos r. Liškiavos mokykla-daugiafunkcis centras) ir Martynas Mockevičius (mokytoja Dalia Mockevičienė, Vilniaus sav. Grigiškių „Šviesos“ gimnazija);
II vieta – Eimantas Lenkevičius (mokytoja Asta Tarailienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija);
III vieta – Inesa Saveiskytė (mokytoja Asta Tarailienė; Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija)
ir Asta Bubnelytė (mokytoja Asta Tarailienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija).

9–12 klasių grupėje
I vieta – Vaiva Gudaitytė (mokytoja Laima Bautronienė, Alytaus Putinų gimnazija);
II vieta – Živilė Malaškevičiūtė (mokytoja Marijona Gervelienė, Varėnos r. Liškiavos mokykla-daugiafunkcis centras) ir Urtė Fialkovskytė (mokytoja Rita Černiauskienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija);
III vieta – Inesa Sinkevičiūtė (mokytoja Asta Tarailienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija) ir Gabrielė Lukšytė (mokytoja Asta Tarailienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija).


Projekto „Mūsų lobynai“ Aukštaitijos regiono varžytuvės

Balandžio 21 d. Vilniaus Taikos progimnazijoje vyko etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ Aukštaitijos regiono varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. 

Dalyvavo 90 mokinių iš įvairių bendrojo ugdymo mokyklų ir neformaliojo švietimo įstaigų. 
Projektas jungia dvejas jau ne pirmus metus vykstančias varžytuves „Atverk tautos lobynų gelmes“ ir „Tarmių lobynai“. Projekte kviečiami dalyvauti bendrojo ugdymo mokyklų ir neformaliojo švietimo įstaigų mokiniai ir mokytojai.

Aukštaitijos regiono varžytuvių nugalėtojais tapo: 

1–5 klasių grupėje

I vieta – Radviliškio r. Šeduvos gimnazijos komanda (vadovė Aušra Mickutė)
II vieta – Kauno jaunųjų turistų centro komanda (vadovė Dalina Galskienė)
III vieta – Kauno Palemono gimnazijos komanda (vadovės Jūra Sigutė Jurėnienė, Ramutė Kežienė)

6–12 klasių grupėje 

I vieta  – Zarasų r. Salako pagrindinės mokyklos komanda (vadovės Inga Gikienė, Danguolė Kisielienė)
II vieta – Vilniaus Taikos progimnazijos komanda (vadovės Renata Mikolaitytė, Birutė Jarumbavičienė)

Pirmų vietų nugalėtojai pakviesti į respublikines varžytuves.

Varžytuvių vertinimo komisija 

Pirmininkė – Gražina Kadžytė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas).
Komisijos nariai: 
Stanislovas Kavaliauskas (Vilniaus etninės kultūros centras), 
Darius Mockevičius (Vilniaus „Židinio“ suaugusių gimnazija), 
Nijolė Marcinkevičienė (Lietuvos liaudies kultūros centras), 
Agnė Čepaitienė (Lietuvių kalbos institutas). 



Projekto tikslas ir uždaviniai – ugdyti asmenybę, besididžiuojančią savo tautine kultūra, suvokiančią save kaip tos kultūros puoselėtoją, siekti etnografinių regionų savitumo išsaugojimo ir aktualizavimo Lietuvoje, skatinti mokinius puoselėti ir išsaugoti tarmes, pagilinti jau turimas mokinių etninės kultūros žinias, kurios padėtų suvokti bei formuoti savo kaip lietuvio tapatybę, o etnokultūrą suvokti kaip reiškinį, kuris apima visas mūsų tautos gyvenimo sritis ir poreikius, sudaryti sąlygas talentingiems jauniems žmonėms kūrybiškai perteikti savo mintis ir požiūrį į savo tautos ir krašto praeitį. 

Projektą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Projekto partneriai: Etninės kultūros globos taryba, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvių kalbos institutas, Lietuvių liaudies kultūros centras, Vilniaus etninės kultūros centras.