2017 metai

Susijusios naujienos (2017.06.02)

Išrinkti įdomiausi mokinių sukurti žaidimai

Šiais metais nacionaliniame mokinių žaidimų kūrimo konkurse dalyvavo 25 mokinių komandos. Konkurso dalyviai – pilietiškas ir patriotiškas jaunimas, kuriam įdomi Lietuvos nepriklausomybės kovų ir valstybės gynybos istorija, krašto gynybos srityje veikiančių įvairių organizacijų veikla ir kitos su Lietuvos saugumu bei pilietine visuomene susijusios sritys.

Visi konkursui pateikti žaidimai yra įdomūs ir originalūs. Vertinimo komisija pagal žaidimų aprašus įdomiausius žaidimus atrinko iš kiekvienos temų ir amžiaus grupių.

Konkurso laimėtojai bus apdovanoti birželio 2 d. Vilniuje vyksiančioje „Žaidimų mugėje“. Dalyvauti ir savo žaidimus pristatyti šiame renginyje kviečiami visi konkurso dalyviai.

Žaidimus kūrė mokiniai iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos, Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos, Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos, Kauno Prano Daunio ugdymo centro ir Kauno Kovo 11-osios gimnazijos, Kauno r. Neveronių gimnazijos, Kelmės r. Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos, Klaipėdos Vydūno gimnazijos, Mažeikių r. Ruzgų pagrindinės mokyklos, Šakių r. Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro, Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos, Panevėžio „Vilties“ progimnazijos, Vilniaus Santariškių konsultacinio mokymo centro, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos,Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus.

Prizininkai:

1 vieta

Stalo žaidimas Vyčio pulkas – Klaipėdos Vydūno gimnazijos devintokų komanda: Jonas Kalnius, Viktor Izotov, Milda Šimkevičiūtė, Petras Stankevičius ir Gintarė Gasiūnaitė, vadovės Ingrida Bertulienė ir Maja Petrovienė (8.1.1. temų grupė).

Stalo žaidimas Karalysčių karai – Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos trečiokų komanda: Rugilė Andrejevskytė, Daniel Gaiduk, Ryšard Zablocky, Jaroslav Marcinkevič ir Rustam Akopov, vadovas Mindaugas Rušinas (8.1.1. temų grupė).

Stalo žaidimas Alias. Pilietinis ugdymas – Klaipėdos Vydūno gimnazijos devintokų komanda: Ugnė Tumosaitė, Emilija Petkutė, Kotryna Novogrodskytė ir Eva Dumbrauskaitė, vadovė Maja Petrovienė (8.1.2. temų grupė).

Žaidimas Jaunieji partizanai – Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos antros klasės mokinių komanda: Emilija Ruškytė, Milvydė Marija Tamutytė, Viltė Vasiliauskaitė, Goda Katkutė, Rytis Šivickas ir Lietuvos šaulių sąjungos narys Gustas Dunajevas, vadovė Kristina Murauskienė (8.1.2. temų grupė).

Stalo žaidimasŽaibo kirtis– Klaipėdos Vydūno gimnazijos devintokų komanda: Domantas Balsas, Tadas Gumauskas, Simonas Riauka, Vytautas Vainius ir Paulius Čipickis, vadovai Ingrida Bertulienė ir Kastytis Bartusevičius (8.1.3. temų grupė).

2 vieta

Kompiuterinis žaidimas „Išgelbėk Lietuvą“ – Kauno r. Neveronių gimnazijos septintos klasės mokinių komanda: Emilijus Kaušpėdas, Aistis Melnikas, Dominykas Pranckevičius, Karolis Valaikis ir Eimantas Kuznecovas, vadovė Sigrida Balčienė (8.1.1. temų grupė). Šiam žaidimui Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos skiria specialų prizą.

Stalo žaidimas Pakartok LDK XIII–XV a.– Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos antros klasės mokinių komanda: Vaiva Stankevičiūtė, Uršulė Jankūnaitė ir Erika Klimantavičiūtė, vadovė Daiva Sinkevičienė (8.1.1. temų grupė).

Žaidimas Tu – karys– Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjaus septintokų komanda: Emilis Šimkus,Viktorija Rickevičiūtė, vadovas Algirdas Keblikas (8.1.3. temų grupė).

3 vieta

Stalo žaidimas Lietuvos lobių kelias– Mažeikių r. Ruzgų pagrindinės mokyklos devintokų komanda: Vilija Alseikytė, Astijus Danas, Aurelija Danaitė, Gerardas Jakštas, Justinas Žylė, vadovė Jūratė Baranauskienė (8.1.1. temų grupė).

Stalo žaidimas Nepriklausomybės kovos Pasvalio krašte – Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos antros klasės mokinių komanda:Karolina Vėberytė, Agata Navalinskaitė, Rokas Stuogis, Jonas Kaziliūnas, Enrika Lazickaitė ir Girdas Stukis, vadovas Marius Skardžius (8.1.1. temų grupė).

Žaidimas ATMINTIS (MEMORY). Lietuvos kariuomenės vėliavos– Vilniaus Santariškių konsultacinio mokymo centro septintų–devintų klasių komanda: Nariūnaitė Gabija, Keirytė Greta, Aleksiejūtė Dominyka, Pažūsinskaitė Viktorija ir Jakštaitė Ugnė, vadovė Irma Vitukynaitė (8.1.3. temų grupė).

Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
Konkurso partneris – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.
Draugai – VšĮ „Žaislų muziejus“.
Rėmėjas – leidykla „Šviesa“.

„Žaidimų mugės" akimirkos


Sąlygos