Lt | En
  
 

2018 metai

Sąlygos
Plakatas

Mokinių mintys laiškuose keliaus laiku

Šalies moksleivius Pasaulinė pašto sąjunga (PPS) ir Lietuvos paštas kviečia dalyvauti tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse. Viso pasaulio vaikai šiemet kviečiami pasvarstyti, kokią žinią gali nešti laiku keliaujantis laiškas. 47-ą kartą PPS rengiamo jaunimo epistolinio rašinio konkurso šių metų tema: „Įsivaizduok, kad esi laiškas, keliaujantis laiku. Ką norėtum pranešti savo skaitytojams?“ 

„Nobelio literatūros premijos laureatas Thomas Mannas yra pasakęs: „Laikas – brangi dovana, duota mums, kad taptume protingesni, geresni, brandesni ir tobulesni.“ Laikas, kurį vaikai skiria laiškui rašyti, juos brandina, tobulina kaip asmenybes, skatina mąstyti, analizuoti juos supančią aplinką. Dėl šių priežasčių Pasaulinė pašto sąjunga ir skelbia temą, susijusią su mokinių brandos bei pasaulėžiūros ugdymu.

Norime pakviesti Lietuvos mokinius prisiminti laiškų rašymo tradiciją – parašyti laišką, pasidalinti savo mintimis ir potyriais su skaitytojais, įsivaizduojant, kad esi laiškas, keliaujantis laiku“, – teigė Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė.

Pernai tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse dalyvavę mokiniai rašė laiškus tema „Įsivaizduok, kad esi naujojo Jungtinių Tautų generalinio sekretoriau patarėjas (-a). Kokią pasaulinę problemą patartum jam spręsti pirmiausia ir kaip?“ Geriausiu darbu tarptautinė vertinimo komisija išrinko 14-metės Togo Respublikos pilietės Evos Giordano Palacios rašinį. Ji laišką pradėjo savo svajonės nupasakojimu. Mergaitė rašo, kad ji, kaip ir bet kuri kita jauna moteriškosios lyties atstovė, svajoja apie nuostabias vestuves vilkint kerinčia balta suknele su nuostabiu jaunikiu šalia. Savo laiške Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui ji iškėlė vaikų santuokos problemą.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas organizuojamas dviem pakopomis. Pirmiausia šalies mokyklose rengiamas nacionalinis etapas. Iš atsiųstų rašinių vertinimo komisija išrinks 6 geriausius laiškus. Dar 4 laiškų autoriams komisija skirs skatinamuosius prizus. Pirmosios vietos laimėtojo rašinys bus verčiamas į prancūzų kalbą ir siunčiamas PPS Tarptautiniam biurui, kuris vykdys tolimesnę nugalėtojų atranką antrajame konkurso etape.

Daugiau informacijos apie konkursą bus paskelbta www.lmnsc.lt ir www.olimpiados.lt.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia PPS Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.


2017 metai
Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas
Vaikai rašys laiškus naujajam Jungtinių Tautų vadovui.
Šalies moksleivius Pasaulinė pašto sąjunga (PPS) ir Lietuvos paštas kviečia dalyvauti tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse. Viso pasaulio vaikai šiemet kviečiami rašyti laiškus ir juose išdėstyti savo požiūrį į iššūkius, su kuriais globaliu mastu susiduria šiandieninė demokratija, žmogaus teisės ir saugumas. Plačiau>>
(Paskelbta: 2016-11-08)
Skelbiama Tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio (2017) tema
"Įsivaizduok, kad esi naujojo Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus patarėjas. Kokią pasaulinę problemą patartum jam spręsti pirmiausia ir kaip?"
Sąlygos
     

2016 metai

2015 metai

DĖL 45 – OJO TARPTAUTINIO EPISTOLINIO RAŠINIO KONKURSO RAJONO/MIESTO ETAPO

 TARPTAUTINIO JAUNIMO EPISTOLINIO RAŠINIO KONKURSO NACIONALINIS ETAPAS 
Sąlygos
Plakatas
Pasaulinės pašto dienos proga moksleiviai kviečiami rašyti laiškus
Apdovanoti tarptautinio epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai 
Protokolas 
Kviečiamųjų mokinių sąrašas
Protokolas
Konkurso sąlygos
Pasaulinės pašto dienos proga laukiama moksleivių laiškų

(Paskelbta: 2014-10-09)

2014 metai

Apdovanoti Tarptautinio 43-iojo jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai
(Paskelbta: 2014-05-19)

Kviečiame į 43-iojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo apdovanojimus.
43-iojo tarptautinio epistolinio rašinio konkurso nugalėtojų apdovanojimai vyks gegužės 16 d. 11 val. Susisiekimo ministerijoje (111 salė), Gedimino pr. 17, Vilnius.

(Paskelbta: 2014-04-24)
Dėl įvairių organizacinių klausimų kreipkitės į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkę Teklę Songuliją telefonais 8 527 76 301, 8 6 71 37 028 arba el. paštu tekle@olimpiados.lt.Gabiją Petrauskaitę ir jos mokytoją pasveikino šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. 
Savivaldybių turuose atrinktus geriausius 2–3 darbus (po tris jų egzempliorius) ir regioninio turo protokolą prašome atsiųsti iki 2014 m. sausio 16 dienos.
Pasaulinės pašto dienos proga – kvietimas vaikams rašyti laiškus

2013 metai

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas

Susijusios naujienos:

Pasaulinės pašto dienos proga – kvietimas vaikams rašyti laiškus
(Paskelbta: 2013-10-09)

Lietuvės rašinys – tarp pasaulinio konkurso prizininkų
(Paskelbta: 2013-08-20)

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas (2012 - 2013 m.) 
(Paskelbta: 2012-10-01)

2012 metai

41-asis tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkurso:
Susijusios naujienos: 

Delfi naujiena: Penktoko rašinys bus vertinamas tarptautiniame konkurse
(Paskelbta: 2012-05-18)

BNS anonsas: Susisiekimo ministerijoje – jaunimo epistolinio rašinio konkurso laimėtojų apdovanojimas
(Paskelbta: 2012-05-18)

Skelbiami 41-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laimėtojai.
(Paskelbta: 2012-05-18)

41-asis tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas
(Paskelbta 2011-10-05)

2011 metai

Geriausias 2011 rašinys
(Paskelbta 2011-05-17)

Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO rengiamame konkurse dalyvaus mokinė iš Lietuvos
(Paskelbta 2011-05-09)

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje gegužės 6 d. buvo apdovanoti 40 -ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laimėtojai.
(Paskelbta 2011-05-09)


40-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo iškilmingas laimėtojų apdovanojimas

        40-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo iškilmingas laimėtojų apdovanojimas vyks gegužės 6 d. Vilniuje, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje. Kiekvienas laimėtojas iki balandžio 29 d. gaus oficialų kvietimą. 

Laukite tolimesnių žinių. Iki susitikimo !!!


Kviečiame dalyvauti tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse    

        „Įsivaizduok, kad esi miške augantis medis. Parašyk laišką ir paaiškink, kodėl svarbu saugoti miškus“, – tokia aktualia tema šiais metais epistolinį rašinį kviečiami rašyti mokiniai iš viso pasaulio. 
        Jungtinės Tautos ateinančius metus paskelbė Tarptautiniais miškų metais. Su jais siejama ir konkursinio rašinio tema, kuria siekiama atkreipti dėmesį į miškų apsaugos ir tausojimo klausimus. 2011 metus skelbdamos Miškų metais Jungtinės Tautos ragina valdžios, verslo, nevyriausybinių ir kitų organizacijų atstovus stengtis ugdyti visuomenės supratimą apie darnų vystymąsi ir palaikyti darnaus vystymo, miškų išsaugojimo idėjas ir veiksmus. Šiomis pastangomis bus prisidedama prie saugaus ateities kartų gyvenimo.
        Epistolinio rašinio konkursas, rengiamas nuo 1971-ųjų, šiemet jau 40-asis. Tarptautinį epistolinio rašymo konkursą rengia Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO). 
        Konkursas organizuojamas dviem pakopomis: pirmiausia išrenkami vietiniai kiekvienos šalies nugalėtojai, tada jų rašiniai išverčiami į prancūzų kalbą ir siunčiami PPS Tarptautiniam biurui, kad galėtų dalyvauti tarptautiniame konkurso ture. 
        Lietuvoje šį konkursą organizuoja Lietuvos paštas kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centru. Mokinių darbus ne vienerius metus vertina Vilniaus pedagoginio universiteto Lituanistikos fakulteto prodekanas doc. dr. Dainius Vaitiekūnas, rašytojos Gintarė Adomaitytė, Vanda Juknaitė, poetai Ričardas Šileika, Donatas Petrošius ir kiti. 
        Praeitų metų nacionalinio konkurso etapo, kurio tema buvo ,,Parašyk laišką ir paaiškink, kodėl svarbu kalbėti apie AIDS ir nuo jo saugotis“, pirmosios vietos nugalėtoja tapo Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokinė Brigita Kavaliauskaitė (mokytoja Irena Ūkelienė). Jos rašinys buvo išsiųstas į tarptautinį konkursą. Antrąsias vietas pelnė Pranciškonų gimnazijos mokinys Mindaugas Čekanauskas ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos mokinė Giedrė Kubiliūtė. Trečiosiomis vietomis džiaugėsi Grėtė Veronika Gedutytė iš Klaipėdos Simono Dacho pagrindinės mokyklos, Gintarė Kilaitė iš Trakų rajono Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos bei Aurimas Mickus iš Skuodo rajono Lenkimų Simono Daukanto pagrindinės mokyklos.
        Tarptautinio konkurso laureatai apdovanojami Pasaulinės pašto sąjungos medaliais, garbės raštais bei kitais prizais. 2009 metais konkurse dalyvavo per 2 milijonus jaunuolių iš daugiau nei 60 pasaulio šalių. Apdovanojimų vertus laiškus yra parašę ir mūsų kaimynai – prizines vietas šiame konkurse net dukart yra užėmę Estijos mokiniai. Gal 2011-aisiais ateis lietuvaičio eilė?

Protokolas

Pastaba: savivaldybių turuose atrinktus geriausius 2-3 darbus (po tris jų egzempliorius) ir regioninio turo protokolą prašome atsiųsti iki 2011 m. vasario 7 dienos.

2010 metai

39-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laimėtojai

1 vieta – Brigita Kavaliauskaitė, Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla, 13 metų, mokytoja Irena Ūkelienė (rašinys siunčiamas į tarptautinį konkursą)

2 vieta – Mindaugas Čekanauskas, Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, 12 metų, mokytoja Daiva Ataitė

2 vieta – Giedrė Kubiliūtė, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla, 13 metų, Janutė Mailaitė

3 vieta – Grėtė Veronika Gedutytė, Klaipėdos Simono Dacho pagrindinė mokykla, 13 metų, mokytoja Edita Miravičiūtė

3 vieta – Gintarė Kilaitė, Trakų r. Paluknio „Medeinos“ vidurinė mokykla, 12 metų, mokytoja Daiva Daukševičienė

3 vieta – Aurimas Mickus, Skuodo rajono Lenkimų Simono Daukanto pagrindinė mokykla, 12 metų, mokytoja Adelija Drukteinienė

Už rašinio originalumą Lietuvos paštas specialiu prizu apdovanos Grėtę Veroniką Gedutytę, Klaipėdos Simono Dacho pagrindinės mokyklos mokinę (mokytoja Edita Miravičiūtė)

Informacija dėl apdovanojimų bus pateikta 2010 m. spalio mėn.

KVIEČIAME DALYVAUTI 39 –AJAME TARPTAUTINIAME JAUNIMO EPISTOLINIO RAŠINIO KONKURSE,
kurio tema:
 
„Parašyk kam nors laišką ir paaiškink,
kodėl yra svarbu kalbėti apie AIDS ir nuo jo apsisaugoti“
 

Daugiau informacijos:

Savivaldybių turuose atrinktus geriausius 2-3 darbus (po tris jų egzempliorius) ir regioninio turo protokolą prašome atsiųsti iki 2010 m. sausio 15 dienos.

Konkurso Sąlygos

2009 metai

38-ojo TARPTAUTINIO JAUNIMO EPISTOLINIO RAŠINIO KONKURSO

NACIONALINIO ETAPO LAIMĖTOJAI

                                 

1 vieta –Tomas Viskintas, Švėkšnos „Saulės vidurinė mokykla, 14 metų, mokytoja Ramutė Zagurskienė
2 vieta – Mindaugas Ilickas, Panevėžio „Žemynos“ vidurinė mokykla, 11 metų, mokytoja Audronė Tichanavičienė
2 vieta – Jovita Rutkauskaitė, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija, 12 metų, mokytoja Vita Petkevičienė
3 vieta – Žygimantas Jarusevičius, Varėnos „Ąžuolo“ vidurinė mokykla, 12 metų, mokytoja R. Kisielienė
3 vieta – Jogilė Cibulskytė, Pasvalio rajono savivaldybės Valakėlių pagrindinė mokykla, 13 metų, mokytoja Morta Kazakevičienė
3 vieta – Martynas Tamošauskis, Kretingos rajono savivaldybės Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, 13 metų, mokytoja Virginija Kavoliūnienė
 
Apdovanojamai planuojami 2009 m. spalio mėnesį, apie tai laimėtojus rugsėjo mėn. informuosime atskiru oficialiu raštu.

 2009 metų epistolinio rašinio konkurso tema„Parašyk kam nors laišką ir paaiškink, kaip tinkamos darbo sąlygos gali pagerinti gyvenimą“