2021 metai
„Parašyk laišką artimajam ir papasakok savo patirtis COVID-19 pandemijos metu“ – tokia tema šiais metais epistolinį rašinį kūrė mokiniai iš viso pasaulio. Epistolinio rašinio konkursas, rengiamas nuo 1971-ųjų, šiemet jau 50-asis. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO).
Konkursas organizuojamas dviem pakopomis: pirmiausia išrenkami kiekvienos šalies nugalėtojai, tada jų rašiniai išverčiami į prancūzų kalbą ir siunčiami PPS Tarptautiniam biurui, kad galėtų dalyvauti tarptautiniame konkurso ture.
Šiemet nacionalinio etapo laimėtoja tapo Kauno Kazio Griniaus progimnazijos aštuntokė Eva Dovidonytė (mokytoja Rita Kanaukienė).
Lietuvoje konkursą organizuoja Lietuvos paštas kartu su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Mokinių darbus ne vienerius metus vertina rašytojai Gintarė Adomaitytė ir Ričardas Šileika.
„Laiškai yra ne tik vertingi istorijos šaltiniai, tačiau ir unikalių gyvenimo patirčių atspindžiai. Jie padeda pažinti laikotarpį, kurio kontekste yra parašyti, bei autorių, jo patirtis, mintis ir emocijas. Šis žanras leido paauglės Evos akimis kitu rakursu pamatyti ir apgalvoti pandemiją, kuri palietė visų kartų elgseną, mintis ir svajones. Toks neįprastas metas atneša daug atradimų, kuriems pastebėti kartais tereikia trumpos refleksijos, šiuo atveju – laiško draugui arba sau“, – sako Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Ugnė Bartašiūtė.
Kiek plačiau apie šį konkursą pasakoja rašytoja Gintarė Adomaitytė.
Šiais metais epistolikos konkurso dalyviams teko itin slogi, sunki, varginanti užduotis. Žmonės, įkalinti pandemijos, buvo pakviesti rašyti apie ką?
Apie ją – tą nuvarginusią izoliaciją, apie atskirtį, apie bandymus gyventi savaip. Aš gerbiu, aš skatinu kiekvieną mokinį, dalyvavusį konkurse. Mielai apdovanočiau VISUS. Nebuvo nė vieno, kuris neatskleistų savo patirčių. Kaip mokėjo, kaip galėjo, kaip suvokė...
Apdovanojimai tenka, deja, ne visiems. Labiausiai tiems, kurių laiškuose pajutome energiją, savitą požiūrį, raiškias detales, vaizdingumą. Ir filosofiją – gal vaikišką, gal paauglišką, bet vis tiek – filosofiją.
Nebijau prisipažinti: tai mano gyvenime pirmasis, o gal ir paskutinis konkursas, taip žiauriai mane nuvarginęs ar bent jau sugluminęs. Laiškai atskleidė neapsakomai daug. Keblius santykius šeimose, kraupią vienatvę, o gal dar baisiau – negalią būti savimi, norą žūtbūt taikytis prie vyresniųjų diktato.
Esu rašytoja. Tik rašytoja, kadaise svajojusi apie psichologijos studijas. Mudu su Ričardu Šileika vertinome literatūrinę raišką, bet... Kaip noriu Jus skatinti ir drąsinti – Jus, prislėgtus, įbaimintus, priverstus pataikauti ir taikytis vaikus.
Slibinai įveikiami. Ne tik pandemijos slibinai – ir tie, kurie slaptai gyvena mumyse.
2019–2020 metai
„Parašykite žinutę suaugusiajam apie pasaulį, kuriame gyvename“ – tokia tema šiais metais epistolinį rašinį kūrė mokiniai iš viso pasaulio. Epistolinio rašinio konkursas, rengiamas nuo 1971-ųjų, šiemet jau 49-asis. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO).
Konkursas organizuojamas dviem pakopomis: pirmiausia išrenkami vietiniai kiekvienos šalies nugalėtojai, tada jų rašiniai išverčiami į prancūzų kalbą ir siunčiami PPS Tarptautiniam biurui, kad galėtų dalyvauti tarptautiniame konkurso ture.
Šiemet nacionalinio etapo laimėtoja tapo Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos septintokė Viltenė Vaitkevičiūtė (mokytoja Gražina Trybienė).
Viltenės rašinį skaitykite čia.
Lietuvoje konkursą organizuoja Lietuvos paštas kartu su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Mokinių darbus ne vienus metus vertina rašytojai Gintarė Adomaitytė ir Ričardas Šileika.
„Tikiu ir žinau, kad vaikai pasaulį mato dažnai kur kas detalesnį nei suaugę žmonės, nes pastarieji pranykę savo rūpesčiuose neretai nebepastebi jo grožio ar unikalumo. Kvietėme Lietuvos mokinius laiškuose papasakoti, kaip jie mato pasaulį, parodyti suaugusiems jo neįtikėtinai gražias spalvas, įvairius kampus ir kitoniškumus. Ir nesvarbu, kokiu aspektu tą pasaulį atskleidėte, tikiu, kad jis nustebins ir kiekvieną suaugusį žmogų privers bent akimirkai suklusti”, – sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.
Kiek plačiau apie šį konkursą pasakoja rašytoja Gintarė Adomaitytė – kviečiame skaityti išsamią jos recenziją.
„Daugiau nei šimtas laiškų – štai kiek turėjau skaitymo.
Įsitikinau, kad konkurso autorėms ir autoriams labai rūpi gamtosauga. Greta Thunberg nudžiugtų sužinojusi, kiek pasekėjų turi Lietuvoje.
Dar kartą supratau, kad skirtingų kartų – tėvų ir vaikų – konfliktas yra amžinas. Tai liudija Antikos laikų šedevrai, tai patvirtina dabarties vaikų pasakojimai.
Jaudino socialinius keblumus atskleidžiantys pasakojimai: apie iširusias šeimas, apie tai, kad įtėviai tampa kur kas svarbesniais žmonėmis nei tikrosios mamos ar tėvai.
Lietuvos seneliai ir močiutės gali didžiuotis: būtent jiems buvo skirta nemaža dalis itin šiltų laiškų, įrodanti, kad vyresnioji karta yra svarbi, daug lemianti.
Kalbėti savo balsu, pasakoti savąsias istorijas, rasti savų žodžių – štai ką laikėme svarbiausiu kriterijumi. Vieni autoriai rašė ,,taip, kaip reikia“, atkartodami žinomų žmonių mintis. Tai svarbu. Turime kuo remtis, kuo pasikliauti. Tačiau... nelabai įdomu. Jau girdėta, jau skaityta. O juk būta ir piktų intonacijų... Piktumai ir moralizavimai kažin, ar jaudina, kiek bebūtų skaitančiajam metų.
Kai kas ėjo savo keliu. Bent jau tos ir tie, kuriuos matote tarp laureatų ir paskatintųjų – tikrai savo. Linkiu savasties neprarasti...“
Skelbiamas protokolas.
Jeigu matote kokių nors neatitikimų, prašome pranešti el. paštu jurgita@olimpiados.lt
Diplomai ir apdovanojimai mokinius pasieks birželio mėnesį.
***
Skelbiama tema„Parašykite žinutę suaugusiajam apie pasaulį, kuriame gyvename“
Tema paskelbta vėlai, tad galimi darbų pristatymo vėlavimai (priimsime visus darbus, kurie bus atsiųsti iki 2020 m. vasario 1 d. ).
Svarbu: pristatyti kiekvieno darbo po 3 egzempliorius.
Sąlygos
Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas 2019
Protokolas
Sąlygos
Mokinių laiškai atskleis jų gyvenimo didvyrius
Pasaulinė pašto sąjunga (PPS) ir Lietuvos paštas kviečia Lietuvos mokinius dalyvauti tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse. Šiemet viso pasaulio mokiniai kviečiami atsakyti sau, kas yra jų gyvenimo didvyriai, ir apie juos parašyti laiške. 48-ąįį kartą PPS rengiamo jaunimo epistolinio rašinio konkurso šių metų tema – „Parašyk laišką apie savo didvyrį“.
Kviečiame Lietuvos mokinius laiškuose pasidalinti savo mintimis apie didvyrius – t. y. apie tokius žmones, kurie įkvepia, skatina būti geresnius, kuriais didžiuojamasi, žavimasi, kurių pėdomis sekama. Tai – ypatingi asmenys, formuojantys vertybes, požiūrį į pasaulį ir santykį su juo. Todėl kviečiame rašyti, galbūt papasakoti, kodėl jie jums tokiais didvyriais tapo“, – primena Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.
Pernai tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse dalyvavę mokiniai rašė laiškus tema „Įsivaizduok, kad esi laiškas, keliaujantis laiku. Ką norėtum pranešti savo skaitytojams?“. Geriausiu darbu tarptautinė vertinimo komisija išrinko 13-metės Kipro Respublikos pilietės Charos Phoka rašinį. Ji savo laiške atskleidžia tarptautinio konflikto ir migrantų kontrabandos problemas, pasakodama skaudžią laiško kelionės istoriją iš Pietų Azijos į Europą.
Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas organizuojamas dviem pakopomis. Pirmiausia šalies mokyklose rengiamas nacionalinis etapas. Iš atsiųstų rašinių vertinimo komisija išrinks 6 geriausius laiškus. Dar 4 laiškų autoriams komisija skirs skatinamuosius prizus. Pirmosios vietos laimėtojo rašinys bus verčiamas į prancūzų kalbą ir siunčiamas PPS Tarptautiniam biurui, kuris vykdys tolimesnę nugalėtojų atranką antrajame konkurso etape.
Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia PPS Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.2018 metai
SąlygosPlakatas
Mokinių mintys laiškuose keliaus laiku
Šalies moksleivius Pasaulinė pašto sąjunga (PPS) ir Lietuvos paštas kviečia dalyvauti tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse. Viso pasaulio vaikai šiemet kviečiami pasvarstyti, kokią žinią gali nešti laiku keliaujantis laiškas. 47-ą kartą PPS rengiamo jaunimo epistolinio rašinio konkurso šių metų tema: „Įsivaizduok, kad esi laiškas, keliaujantis laiku. Ką norėtum pranešti savo skaitytojams?“
„Nobelio literatūros premijos laureatas Thomas Mannas yra pasakęs: „Laikas – brangi dovana, duota mums, kad taptume protingesni, geresni, brandesni ir tobulesni.“ Laikas, kurį vaikai skiria laiškui rašyti, juos brandina, tobulina kaip asmenybes, skatina mąstyti, analizuoti juos supančią aplinką. Dėl šių priežasčių Pasaulinė pašto sąjunga ir skelbia temą, susijusią su mokinių brandos bei pasaulėžiūros ugdymu.
Norime pakviesti Lietuvos mokinius prisiminti laiškų rašymo tradiciją – parašyti laišką, pasidalinti savo mintimis ir potyriais su skaitytojais, įsivaizduojant, kad esi laiškas, keliaujantis laiku“, – teigė Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė.
Pernai tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse dalyvavę mokiniai rašė laiškus tema „Įsivaizduok, kad esi naujojo Jungtinių Tautų generalinio sekretoriau patarėjas (-a). Kokią pasaulinę problemą patartum jam spręsti pirmiausia ir kaip?“ Geriausiu darbu tarptautinė vertinimo komisija išrinko 14-metės Togo Respublikos pilietės Evos Giordano Palacios rašinį. Ji laišką pradėjo savo svajonės nupasakojimu. Mergaitė rašo, kad ji, kaip ir bet kuri kita jauna moteriškosios lyties atstovė, svajoja apie nuostabias vestuves vilkint kerinčia balta suknele su nuostabiu jaunikiu šalia. Savo laiške Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui ji iškėlė vaikų santuokos problemą.
Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas organizuojamas dviem pakopomis. Pirmiausia šalies mokyklose rengiamas nacionalinis etapas. Iš atsiųstų rašinių vertinimo komisija išrinks 6 geriausius laiškus. Dar 4 laiškų autoriams komisija skirs skatinamuosius prizus. Pirmosios vietos laimėtojo rašinys bus verčiamas į prancūzų kalbą ir siunčiamas PPS Tarptautiniam biurui, kuris vykdys tolimesnę nugalėtojų atranką antrajame konkurso etape.
Daugiau informacijos apie konkursą bus paskelbta www.lmnsc.lt ir www.olimpiados.lt.
Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia PPS Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.
2017 metai
Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas
Vaikai rašys laiškus naujajam Jungtinių Tautų vadovui.
Šalies moksleivius Pasaulinė pašto sąjunga (PPS) ir Lietuvos paštas kviečia dalyvauti tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse. Viso pasaulio vaikai šiemet kviečiami rašyti laiškus ir juose išdėstyti savo požiūrį į iššūkius, su kuriais globaliu mastu susiduria šiandieninė demokratija, žmogaus teisės ir saugumas.
Skelbiama Tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio (2017) tema:
"Įsivaizduok, kad esi naujojo Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus patarėjas. Kokią pasaulinę problemą patartum jam spręsti pirmiausia ir kaip?"
Sąlygos
2016 metai
2015 metai
DĖL 45 –
OJO TARPTAUTINIO EPISTOLINIO RAŠINIO KONKURSO RAJONO/MIESTO ETAPO
TARPTAUTINIO JAUNIMO EPISTOLINIO RAŠINIO KONKURSO NACIONALINIS ETAPAS
Sąlygos
Plakatas
Pasaulinės pašto dienos proga moksleiviai kviečiami rašyti laiškus
Protokolas
Kviečiamųjų mokinių sąrašas
Protokolas
Konkurso sąlygos
2014 metai
Dėl įvairių organizacinių klausimų kreipkitės į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkę Teklę Songuliją telefonais 8 527 76 301, 8 6 71 37 028 arba el. paštu
tekle@olimpiados.lt.

Gabiją Petrauskaitę ir jos mokytoją pasveikino šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Savivaldybių turuose atrinktus geriausius 2–3 darbus (po tris jų egzempliorius) ir regioninio turo protokolą prašome atsiųsti iki 2014 m. sausio 16 dienos.
2013 metai
Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas
2012 metai
41-asis tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkurso:
Susijusios naujienos:
Delfi naujiena: Penktoko rašinys bus vertinamas tarptautiniame konkurse
(Paskelbta: 2012-05-18)
BNS anonsas: Susisiekimo ministerijoje – jaunimo epistolinio rašinio konkurso laimėtojų apdovanojimas
(Paskelbta: 2012-05-18)
2011 metai
Geriausias 2011 rašinys
(Paskelbta 2011-05-17)
40-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo iškilmingas laimėtojų apdovanojimas
40-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo iškilmingas laimėtojų apdovanojimas vyks gegužės 6 d. Vilniuje, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje. Kiekvienas laimėtojas iki balandžio 29 d. gaus oficialų kvietimą.
Laukite tolimesnių žinių. Iki susitikimo !!!
Kviečiame dalyvauti tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse
„Įsivaizduok, kad esi miške augantis medis. Parašyk laišką ir paaiškink, kodėl svarbu saugoti miškus“, – tokia aktualia tema šiais metais epistolinį rašinį kviečiami rašyti mokiniai iš viso pasaulio.
Jungtinės Tautos ateinančius metus paskelbė Tarptautiniais miškų metais. Su jais siejama ir konkursinio rašinio tema, kuria siekiama atkreipti dėmesį į miškų apsaugos ir tausojimo klausimus. 2011 metus skelbdamos Miškų metais Jungtinės Tautos ragina valdžios, verslo, nevyriausybinių ir kitų organizacijų atstovus stengtis ugdyti visuomenės supratimą apie darnų vystymąsi ir palaikyti darnaus vystymo, miškų išsaugojimo idėjas ir veiksmus. Šiomis pastangomis bus prisidedama prie saugaus ateities kartų gyvenimo.
Epistolinio rašinio konkursas, rengiamas nuo 1971-ųjų, šiemet jau 40-asis. Tarptautinį epistolinio rašymo konkursą rengia Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO).
Konkursas organizuojamas dviem pakopomis: pirmiausia išrenkami vietiniai kiekvienos šalies nugalėtojai, tada jų rašiniai išverčiami į prancūzų kalbą ir siunčiami PPS Tarptautiniam biurui, kad galėtų dalyvauti tarptautiniame konkurso ture.
Lietuvoje šį konkursą organizuoja Lietuvos paštas kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centru. Mokinių darbus ne vienerius metus vertina Vilniaus pedagoginio universiteto Lituanistikos fakulteto prodekanas doc. dr. Dainius Vaitiekūnas, rašytojos Gintarė Adomaitytė, Vanda Juknaitė, poetai Ričardas Šileika, Donatas Petrošius ir kiti.
Praeitų metų nacionalinio konkurso etapo, kurio tema buvo ,,Parašyk laišką ir paaiškink, kodėl svarbu kalbėti apie AIDS ir nuo jo saugotis“, pirmosios vietos nugalėtoja tapo Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokinė Brigita Kavaliauskaitė (mokytoja Irena Ūkelienė). Jos rašinys buvo išsiųstas į tarptautinį konkursą. Antrąsias vietas pelnė Pranciškonų gimnazijos mokinys Mindaugas Čekanauskas ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos mokinė Giedrė Kubiliūtė. Trečiosiomis vietomis džiaugėsi Grėtė Veronika Gedutytė iš Klaipėdos Simono Dacho pagrindinės mokyklos, Gintarė Kilaitė iš Trakų rajono Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos bei Aurimas Mickus iš Skuodo rajono Lenkimų Simono Daukanto pagrindinės mokyklos.
Tarptautinio konkurso laureatai apdovanojami Pasaulinės pašto sąjungos medaliais, garbės raštais bei kitais prizais. 2009 metais konkurse dalyvavo per 2 milijonus jaunuolių iš daugiau nei 60 pasaulio šalių. Apdovanojimų vertus laiškus yra parašę ir mūsų kaimynai – prizines vietas šiame konkurse net dukart yra užėmę Estijos mokiniai. Gal 2011-aisiais ateis lietuvaičio eilė?
Protokolas
Pastaba: savivaldybių turuose atrinktus geriausius 2-3 darbus (po tris jų egzempliorius) ir regioninio turo protokolą prašome atsiųsti iki 2011 m. vasario 7 dienos.
2010 metai
39-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laimėtojai
1 vieta – Brigita Kavaliauskaitė, Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla, 13 metų, mokytoja Irena Ūkelienė (rašinys siunčiamas į tarptautinį konkursą)
2 vieta – Mindaugas Čekanauskas, Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, 12 metų, mokytoja Daiva Ataitė
2 vieta – Giedrė Kubiliūtė, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla, 13 metų, Janutė Mailaitė
3 vieta – Grėtė Veronika Gedutytė, Klaipėdos Simono Dacho pagrindinė mokykla, 13 metų, mokytoja Edita Miravičiūtė
3 vieta – Gintarė Kilaitė, Trakų r. Paluknio „Medeinos“ vidurinė mokykla, 12 metų, mokytoja Daiva Daukševičienė
3 vieta – Aurimas Mickus, Skuodo rajono Lenkimų Simono Daukanto pagrindinė mokykla, 12 metų, mokytoja Adelija Drukteinienė
Už rašinio originalumą Lietuvos paštas specialiu prizu apdovanos Grėtę Veroniką Gedutytę, Klaipėdos Simono Dacho pagrindinės mokyklos mokinę (mokytoja Edita Miravičiūtė)
Informacija dėl apdovanojimų bus pateikta 2010 m. spalio mėn.
KVIEČIAME DALYVAUTI 39 –AJAME TARPTAUTINIAME JAUNIMO EPISTOLINIO RAŠINIO KONKURSE,
kurio tema:
„Parašyk kam nors laišką ir paaiškink, kodėl yra svarbu kalbėti apie AIDS ir nuo jo apsisaugoti“
Daugiau informacijos:
Savivaldybių turuose atrinktus geriausius 2-3 darbus (po tris jų egzempliorius) ir regioninio turo protokolą prašome atsiųsti iki 2010 m. sausio 15 dienos.
Konkurso Sąlygos
2009 metai
38-ojo TARPTAUTINIO JAUNIMO EPISTOLINIO RAŠINIO KONKURSO
NACIONALINIO ETAPO LAIMĖTOJAI
1 vieta –Tomas Viskintas, Švėkšnos „Saulės vidurinė mokykla, 14 metų, mokytoja Ramutė Zagurskienė
2 vieta – Mindaugas Ilickas, Panevėžio „Žemynos“ vidurinė mokykla, 11 metų, mokytoja Audronė Tichanavičienė
2 vieta – Jovita Rutkauskaitė, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija, 12 metų, mokytoja Vita Petkevičienė
3 vieta – Žygimantas Jarusevičius, Varėnos „Ąžuolo“ vidurinė mokykla, 12 metų, mokytoja R. Kisielienė
3 vieta – Jogilė Cibulskytė, Pasvalio rajono savivaldybės Valakėlių pagrindinė mokykla, 13 metų, mokytoja Morta Kazakevičienė
3 vieta – Martynas Tamošauskis, Kretingos rajono savivaldybės Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, 13 metų, mokytoja Virginija Kavoliūnienė
Apdovanojamai planuojami 2009 m. spalio mėnesį, apie tai laimėtojus rugsėjo mėn. informuosime atskiru oficialiu raštu.
2009 metų epistolinio rašinio konkurso tema – „Parašyk kam nors laišką ir paaiškink, kaip tinkamos darbo sąlygos gali pagerinti gyvenimą“