Lt | En
  
     
   

2018 metai

Respublikinių varžytuvių nugalėtojai 

Birželio 6 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ respublikinės varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Varžytuvėse dalyvavo 100 mokinių ir mokytojų iš visų Lietuvos etnografinių regionų.

Varžytuvių vertinimo komisija:  dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja; dr. Aurelija Gritėnienė, Lietuvių kalbos instituto vyresn. mokslo darbuotoja; Gražina Kadžytė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė; Stanislovas Kavaliauskas, Vilniaus etninės kultūros centro direktoriaus pavaduotojas; Nijolė Marcinkevičienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus Papročių ir apeigų poskyrio vadovė.
  
Mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, varžytuvių Tarmių lobynai nugalėtojai:

I–IV klasės
I vieta – Jurgita Pauliukėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
II vieta – Žemyna Vasaitytė, Šakių „Varpo“ mokykla (mokytoja Rima Vasaitienė); Tita Večkytė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Rasa Alekšiūnienė)
III vieta – Goda Ramanavičiūtė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė); Joris Jarmalavičius, Vilniaus Medeinos pradinė mokykla (mokytoja Irma Dobrovolskienė); Rapolas Kukė, Kastytis Kriščiūnas, Dominykas Cimbleris, Vilkaviškio r. Kybartų „Saulės“ progimnazija (mokytoja Inga Vaitkevičienė)

V–VIII klasės
I vieta – Algirdas Pauliukėnas, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
II vieta – Emilija Girčytė, Šilalės r. Obelyno pagrindinė mokykla (mokytoja Zita Kasiliauskienė); Gija Jarmalavičiūtė, Vilniaus Žemynos progimnazija (mokytoja Irma Dobrovolskienė)
III vieta – Kristina Rupšytė, Pagėgių sav. Stoniškių pagrindinė mokykla (mokytoja Vida Gečienė)  Renata Sliesoraitytė, Švenčionių progimnazija (mokytoja Aušra Kurpienė)  Austėja Tarailaitė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Renata Varanavičienė)

IX–XII klasės
I vieta – Aldona Bubnelytė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Asta Tarailienė)
II vieta - Gintarė Jurėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)

Varžytuvių  Atverk tautos lobynų gelmes nugalėtojai:

I–V klasės
I vieta – Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komanda (vadovės: Asta Grigalienė, Nijolė Būdvytienė)
II vieta – Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos komanda (vadovės: Nemyra Gardauskienė, Daiva Neiberkė, Rūta Bakūnienė)
III vieta – Druskininkų sav. Leipalingio gimnazijos gimnazija (vadovė Leonora Mockevičienė); Klaipėdos r. Gargždų „Minijos“ progimnazijos komanda (vadovės: Valė Norvidienė, Daiva Kisielienė)

VI–XII klasės
I vieta – Zarasų r. Salako pagrindinės mokyklos komanda (vadovė Danguolė Kisielienė)
II vieta – Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos komanda (vadovė Asta Tarailienė)

Nuotraukos

Gegužės 10 d. Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Dzūkijos regiono varžytuvės„Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Skelbiami nugalėtojai.

 Gegužės 24 d. Zanavykų muziejuje vyko Etnokultūrinio projekto ‚Mūsų lobynai“ Suvalkijos (Sūduvos) regiono varžytuvės „Atverk tautos lobynų gelmes".


Balandžio 17 d. Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje vyko Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų varžytuvės„Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Varžytuvėse dalyvavo 50 mokinių iš įvairių bendrojo ugdymo mokyklų. 

Varžytuvių nugalėtojai

Renginio nuotraukos

2017 metai

Šiemet projektas skiriamas Tautinio kostiumo metams.


Gegužės 3 d. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje, vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Varžytuvėse dalyvavo 60 mokinių iš įvairių bendrojo ugdymo mokyklų.

Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų varžytuvių „Atverk tautos lobynų gelmes“ nugalėtojais tapo:
I vieta – Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos komanda (vadovai Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė, 
              Alma Rumšienė, Kazys Bivainis, Vilija Maslauskienė);
I vieta – Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos komanda (vadovai Vilieta Juškienė, Ligita 
              Grybauskienė, Loreta Pocienė);
II vieta – Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komanda (vadovai Asta Grigalienė, Nijolė 
               Būdvytienė). 

„Tarmių lobynai“ varžytuvių nugalėtojais tapo:

1–4 klasių grupėje
I vieta – Kazimieras Eglynas (mokytoja Rasa Lingaitienė, Palangos pradinė mokykla);
II vieta – Modesta Norbutaitė (mokytoja Vida Gečienė, Pagėgių sav. Stoniškių pagrindinė mokykla);

5–8 klasių grupėje
I vieta – Agnė Jakučinskaitė (mokytoja Dalia Noreikienė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija);
I vieta – Augustas Reikertas (mokytoja Vida Gečienė, Pagėgių sav. Stoniškių pagrindinė mokykla);
II vieta – Airika Juškytė (mokytoja Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė, Tauragės „Šaltinio“ 
    progimnazija); 
II vieta – Marija Vasiliauskaitė (mokytoja Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė, Tauragės „Šaltinio“ 
    progimnazija); 
III vieta – Rugilė Balsytė (mokytoja Ilona Alčauskienė, Mažeikių r. Balėnų pagrindinė mokykla);
III vieta – Kristina Rupšytė (mokytoja Vida Gečienė, Pagėgių sav. Stoniškių pagrindinė mokykla);
III vieta – Grėtė Lisauskaitė (mokytoja Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė, Tauragės „Šaltinio“ 
      progimnazija).

Varžytuvių vertinimo komisijos pirmininkas Stanislovas Kavaliauskas (Vilniaus etninės kultūros centras). Komisijos nariai: Darius Mockevičius (Vilniaus Židinio suaugusiųjų gimnazija), Nijolė Marcinkevičienė (Lietuvos liaudies kultūros centras) ir Violeta Meiliūnaitė (Lietuvių kalbos institutas). 


Balandžio 28 d. Šakių r. Tubelių kaimo Zanavykų muziejuje vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Suvalkijos regiono varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Jose dalyvavo 60 mokinių iš įvairių bendrojo ugdymo mokyklų. 

Suvalkijos regiono varžytuvių „Atverk tautos lobynų gelmes“  nugalėtojais tapo:
I vieta – Šakių r. Griškabūdžio gimnazijos komanda (vadovė Vida Čeplevičienė);
II vieta – Kazlų Rūdos sav. Antanavo pagrindinės mokyklos komanda (vadovė Lolita Šiaulienė);
III vieta – Kauno Rokų  gimnazijos komanda (vadovės Vanda Mažeikienė ir Rita Pociutė-Miliūnienė).

„Tarmių lobynai“ varžytuvių nugalėtojais tapo:

1–4 kalsių grupėje
I vieta – Žemyna Vasaitytė (mokytoja Rima Vasaitienė, Šakių „Varpo“ mokykla);
II vieta – Austėja Undraitytė (mokytoja Rima Vasaitienė, Šakių „Varpo“ mokykla);
III vieta – Austėja Litvinaitė  (mokytoja Rima Vasaitienė, Šakių „Varpo“ mokykla).

5–8 klasių grupėje
I vieta – Justė Jakaitytė (mokytoja Rima Vasaitienė, Šakių „Varpo“ mokykla);
II vieta – Ieva Šileikaitė, mokytoja Rima Vasaitienė (Šakių „Varpo“ mokykla).

Etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Dzūkijos regiono varžytuvės

Balandžio 26 d. Varėnos r. Merkinės  progimnazijoje vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Dzūkijos regiono varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Jose dalyvavo 70 mokinių iš įvairių Dzūkijos regiono bendrojo ugdymo mokyklų. 

Dzūkijos regiono varžytuvių „Atverk tautos lobynų gelmes“ nugalėtojais tapo:

I vieta – Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos komanda (vadovė Leonora Mockevičienė);
II vieta – Liškiavos mokyklos-daugiafunkcinio centro komanda (vadovė Marijona Gervelienė);
III vieta – Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos komanda (vadovės Rasmutė Baliukonienė).

„Tarmių lobynai“ varžytuvių nugalėtojais tapo:

1–4 kalsių grupėje
I vieta – Gija Jarmalavičiūtė, Joris Jarmalavičius  (mokytoja Irma Dobrovolskienė, Vilniaus Medeinos pradinė mokykla);
II vieta – Kamilė Alekšiūnaitė (mokytoja Marytė Didikienė, Varėnos kultūros centro Gudžių filialas);
II vieta – Austėja Tarailaitė (mokytoja Rasa Alekšiūnienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija);
III vieta – Rugilė Sinkevičiūtė (mokytoja Zita Kulakauskienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija);
III vieta – Miglė Barysaitė, mokytoja Nijolė Česnulevičienė (Trakų r. Onuškio Donato Malinausko gimnazija).

5–8 klasių grupėje 
I vieta – Gintarė Barišauskaitė (mokytoja Marijona Gervelienė, Varėnos r. Liškiavos mokykla-daugiafunkcis centras) ir Martynas Mockevičius (mokytoja Dalia Mockevičienė, Vilniaus sav. Grigiškių „Šviesos“ gimnazija);
II vieta – Eimantas Lenkevičius (mokytoja Asta Tarailienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija);
III vieta – Inesa Saveiskytė (mokytoja Asta Tarailienė; Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija)
ir Asta Bubnelytė (mokytoja Asta Tarailienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija).

9–12 klasių grupėje
I vieta – Vaiva Gudaitytė (mokytoja Laima Bautronienė, Alytaus Putinų gimnazija);
II vieta – Živilė Malaškevičiūtė (mokytoja Marijona Gervelienė, Varėnos r. Liškiavos mokykla-daugiafunkcis centras) ir Urtė Fialkovskytė (mokytoja Rita Černiauskienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija);
III vieta – Inesa Sinkevičiūtė (mokytoja Asta Tarailienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija) ir Gabrielė Lukšytė (mokytoja Asta Tarailienė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija).

Projekto „Mūsų lobynai“ Aukštaitijos regiono varžytuvės


Balandžio 21 d. Vilniaus Taikos progimnazijoje vyko etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ Aukštaitijos regiono varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. 

Dalyvavo 90 mokinių iš įvairių bendrojo ugdymo mokyklų ir neformaliojo švietimo įstaigų. 
Projektas jungia dvejas jau ne pirmus metus vykstančias varžytuves „Atverk tautos lobynų gelmes“ ir „Tarmių lobynai“. Projekte kviečiami dalyvauti bendrojo ugdymo mokyklų ir neformaliojo švietimo įstaigų mokiniai ir mokytojai.

Aukštaitijos regiono varžytuvių nugalėtojais tapo: 

1–5 klasių grupėje

I vieta – Radviliškio r. Šeduvos gimnazijos komanda (vadovė Aušra Mickutė)
II vieta – Kauno jaunųjų turistų centro komanda (vadovė Dalina Galskienė)
III vieta – Kauno Palemono gimnazijos komanda (vadovės Jūra Sigutė Jurėnienė, Ramutė Kežienė)

6–12 klasių grupėje 

I vieta  – Zarasų r. Salako pagrindinės mokyklos komanda (vadovės Inga Gikienė, Danguolė Kisielienė)
II vieta – Vilniaus Taikos progimnazijos komanda (vadovės Renata Mikolaitytė, Birutė Jarumbavičienė)

Pirmų vietų nugalėtojai pakviesti į respublikines varžytuves.

Varžytuvių vertinimo komisija 

Pirmininkė – Gražina Kadžytė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas).
Komisijos nariai: 
Stanislovas Kavaliauskas (Vilniaus etninės kultūros centras), 
Darius Mockevičius (Vilniaus „Židinio“ suaugusių gimnazija), 
Nijolė Marcinkevičienė (Lietuvos liaudies kultūros centras), 
Agnė Čepaitienė (Lietuvių kalbos institutas). 

Projekto tikslas ir uždaviniai – ugdyti asmenybę, besididžiuojančią savo tautine kultūra, suvokiančią save kaip tos kultūros puoselėtoją, siekti etnografinių regionų savitumo išsaugojimo ir aktualizavimo Lietuvoje, skatinti mokinius puoselėti ir išsaugoti tarmes, pagilinti jau turimas mokinių etninės kultūros žinias, kurios padėtų suvokti bei formuoti savo kaip lietuvio tapatybę, o etnokultūrą suvokti kaip reiškinį, kuris apima visas mūsų tautos gyvenimo sritis ir poreikius, sudaryti sąlygas talentingiems jauniems žmonėms kūrybiškai perteikti savo mintis ir požiūrį į savo tautos ir krašto praeitį. 

Projektą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Projekto partneriai: Etninės kultūros globos taryba, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvių kalbos institutas, Lietuvių liaudies kultūros centras, Vilniaus etninės kultūros centras.