2023 m. birželio 8 d. įvyko respublikinės etninės kultūros varžytuvės „Mūsų lobynai“ ir mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai varžytuvės „Tarmių lobynai“ (plačiau >>>)
Pasirodymus vertino:
dr. Aurelija Gritėnienė, Lietuvių kalbos instituto vyresn. mokslo darbuotoja,
dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė, Lietuvos istorijos instituto vyresn. mokslo darbuotoja,
Loreta Lichtarovičienė, Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos etninės kultūros mokytoja metodininkė.
Varžytuvės „Tarmių lobynai“
1-4 kl. grupėje laimėjo:
I vietą
Irmantas Labanauskas, Širvintų lopšelis-darželis „Boružėlė“ (mokytoja Virginija Stundytė)
Emilija Dagilytė, Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla (mokytoja Veneta Baliukonienė)
II vietą
Arina Kontrimaitė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė)
III vietą
Edvinas Karnickas, Jacob Smirnovas, Goda Valiukevičiūtė, Vilkaviškio r. Kybartų „Saulės“ progimnazija (mokytoja Inga Vaitkevičienė)
Arielė Bružaitė, Ernestas Būtė, Luka Gedrimaitė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija ( mokytoja Dalia Noreikienė)
5–8 kl. grupėje laimėjo:
I vietą
Unė Banionytė, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija (mokytoja Dalia Kaktienė)
II vietą
Saulė Jušaitė, 7 kl. Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla (mokytoja Vitalija Valaikė)
III vietą
Barbora Kazilionytė, Alytaus „Šaltinių“ progimnazija (mokytoja Asta Labutienė)
Kamilė Bisikirskaitė, Prienų r. Jiezno gimnazija (mokytoja Nijolė Kuliešienė)
I–IV gimnazinės kl. grupėje laimėjo:
I vietą
Algirdas Pauliukėnas, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
Lukrecija Lazaraitytė, Šilutės pirmoji gimnazija (mokytoja Vaida Galinskienė)
II vietą
Liucija Bernatavičiūtė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija (mokytoja Janė Zelenienė)
III vietą
Viktorija Ramonaitė, Plungės „Saulės“ gimnazija (mokytoja Rita Barniškienė)
Aistė Altaravičiūtė, Austėja Maroščikaitė, Tauragės „Versmės“ gimnazija (mokytoja Inesa Altaravičienė)
Varžytuvės „Mūsų lobynai“
I vietą laimėjo
Druskininkų sav. Leipalingio progimnazija (mokytoja Leonora Mockevičienė)
Šilutės Pamario progimnazija (mokytoja Asta Grigalienė)
II vietą laimėjo
Vilkaviškio r. Kybartų „Saulės” progimnazija (mokytoja Inga Vaitkevičienė)
Klaipėdos r. Gargždų „Kranto” progimnazija (mokytoja Vitalija Valaikė)
Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto” gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
Gegužės 25 d. Tauragės „Šaltinio" progimnazijoje įvyko Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų etnokultūros varžytuvės „Mūsų lobynai" ir mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, varžytuvės Tarmių lobynai".
Nuotraukų galerija
Varžytuvių „Tarmių lobynai" laimėtojai
1–4 klasių grupė
I VIETA
Arina Kontrimaitė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė)
Arielė Bružaitė, Ernestas Būtė, Luka Gedrimaitė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė)
II VIETA
Guoda Kareivaitė, Šilalės Dariaus ir Girėno gimnazija (mokytoja Alma Rumšienė)
Julija Joneikytė, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija (mokytoja Birutė Butkuvienė)
III VIETA
Dovydas Beišys, Tauragės "Šaltinio" progimnazija (mokytoja Alma Rumšienė)
Noja Valaikaitė, Klaipėdos r. Gargždų "Kranto" progimnazija (mokytoja Vitalija Valaikė)
Samanta Skersytė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė)
5–8 klasių grupė
I VIETA
Saulė Jušaitė, Klaipėdos r. Gargždų "Kranto" progimnazija (mokytoja Vitalija Valaikė)
II VIETA
Šarūnas Rumša, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija (mokytoja Alma Rumšienė)
Airidas Lazdauskas, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė)
III VIETA
Viltė Vykertaitė, Tauragės "Šaltinio" progimnazija (mokytoja Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė)
Nedas Vaištaras, Tauragės "Šaltinio" progimnazija (mokytoja Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė)
Tomas Čepukaitis, Tauragės "Šaltinio" progimnazija (mokytoja Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė)
Aleksė Šlamaitė, Tauragės "Šaltinio" progimnazija (mokytoja Vilija Maslauskienė)
9–12 klasių grupė
I VIETA
Aistė Altaravičiūtė, Austėja Maroščikaitė, Tauragės "Versmės" gimnazija (mokytoja Inesa Altaravičienė)
Viktorija Ramonaitė, Plungės "Saulės" gimnazija (mokytoja Rita Barniškienė)
Lukrecija Lazaraitytė, Šilutės pirmoji gimnazija (mokytoja Vaida Galinskienė)
II VIETA
Gražvydas Budreckis, Tauragės "Versmės" gimnazija (mokytoja Inesa Altaravičienė)
III vieta
Nikita Gajauskytė, Tauragės "Versmės" gimnazija (mokytoja Inesa Altaravičienė)
Toma Garalytė, Nikolė Šimkutė, Aistė Riaukaitė, Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyrius (mokytoja Milda Tenienė)
Varžytuvių „Mūsų lobynai“ laimėtojai
I VIETA
Šilutės Pamario komanda (mokytojos: Asta Grigalienė, Regina Jokubaitytė)
Klaipėdos r. Gargždų "Kranto" progimnazijos komanda (mokytoja Vitalija Valaikė)
II VIETA
Tauragės "Šaltinio" progimnazijos komanda (mokytojai: Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė, Alma Rumšienė, Kazys Bivainis)
Gegužės 17 d. Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje įvyko Aukštaitijos regiono etnokultūros varžytuvės „Mūsų lobynai“ ir „Tarmių lobynai“.
Varžytuvių dalyvių pasirodymus vertino:
dr. Aurelija Gritėnienė, Lietuvių kalbos instituto vyresn. mokslo darbuotoja, dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė, Lietuvos istorijos instituto, vyresn. mokslo darbuotoja, Loreta Lichtarovičienė, Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos etninės kultūros mokytoja metodininkė.
Varžytuvių „Tarmių lobynai“ laimėtojai
1–4 klasių grupė
I VIETA
Irmantas Labanauskas, Širvintų lopšelis darželis „Boružėlė“ (mokytoja Virginija Stundytė)
II VIETA
Gerdas Januška, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija (mokytoja Dalia Kaktienė)
Gedas Grigėnas, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla (mokytoja Diana Skvarčinskaitė)
III VIETA
Kajus Budrevičius, Zarasų kultūros centro Smalvų skyrius (mokytoja Danutė Stunžienė)
Domantas Rukavičius, Vilniaus r. Buivydiškių pagrindinė mokykla (mokytoja Eglė Bilinskaitė)
5–8 klasių grupė
I VIETA
Unė Banionytė, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija (mokytoja Dalia Kaktienė)
II VIETA
Jurgita Pauliukėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
Melita Laučinavičiūtė, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija (mokytoja Daiva Palionienė)
Milena Semionovaitė, Goda Borodulina, Rugilė Aksiutovaitė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija (mokytoja Diana Skvarčinskaitė)
III VIETA
Julius Mickeliūnas, Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija, (mokytoja Audronė Tichanavičienė)
Ieva Dorogina, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija (mokytoja Diana Skvarčinskaitė)
9–12 klasių grupė
I VIETA
Algirdas Pauliukėnas, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
II VIETA
Kamilė Gimbickytė, Zarasų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiūta“ (vadovė Diana Skvarčinskaitė)
Varžytuvių „Mūsų lobynai“ laimėtojai
I VIETA
Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos komanda (vadovė Skaidrė Pauliukėnienė)
II VIETA
Pasvalio Svalios progimnazijos komanda (vadovė Vida Virbickienė)
Gegužės 5 d. Alytaus Šaltinių progimnazijoje vyko etnokultūros varžytuvės „Mūsų lobynai“ ir ,,Tarmių lobynai“.
Nuotraukų galerija
Renginyje dalyvavo gausus būrys mokinių ir mokytojų iš Dzūkijos (Dainavos) ir Suvalkijos (Sūduvos) regionų.
Mokinių pasirodymus vertino: dr. Aurelija Gritėnienė, Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro vyresnioji mokslo darbuotoja, Virginija Vitunskaitė, Alytaus pradinės mokyklos ,,Sakalėlis“ direktorė, Loreta Lichtarovičienė, Vilniaus ,,Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos etninės kultūros mokytoja metodininkė.
Varžytuvės „Tarmių lobynai“
1–4 klasių grupė
I VIETA
Emilija Dagilytė, Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinė mokykla (mokytoja Veneta Baliukonienė).
II VIETA
Liepa Vitkauskaitė, Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinė mokykla (mokytoja Veneta Baliukonienė);
Dovydas Latoža, Alytaus ,,Šaltinių“ progimnazija (mokytoja Asta Labutienė).
III VIETA
Maja Pakutkaitė, Alytaus ,,Šaltinių“ progimnazija (mokytoja Asta Labutienė);
Melita Tumasonytė, Lazdijų mokykla-darželis ,,Vyturėlis“ (mokytoja Jūratė Cibulskienė);
Barbora Bazevičiūtė, Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinė mokykla (mokytoja Lina Vaitkevičienė).
5–8 klasių grupė
I VIETA
Barbora Kazilionytė, Alytaus ,,Šaltinių“ progimnazija (mokytoja Asta Labutienė);
Kamilė Bisikirskaitė, Prienų r. Jiezno gimnazija (mokytoja Nijolė Kuliešienė).
II VIETA
Skaistė Markevičiūtė, Alytaus Dainavos progimnazija (mokytoja Vijolė Juronienė;
Patricija Zenevičiūtė, Alytaus Dzūkijos progimnazija (mokytoja Renata Dudzinskienė).
III VIETA
Perla Kumetaitė, Alytaus ,,Šaltinių“ progimnazija (mokytoja Inga Grigūnaitė-Skrabulienė);
Kajus Matukas, Alytaus ,,Volungės“ progimnazija (mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė);
Joris Jarmalavičius, Gija Jarmalavičiūtė, Vilniaus Žemynos progimnazija, Vilniaus Gabijos gimnazija (mokytoja Irma Dobrovolskienė).
9–12 klasių grupė
I VIETA
Liucija Bernatavičiūtė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija (mokytoja Janė Zelenienė).
II VIETA
Gija Jarmalavičiūtė, Vilniaus Gabijos gimnazija (mokytoja Irma Dobrovolskienė);
Rugilė Sinkevičiūtė, Varėnos r. Merkinės V. Krėvės gimnazija (mokytoja Renata Varanavičienė).
III VIETA
Evelina Gecevičiūtė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija (mokytoja Jureta Šemetienė);
Alanas Grigelevič, Varėnos r. Valkininkų gimnazija (mokytoja Aldona Japertienė);
Auksė Banuškevičiūtė, Trakų r. Onuškio D. Malinausko gimnazija (mokytoja Nijolė Česnulevičienė).
Varžytuvės „Atverk tautos lobynų gelmes“
I VIETA
Druskininkų savivaldybės Leipalingio progimnazijos komanda (mokytoja Leonora Mockevičienė);
Vilkaviškio r. Kybartų ,,Saulės“ gimnazijos komanda (mokytoja Inga Vaitkevičienė).
II VIETA
Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos komanda (mokytoja Raimonda Šilalė).
III VIETA
Alytaus Šaltinių progimnazijos komanda (mokytoja Daina Gumenienė).
Varžytuvės „Tarmių lobynai“
Varžytuvių dalyviai atlieka vieną pasirinktą tekstą (galima skaityti eiles, pasakoti, dainuoti, vaidinti).
Tekstas turi būti atliekamas tarmiškai, skambiai, folklorine pasakojimo maniera.
Sąlygos (Tarmių lobynai)
Varžytuvės „Mūsų lobynai“
Varžytuvės „Mūsų lobynai“ susideda iš dviejų dalių:
pirmoji dalis – komandų prisistatymas regionui būdinga tarme, tautinio kostiumo pristatymas, tautosakos paveldo (daina, šokis, žaidimas, ratelis ar kt.) pristatymas;
antroji dalis – kulinarijos paveldo pristatymas.
Sąlygos (Mūsų lobynai)
Dzūkijos ir Suvalkijos (Sūduvos) regionų varžytuvės vyks 2023 m. gegužės 5 d. Alytaus „Šaltinių“ progimnazijoje (Lauko g. 23, Alytus).
Aukštaitijos regiono varžytuvės vyks 2023 m. gegužės 17 d. Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje (Vyskupo skv. 1, Anykščiai).
Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų varžytuvės vyks 2023 m. gegužės 25 d. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje (J. Tumo-Vaižganto g. 123, Tauragė).
2022 metai
Birželio 7 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ respublikinės varžytuvės. Renginyje dalyvavo gausus būrys mokinių ir mokytojų iš Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Mažosios Lietuvos regionų.
Mokinių pasirodymus vertino: dr. Violeta Meiliūnaitė, Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro vyresnioji mokslo darbuotoja; dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja; dr. Aurelija Gritėnienė, Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro vyresnioji mokslo darbuotoja.
Varžytuvės „Tarmių lobynai“
1–4 kl.
I VIETA
Šarūnas Rumša, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija (mokytoja Alma Rumšienė)
Domantas Rukavičius, Vilniaus r. Buivydiškių pagrindinė mokykla (Eglė Bilinskaitė)
II VIETA
Samanta Skersytė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė)
Marija Daubarytė, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija (mokytoja Birutė Narmontienė)
III VIETA
Jorė Mašalaitė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Rasa Alekšiūnienė)
Gedas Grigėnas, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla (mokytoja Diana Skvarčinskaitė)
5–8 kl.
I VIETA
Jurgita Pauliukėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
Eva Kniukštaitė, Palangos „Baltijos“ pagrindinė mokykla (mokytoja Rita Dočkuvienė)
II VIETA
Airidas Lazdauskas, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė)
Aleksė Šlamaitė, Tauragės „Šaltinio“ progimnazija (mokytoja Vilija Maslauskienė)
III VIETA
Jogailė Vainutytė, Neringos gimnazija (mokytoja Rima Petraitienė)
Žemyna Vasaitytė, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras (mokytoja Rima Vasaitienė)
Kamilė Gimbickytė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija (mokytoja Diana Skvarčinskaitė)
9–12 kl.
I VIETA
Alanas Grigelevič, Varėnos r. Žilinų pagrindinė mokykla (mokytoja Aušra Jachimovičienė)
Gija Jarmalavičiūtė, Vilniaus Gabijos gimnazija (mokytoja Irma Dobrovolskienė)
II VIETA
Evelina Gecevičiūtė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija (mokytoja Janė Zelenienė)
Lukrecija Lazaraitytė, Šilutės pirmoji gimnazija (mokytoja Vaida Galinskienė)
III VIETA
Aurelija Reliūgaitė, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija (mokytoja Bronislova Tamošauskienė)
Tomas Antropikas, Vilniaus r. Pagirių gimnazija (mokytoja Jolanta Dudutienė)
Sąlygos
Varžytuvės „Atverk tautos lobynų gelmes“
I VIETA
Klaipėdos r. Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos komanda (mokytojos Vitalija Valaikė, Ilona Tulabienė)
Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos komanda (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
II VIETA
Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos komanda (mokytojos Janė Zelenienė, Danutė Račkauskienė)
Druskininkų savivaldybės Leipalingio progimnazijos komanda (mokytoja Leonora Mockevičienė)
Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos Salako ugdymo skyriaus komanda (mokytoja Danguolė Kisielienė)
Sąlygos
Nuotraukų galerija
Gegužės 25 d. Tauragės „Šaltinio" progimnazijoje įvyko Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų etnokultūros varžytuvės „Mūsų lobynai" ir mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, varžytuvės Tarmių lobynai".
Nuotraukų galerija
Varžytuvių „Tarmių lobynai“ laimėtojai
III VIETA
II VIETA
II VIETA
Nuotraukų galerija
Renginyje dalyvavo gausus būrys mokinių ir mokytojų iš Dzūkijos (Dainavos) ir Suvalkijos (Sūduvos) regionų.
Varžytuvių dalyviai atlieka vieną pasirinktą tekstą (galima skaityti eiles, pasakoti, dainuoti, vaidinti).
Tekstas turi būti atliekamas tarmiškai, skambiai, folklorine pasakojimo maniera.
Varžytuvės „Mūsų lobynai“ susideda iš dviejų dalių:
pirmoji dalis – komandų prisistatymas regionui būdinga tarme, tautinio kostiumo pristatymas, tautosakos paveldo (daina, šokis, žaidimas, ratelis ar kt.) pristatymas;
antroji dalis – kulinarijos paveldo pristatymas.
Varžytuvės „Tarmių lobynai“
1–4 kl.
I VIETA
Šarūnas Rumša, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija (mokytoja Alma Rumšienė)
Domantas Rukavičius, Vilniaus r. Buivydiškių pagrindinė mokykla (Eglė Bilinskaitė)
II VIETA
Samanta Skersytė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė)
Marija Daubarytė, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija (mokytoja Birutė Narmontienė)
III VIETA
Jorė Mašalaitė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Rasa Alekšiūnienė)
Gedas Grigėnas, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla (mokytoja Diana Skvarčinskaitė)
5–8 kl.
I VIETA
Jurgita Pauliukėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
Eva Kniukštaitė, Palangos „Baltijos“ pagrindinė mokykla (mokytoja Rita Dočkuvienė)
II VIETA
Airidas Lazdauskas, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė)
Aleksė Šlamaitė, Tauragės „Šaltinio“ progimnazija (mokytoja Vilija Maslauskienė)
III VIETA
Jogailė Vainutytė, Neringos gimnazija (mokytoja Rima Petraitienė)
Žemyna Vasaitytė, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras (mokytoja Rima Vasaitienė)
Kamilė Gimbickytė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija (mokytoja Diana Skvarčinskaitė)
9–12 kl.
I VIETA
Alanas Grigelevič, Varėnos r. Žilinų pagrindinė mokykla (mokytoja Aušra Jachimovičienė)
Gija Jarmalavičiūtė, Vilniaus Gabijos gimnazija (mokytoja Irma Dobrovolskienė)
II VIETA
Evelina Gecevičiūtė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija (mokytoja Janė Zelenienė)
Lukrecija Lazaraitytė, Šilutės pirmoji gimnazija (mokytoja Vaida Galinskienė)
III VIETA
Aurelija Reliūgaitė, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija (mokytoja Bronislova Tamošauskienė)
Tomas Antropikas, Vilniaus r. Pagirių gimnazija (mokytoja Jolanta Dudutienė)
Druskininkų savivaldybės Leipalingio progimnazijos komanda (mokytoja Leonora Mockevičienė)
Nuotraukų galerija
2021 metai
TARMIŲ LOBYNAI
2021 m. Balandžio–gegužės mėn. vyko mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, respublikinės varžytuvės „Tarmių lobynai“. Varžytuvės vyko nuotoliniu būdu.
Konkursui buvo atsiųsti 142 vaizdo įrašai su mokinių pasirodymais. Darbus vertino Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotojos dr. Violeta Meiliūnaitė ir dr. Aurelija Gritėnienė. Buvo vertinamas tarmės grynumas, pasirinkto kūrinio turinys, originalumas, atlikėjo artistiškumas.
1–4 kl. amžiaus grupėje laimėjo:
I vietą
Jonė Bataitytė, Šakių „Varpo“ mokykla (mokytoja Lilija Žurauskienė);
Marija Daubarytė, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija (mokytoja Birutė Narmontienė).
II vietą
Joris Strašinskas, Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ (mokytoja Jūratė Cibulskienė);
Liucija Gaudutė, Kretingos Simono Daukanto progimnazija (mokytoja Rasa Marciulevičienė);
Vincas Masonas, Vilniaus Balsių progimnazija (mokytoja Laura Gailiūnienė).
III vietą
Barbora Bazevičiūtė, Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla (mokytoja Lina Vaitkevičienė);
Evan Jakovušin, Panevėžio r. Bernatonių mokykla-darželis (mokytoja Rita Pankinaitė);
Nikolė Tamulionytė, Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla (mokytojos: Jolanta Janavičiūtė, Reda Vokietaitienė);
Karolis Girdžiūnas, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė).
Pagyrimo raštais apdovanoti:
Nerilė Pečkytė, Vilkaviškio pradinė mokykla (mokytoja Aurelija Anisimavičienė);
Kamilė Kamarūnaitė, Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ (mokytoja Aušra Tamkevičienė);
Šarūnas Rumša, Tauragės kultūros centras (mokytoja Alma Rumšienė);
Airidas Lazdauskas, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė);
Arina Kontrimaitė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė);
Goda Ferencaitė, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras (mokytoja Rima Vasaitienė).
5–8 kl. amžiaus grupėje laimėjo:
I vietą
Agota Šaltmerytė, Palangos Vlado Jurgučio progimnazija (mokytoja Aurelija Kiesienė);
Žemyna Vasaitytė, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras (mokytoja Rima Vasaitienė).
II vietą
Ieva Brazauskaitė, Alytaus Šaltinių progimnazija (mokytoja Asta Labutienė);
Eglė Ramaniukaitė, Tauragės „Šaltinio“ progimnazija (mokytoja Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė);
Saulė Girgždytė, Klaipėdos r. Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla (mokytoja Vitalija Valaikė).
III vietą
Jurgita Pauliukėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė);
Elzė Bogvilaitė, Vilniaus Gabijos progimnazija (mokytoja Irena Ažondenienė);
Ąžuolas Jurkus, Mažeikių „Ventos“ progimnazija (mokytoja Giedrė Gedgaudaitė);
Aurelija Skurdelytė, Šilutės r. Vainuto gimnazija (mokytojas Vincas Žąsytis).
Pagyrimo raštais apdovanoti:
Ernestas Lukšas, Plungės Senamiesčio mokykla (mokytoja Rūta Paulikienė);
Paulina Samanytė, Zarasų Pauliaus Širvio gimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Beržynėlis“ (mokytoja Diana Skvarčinskaitė);
Kamilė Gimbickytė, Zarasų r. savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Čiūta“ (mokytoja Diana Skvarčinskaitė);
Eivydas Davalga, Prienų r. Stakliškių gimnazija (mokytoja Nijolė Kuliešienė);
Gabrielė Padelevičiūtė, Panevėžio r. savivaldybės Raguvos kultūros centras (mokytoja Ina Kuodienė).
9-12 kl. amžiaus grupėje laimėjo:
I vietą
Renata Sliesoraitytė, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija (mokytoja Angelė Burokienė);
Lukrecija Sabaliauskaitė, Telšių "Džiugo" gimnazija (mokytoja Aušra Ramančauskienė).
II vietą
Algirdas Pauliukėnas, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė);
Brigita Sankauskaitė, Telšių „Džiugo“ gimnazija (mokytoja Aušra Ramančauskienė);
Rugilė Sinkevičiūtė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Renata Varanavičienė).
III vietą
Linas Martinkėnas, Ignalinos r. Vidiškių gimnazija (mokytoja Neringa Mudėnienė);
Evelina Gecevičiūtė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija (mokytoja Janė Zelenienė);
Gija, Joris ir Vakaris Jarmalavičiai, Vilniaus Gabijos gimnazija, Vilniaus Žemynos progimnazija (mokytoja Irma Dobrovolskienė);
Austėja Tarailaitė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Renata Varnavičienė).
Pagyrimo raštais apdovanoti:
Emilija Vaitkutė, Emilija Venediktovaitė, Gilmė Dainytė, Evelina Staskevičiūtė, Zarasų r. savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Čiūta“ (mokytoja Diana Skvarčinskaitė);
Inga Bartulevičiūtė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija (mokytoja Janė Zelenienė);
Alanas Grigelevič, Varėnos r. Žilinų pagrindinė mokykla (mokytoja Aušra Jachimovičienė).
Prizai bus išsiųsti birželio mėn.
Nuorodos į vaizdo įrašus 1–4 kl.
Sąlygos 2021
Prizai bus išsiųsti birželio mėn.
Nuorodos į vaizdo įrašus 1–4 kl.
2020 metai
Etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, varžytuvės „Tarmių lobynai“ šiais metais vyko nuotoliniu būdu.
Varžytuvėms atsiųsti 47 vaizdo įrašai, kuriuose mokiniai, visų 5 etninių regionų atstovai, pasakoja ir dainuoja tarmiškai.
Konkurso rezultatai
VAIZDO ĮRAŠAI
Miglė Tumynaitė
Ugnė Vitkauskaitė
„Meilės akmuo”
„Pradzingo miestas”
Goda Juškauskaitė Pasaka apie kumeles kiaušinį
Kamilė Miliauskaitė „Kaip berns už tris žirns čiels mets tarnava”
Juras Vosylius „Šeško medžioklė”
Armandas Pivoriūnas Aukštaitiškas pasakojimas
Rugilė Antulytė „Sotus piernykas”
Dominykas Pilvelis „Kap boba velniu ant ragų jojo”
Austėja Klimavičiūtė „Baika apie velnius, katri linų mūkos bijojo”
Enrika Nikitinaitė „Žemaičių pasaka apie vagis”
Karolina Adomaitytė „Altarius ganyklaj”
Miglė Bartkutė „Trijų kepalų byla”
Paulina Samanytė „Kunigokalnis”
Milena Semionovaitė „Meistras Žmuidis”
Kamilė Gimbickytė Pasakojimai apie Mergežerį
Emilija Venediktovaitė, Gilmė Dainytė, Rugilė Staskevičiūtė
Zarasų krašto daina „Anam šoni ažera”
Dusetų krašto sutartinė „Mėtaujėla”
Gija Jarmalavičiūtė, Joris Jarmalavičius Daina „Ąžuolėli, garbuonėli”
Linas Martinkėnas „Raganas syla”
Andrėja Vilčinskaitė Suvalkietiškas pasakojimas „Senis ir ožka”
Dija Zabramskaitė „Velnias pirty”
Emilija Bastytė „Istorija apie tris bernus: du kytrus ir vieną durną”
____________________________________________________________________________________________________________
2019 m. gegužės 14 d. Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje įvyko Dzūkijos regiono mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai varžytuvės „Tarmių lobynai".
Prizininkais tapo:
I-IV klasės
I vieta - Jorė Mašalaitė (mokytoja Rasa Alekšiūnaitė), Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija
II vieta - Andrijana Sulejevaitė (mokytoja Zita Kulakauskienė), Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija
II vieta - Joris Jarmalavičius (mokytoja Irma Dobrovolskienė), Vilniaus Medeinos pradinė mokykla
III vieta - Dominykas Pilvelis (mokytoja Veneta Baliukonienė), Alytaus "Sakalėlio" pradinė mokykla
III vieta - Aras Balčius (mokytoja Lina Vaitkevičienė), Alytaus "Sakalėlio" pradinė mokykla
III vieta - Goda Juškauskaitė (mokytoja Giedra Baliulevičienė)
V-VIII klasės
I vieta - Gija Jarmalavičiūtė (mokytoja Irma Dobrovolskienė), Vilniaus Žemynos progimnazija
II vieta - Austėja Tarailaitė (mokytoja Renata Varanavičienė), Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija
III vieta - Gustė Petrulevičiūtė (mokytoja Asta Tarailienė), Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija
III vieta - Rugilė Sinkevičiūtė (mokytoja Renata Varanavičienė), Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija
IX-XII klasės
I vieta - Austėja Klimavičiūtė (mokytoja Janina Zelenienė), Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija
II vieta - Monika Kazabuckaitė (mokytoja Rita Černiauskienė), Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija
III vieta - Miglė Tumynaitė (mokytoja Laima Bautronienė), Alytaus Putinų gimnazija
„Atverk tautos lobynų gelmes” nugalėtojai:
I vieta – Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos komanda
II vieta – Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos komanda
II vieta – Vilniaus sav. Grigiškių pradinės mokyklos komanda
Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų rezultatai
2018 metai
Respublikinių varžytuvių nugalėtojai
Birželio 6 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ respublikinės varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Varžytuvėse dalyvavo 100 mokinių ir mokytojų iš visų Lietuvos etnografinių regionų.
Varžytuvių vertinimo komisija: dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja; dr. Aurelija Gritėnienė, Lietuvių kalbos instituto vyresn. mokslo darbuotoja; Gražina Kadžytė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė; Stanislovas Kavaliauskas, Vilniaus etninės kultūros centro direktoriaus pavaduotojas; Nijolė Marcinkevičienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus Papročių ir apeigų poskyrio vadovė.
Mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, varžytuvių „Tarmių lobynai“ nugalėtojai:
I–IV klasės
I vieta – Jurgita Pauliukėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
II vieta – Žemyna Vasaitytė, Šakių „Varpo“ mokykla (mokytoja Rima Vasaitienė); Tita Večkytė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Rasa Alekšiūnienė)
III vieta – Goda Ramanavičiūtė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė); Joris Jarmalavičius, Vilniaus Medeinos pradinė mokykla (mokytoja Irma Dobrovolskienė); Rapolas Kukė, Kastytis Kriščiūnas, Dominykas Cimbleris, Vilkaviškio r. Kybartų „Saulės“ progimnazija (mokytoja Inga Vaitkevičienė)
V–VIII klasės
I vieta – Algirdas Pauliukėnas, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
II vieta – Emilija Girčytė, Šilalės r. Obelyno pagrindinė mokykla (mokytoja Zita Kasiliauskienė); Gija Jarmalavičiūtė, Vilniaus Žemynos progimnazija (mokytoja Irma Dobrovolskienė)
III vieta – Kristina Rupšytė, Pagėgių sav. Stoniškių pagrindinė mokykla (mokytoja Vida Gečienė) Renata Sliesoraitytė, Švenčionių progimnazija (mokytoja Aušra Kurpienė) Austėja Tarailaitė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Renata Varanavičienė)
IX–XII klasės
I vieta – Aldona Bubnelytė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Asta Tarailienė)
II vieta - Gintarė Jurėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
Varžytuvių „Atverk tautos lobynų gelmes“ nugalėtojai:
I–V klasės
I vieta – Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komanda (vadovės: Asta Grigalienė, Nijolė Būdvytienė)
II vieta – Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos komanda (vadovės: Nemyra Gardauskienė, Daiva Neiberkė, Rūta Bakūnienė)
III vieta – Druskininkų sav. Leipalingio gimnazijos gimnazija (vadovė Leonora Mockevičienė); Klaipėdos r. Gargždų „Minijos“ progimnazijos komanda (vadovės: Valė Norvidienė, Daiva Kisielienė)
VI–XII klasės
I vieta – Zarasų r. Salako pagrindinės mokyklos komanda (vadovė Danguolė Kisielienė)
II vieta – Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos komanda (vadovė Asta Tarailienė)
Nuotraukos
Gegužės 10 d. Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Dzūkijos regiono varžytuvės„Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Skelbiami nugalėtojai.
Gegužės 24 d. Zanavykų muziejuje vyko Etnokultūrinio projekto ‚Mūsų lobynai“ Suvalkijos (Sūduvos) regiono varžytuvės „Atverk tautos lobynų gelmes".
Balandžio 17 d. Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje vyko Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų varžytuvės„Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Varžytuvėse dalyvavo 50 mokinių iš įvairių bendrojo ugdymo mokyklų.
Varžytuvių vertinimo komisija: dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja; dr. Aurelija Gritėnienė, Lietuvių kalbos instituto vyresn. mokslo darbuotoja; Gražina Kadžytė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė; Stanislovas Kavaliauskas, Vilniaus etninės kultūros centro direktoriaus pavaduotojas; Nijolė Marcinkevičienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus Papročių ir apeigų poskyrio vadovė.
Mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, varžytuvių „Tarmių lobynai“ nugalėtojai:
I–IV klasės
I vieta – Jurgita Pauliukėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
II vieta – Žemyna Vasaitytė, Šakių „Varpo“ mokykla (mokytoja Rima Vasaitienė); Tita Večkytė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Rasa Alekšiūnienė)
III vieta – Goda Ramanavičiūtė, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė); Joris Jarmalavičius, Vilniaus Medeinos pradinė mokykla (mokytoja Irma Dobrovolskienė); Rapolas Kukė, Kastytis Kriščiūnas, Dominykas Cimbleris, Vilkaviškio r. Kybartų „Saulės“ progimnazija (mokytoja Inga Vaitkevičienė)
V–VIII klasės
I vieta – Algirdas Pauliukėnas, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
II vieta – Emilija Girčytė, Šilalės r. Obelyno pagrindinė mokykla (mokytoja Zita Kasiliauskienė); Gija Jarmalavičiūtė, Vilniaus Žemynos progimnazija (mokytoja Irma Dobrovolskienė)
III vieta – Kristina Rupšytė, Pagėgių sav. Stoniškių pagrindinė mokykla (mokytoja Vida Gečienė) Renata Sliesoraitytė, Švenčionių progimnazija (mokytoja Aušra Kurpienė) Austėja Tarailaitė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Renata Varanavičienė)
IX–XII klasės
I vieta – Aldona Bubnelytė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Asta Tarailienė)
II vieta - Gintarė Jurėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
Varžytuvių „Atverk tautos lobynų gelmes“ nugalėtojai:
I–V klasės
I vieta – Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komanda (vadovės: Asta Grigalienė, Nijolė Būdvytienė)
II vieta – Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos komanda (vadovės: Nemyra Gardauskienė, Daiva Neiberkė, Rūta Bakūnienė)
III vieta – Druskininkų sav. Leipalingio gimnazijos gimnazija (vadovė Leonora Mockevičienė); Klaipėdos r. Gargždų „Minijos“ progimnazijos komanda (vadovės: Valė Norvidienė, Daiva Kisielienė)
VI–XII klasės
I vieta – Zarasų r. Salako pagrindinės mokyklos komanda (vadovė Danguolė Kisielienė)
II vieta – Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos komanda (vadovė Asta Tarailienė)
Gegužės 10 d. Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Dzūkijos regiono varžytuvės„Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Skelbiami nugalėtojai.
Gegužės 24 d. Zanavykų muziejuje vyko Etnokultūrinio projekto ‚Mūsų lobynai“ Suvalkijos (Sūduvos) regiono varžytuvės „Atverk tautos lobynų gelmes".
2017 metai
Šiemet projektas skiriamas Tautinio kostiumo metams.Projekto „Mūsų lobynai“ Aukštaitijos regiono varžytuvės
Projektą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
Projekto partneriai: Etninės kultūros globos taryba, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvių kalbos institutas, Lietuvių liaudies kultūros centras, Vilniaus etninės kultūros centras.