Lt | En
  
 
Laukinio triušio tėvynė – Viduržemio jūros regionas. Žmonės triušius prisijaukino ir pradėjo auginti bandomis, naudojo juos maistui. Daug triušių buvo auginama vienuolynuose. Dekoratyviniai triušiai kaip tik ir buvo išveisti iš šių laukinių triušių atrankos ir selekcijos būdu. Jie priklauso žinduolių klasei ir kiškiažvėrių būriui.
Dekoratyvinis triušiukas – gudrus ir mielas, dažnai juokingas ir visada gražus – dabar tampa vis populiaresniu namų augintiniu. Gerai prižiūrimi triušiukai išgyvena maždaug 5-6 metus. Dekoratyvinis triušiukas sveria nuo 1 kg iki 1,5 kg.  Dekoratyviniai arba dar kitaip vadinami nykštukiniai triušiai vieni nuo kitų skiriasi skirtingomis spalvomis. Kailiuko spalva gali būti balta, balta su juodais lopinėliais, nuo šviesiai rudos iki tamsiai rudos su šviesesne papilve, taip pat gali būti pilkšvai melsva. 
Triušis minta įvairiu pašaru, sudarytu iš grūdų. Šerti geriausiai būtų ryte. Per parą triušis turėtų  gauti  1-2 valgomuosius šaukštus grūdų mišinio, daugiau duoti nerekomenduotina, nes gyvūnėlis greitai gali priaugti viršsvorio. Taip pat duodama apie  20-30 g daržovių arba  60g žolės. Norint augintinį palepinti ir paįvairinti mitybą galima duoti nedaug vaisių (negalima duoti kriaušių).
Vaisiai ir daržovės turi būti prinokę, sausi, švieži, nevirti, nemarinuoti, nešaldyti. Šieno reikėtų duoti kiekvieną dieną tiek, kiek Jūsų augintinis suėda, nes jis yra būtinas virškinimui. Šienas privalo būti kvepiantis, sausas, nesupelijęs, nedulkėtas. Triušiui kasdien reikia daug šviežio vandens. Vanduo turi būti visada pasiekiamas ir keičiamas kiekvieną dieną.