Lt | En
  
 
Patinas – naminio gaidžio dydžio, apie 1,2 kg svorio, beveik kūno ilgio rudai pilka uodega. Galva ir kaklas tamsiai mėlyni arba žali, žvilgantys, viršugalvyje – du plunksnų kuodeliai, skruostuose ir apie akis  - raudoni odiniai “papuošalai”. Skersai kaklo gali būti baltas žiedas. Krūtinė ir papilvė rausvai ruda, rožinio atspalvio, žvilganti. Viršutinė kūno dalis rausvai rudai oranžinė su pilkomis ir juodomis juostelėmis. Patelė mažesnė už patiną, apie 0,85 kg svorio, pilkai rusva, gelsvai ar juosvai raštuota, daug trumpesne uodega.
Gyvena nedidelių miškelių, durpynų bei pelkių pakraščiuose, krūmais apaugusiuose, dirvonuojančiuose upelių krantuose. Lizdus krauna ant žemės, deda 8-14 pilkai žalsvų kiaušinių. Peri 24-26 paras. 
 Lietuvoje introdukuotas paukštis. Pagrindinė nelaisvėje veisiama - medžiojamųjų paukščių rūšis. Minta augaliniu maistu ir vabzdžiais.
 Paplitę Eurazijoje – nuo Kaukazo iki Primorės ir okeaninės Kinijos pakrantės.
         Fazanas gražus  laukinis  medžiojamasis  paukštis, bet Lietuvoje žiemą laisvėje neišgyvena, tad nuo seno Lietuvoje buvo veisiami tiek medžioklės tikslu, tiek didikų stalui kaip retas ir gurmaniškas valgis.