Lt | En
  
 
Sirijos žiurkėnas yra graužikas, priklausantis pelių šeimai, žiurkėnų pošeimiui. Šio pošeimio gyvūnai sutinkami visuose žemynuose, išskyrus Australiją ir Antarktidą.
Žiurkėnus galima laikyti po vieną, nes iš prigimties jie yra vienišiai. Žinoma, jei jūs nusprendėte juos veisti, tai vieno žiurkėno jums tikrai nepakaks. Taip pat jie laikomi poromis ar net didesniais būreliais. Jei laikote jų kelis, tai teks priprasti prie nuolatinių jų peštynių. Tai nieko blogo, nes jiems tai mėgstamas užsiėmimas. Šie gyvūnai turi turėti pakankamai vietos, kad iškilus konfliktui silpnesnis galėtų pasitraukti iš kelio. 
Sirijos žiurkėnas yra grūdaėdis, todėl jo maitinimui rekomenduojama naudoti specialius grūdų mišinius. Tai daug sudedamųjų dalių turintys maistai, kuriais maitinant gyvūnas gerai auga ir vystosi. Žiurkėnas visada turi gerą apetitą ir atrodo amžinai alkanas. Šerti reikėtų du kartus dienoje. Jokiu būdu neduokite kopūstų, juodos duonos ir saldumynų. Šie produktai sukelia skrandyje rūgštis ir taip trumpina gyvūnėlio amžių. Jis nesuėda visko ką jūs jam davėte, o prisigrūdęs į žandus didesnę maisto dalį susineša į “sandėliuką”, kur kaupia atsargas, dažniausiai šalia lizdo arba narvelio kampe. Reikėtų stebėti, kad šios atsargos nebūtų sušlapę ir supeliję. Taip pat būtina įdėti kreidos arba specialiai paruoštos medienos dantims nuzulinti, kurios galite įsigyti zooparduotuvėse.
Sirijos žiurkėnas yra labai vislus ir anksti lytiškai subręsta: jau 3-4 mėnesių amžiaus gali daugintis. Neribojant prieauglio, per metus viena pora atsivestų solidžią jauniklių sumą - apie 300 vienetų. Poruojant vienam patinėliui skiriama 1-3 patelė. Žiurkėnai gimsta akli, atsimerkia tik po 14 dienų. Tada ir žengia pirmuosius žingsnius į pasaulį. Jeigu grįždami namo negali surasti namų, motina parneša juos dantyse. Žiurkėnai dauginasi iki dviejų metų amžiaus ir išgyvena 3-4 metus. Dažnai dienas sutrumpina patys šeimininkai, duodami netinkamą maistą ir peršerdami.