Lt | En
  
     
   

2016 metai
Dėkojame konkurso rėmėjams: UAB „IMSEMA“ ir UAB „Šokolado meistrai“


Konkurso protokolas

Parodos dalyvių sąrašas

Geriausių darbų paroda gruodžio 12–27 d.. buvo eksponuojama LR Seime.

Vaizdo įrašas

Susijusios naujienos


Žiemai įsisukus, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre gausiai snigo... „Snigo“ subtiliais, Kalėdų svajų kupinais, su dideliu įkvėpimu ir begaliniu kruopštumu pieštais atvirukais. Meno snaigių pusnis, supustyta kūrybinio įkvėpimo pūgos, išties įspūdinga: atsiųsti 749 atvirukai iš daugybės Lietuvos mokyklų, taip pat Latvijos ir Rusijos.

Šie dailės kūrinėliai skirti tarptautinio kalėdinio atviruko konkursui, kurį suorganizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Dailės mokytojų asociacija. Konkurso atvirukai buvo įvertinti trijose amžiaus grupėse: I amžiaus grupė (7–10 metų), II amžiaus grupė (11–14 metų) ir III amžiaus grupė (15–18 metų). Darbų vertinimo komisija iš kiekvienos amžiaus grupės atrinko po 35 kūrinius. Iš jų – dar po 5 pačius gražiausius atvirukus. Šių 15 darbų autoriai apdovanoti laureatų diplomais. Šventinė kalėdinių atvirukų paroda bus eksponuojama Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje gruodžio 12–27 dienomis. Parodą globoja LR Seimo  Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė.

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius dirbti kūrybiškai ir savarankiškai, kuriant mėgautis asmenybės saviraiška, eksperimentuoti atlikimo technikomis: akvarele, guašu, grafinės raiškos priemonėmis ir mišria technika. Bet labiausiai konkurso rengėjai norėjo suteikti mokiniams galimybę įprasminti žiemos, Kalėdų džiaugsmą dailės kūriniuose. Siekė paskatinti galvoti apie gražiausių žiemos švenčių – šventų Kalėdų nuotaikos kūrimą. 

Šis tikslas išsipildė su kaupu. Daugybė mokytojų ir jų mokinių pavertė savo dailės pamokas mažais stebuklais... Padovanojo vieni kitiems laiką, praleistą drauge, nuspalvintą paslapties, praturtintą prasmingu, dėmesingu bendravimu. Gausus būrys jaunųjų menininkų paankstino švenčių laukimą, pagilino vidinį susikaupimą, išreiškė savo šviesiausias emocijas ir perteikė jas dailės kalba. Savo kūriniais jie paliudijo, kad Kalėdų šventės laukimas yra toks pat svarbus kaip ir pati šventė, nes šis laikas skirtas geriems darbams.
 
Konkurso rengėjai labai dėkoja visiems dalyviams (mokiniams ir jų mokytojams) už lietuviško kalėdinio atviruko tradicijos puoselėjimą. Taip pat už ryžtą kurti ranka pieštą ar tapytą autorinį atviruką. Tai be galo svarbu šiais kompiuterijos klestėjimo laikais, kai sparčiai populiarėja skaitmeniniai sveikinimai. Nenuginčysi, jie labai patogūs, nes per kelias minutes gali pasveikinti daugybę pažįstamų žmonių... Tačiau tik gavę ir atplėšę popierinį laišką, išėmę ranka tapytą atviruką – juo gėrimės, įkomponuojame ant kalėdinės eglutės šakos, mėgaujamės lyg išskirtiniu delikatesu...

Dėkojame konkurso rėmėjams: UAB „IMSEMA“ ir UAB „Šokolado meistrai“

Grafikė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja metodininkė
Rūta Gabrielė Vėliūtė