Lt | En
  
 

2019 metai

Gegužės 18 d. Vilniaus universiteto Botanikos sode vyko iškilmingas šio konkurso „Mano žalioji palangė“ laureatų apdovanojimas >>>

Renginio akimirkos

Palangės

2019 m. laureatai

Nuostatai

Šių metų konkurso „Mano žalioji palangė“ tema – „Pasaulis ant mano palangės“. 

Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką.

Geriausių palangių autoriams, kuriuos išrinks vertinimo komisija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo bei VU botanikos sodo Facebook paskyrų lankytojai, atiteks prizai, o pati pačiausia, daugiausiai publikos simpatijų sulaukusi palangė bus apdovanota „Metų žaliosios palangės“ sertifikatu.

Konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universiteto botanikos sodas. Konkurso partneriai: Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.


2018 metai
Visą pavasarį Lietuvos darželiai, mokyklos ir šeimos kūrė, sodino ir augino žaliąsias palanges. Šiemet jos buvo skirtos ypatingai progai – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Palangės buvo pristatytos ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“ – šiemet jame dalyvavo beveik 16 tūkst. vaikų, atsiųsta daugiau nei 820 darbų. Vertinimo komisija išrinko 30 geriausių ir originaliausių palangių. Su jomis susipažinti ir atiduoti savo balsą labiausiai patikusiai Lietuvos 100-mečio palangei galite Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Facebook paskyroje. Daugiausiai patiktukų surinkusi palangės nuotrauka gaus „Metų žaliosios palangės“ sertifikatą. Balsavimas vyksta iki gegužės 16 d. 12.00 val. 


Šiais metais išrinktas ir ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ logotipas! Kol dygo Lietuvos ugdymo įstaigų žaliųjų palangių sėklytės, mokiniai kūrė logotipus, atspindinčius konkurso pavadinimą.

Ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ logotipo konkursą laimėjo Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos 1c klasės mokinys Jokūbas Liepuonis (mokytoja Vida Labunskienė). Šiame konkurse dalyvavo 45 ugdymo įstaigos, atsiųsti 82 įvairiausiomis technikomis sukurti ir nufotografuoti logotipai. 

„Metų žaliosios palangės“ laimėtojas, geriausių žaliųjų palangių autoriai ir „Mano žaliosios palangės“ logotipo kūrėjas bus apdovanoti gegužės 19 d. Vilniaus universiteto Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius). Apdovanojimo šventės pradžia 13 val.

Ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ laureatai (įstaigos surašytos atsitiktine tvarka):

Ikimokyklinio ugdymo mokyklos (vaikai iki 7 (6) metų)

Pandėlio universalus daugiafunkcis centras

„Lietuvos regionų draugystė“

Irutė Jurkštienė,

Eglė Kutrienė

Alytaus lopšelis-darželis „Putinėlis“

„Močiutės gėlių darželis“

Aldona Marciulaitienė

Klaipėdos lopšelis-darželis

„Stebuklinga pupa“

Inga Balsytė

Kretingos rajono Darbėnų gimnazija

„Avių ūkis“

Edita Gliožerienė

Pakruojo vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“

„Su nuotaika ir saulute – aukštyn OP!“

Irena Kompauskienė

Panevėžio lopšeli-darželis „Taika“

„Šimtmečio vaistinė“

Larisa Rubanienė, Aušra Puskunigienė

Pasvalio lopšelis-darželis ,,Liepaitė“

„Pavasaris seklyčioje“

Laima Šatienė

Telšių rajono Nevarėnų pagrindinė mokykla

„Žalioji serenčių gvazdikų Lietuvos palangė 100-mečiui paminėti“

Živilė Mizgerienė, Sidonija Vespenderienė

Trakų lopšelis-darželis „Obelėlė“

„Lietuvai 100“

Indrė Bartusevičiūtė

Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Šilelis“

„Kokia mergelė – toks ir darželis“

Jūratė Gotovtienė, Gražina Litvinovė


Bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų, kitų švietimo paslaugų teikėjų pavieniai 1–12 klasių mokiniai, būreliai, klubai, klasės

Gargždų ,,Kranto“ pagrindinė mokykla

„Močiutės darželis“

Rima Milkintienė

Jonavos rajono Užusalių pagrindinė mokykla

„Dovana Lietuvai“

Neringa Butienė, Jūratė Smailienė

Joniškio rajono Gasčiūnų pagrindinė mokykla

,,Ir bulvės vėl žydės...“

Daiva Jasiulienė

Kauno Prano Mašioto pradinė mokykla

„Močiutės darželis“

Vida Labunskienė

Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija

„Močiutės daržely“

Virginija Sakalauskienė

Alytaus rajono Butrimonių gimnazija

„Gyvenkime žalioje Lietuvoje“

Vilma Mielaikienė, Jonė Poliakienė

Kauno Jono Laužiko

„Močiutės žalioji palangė"

Nijolė Šykštienė, Vilija Stankevičienė

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija

„Šimtmečio ūkis“

Sigita Zalitienė

Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokykla

„Lietuvos šimtmečio paprikos“

Eglė Smirnovienė, Živilė Gervelienė

Panevėžio r. Naujamiesčio gimnazija

„Išmanus gydantis senolių gėlynas“

Laura Šinkūnienė, Sigita Puplauskienė

Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla

„Močiutės palangės grožybės“

Zita Ferevičienė

Šiaulių profesinio rengimo centras technologijų skyrius

„Laisvės šimtmetis“

Faustina Klevinskienė,

Loreta Gaubienė

Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykla

„Skiriu Lietuvai“

Aušra Donėlienė

Kauno specialioji mokykla

„Lietuvos sveikuolių palangė“

Sonata Čereškienė, Nomeda Ramaškaitė

Kauno specialioji mokykla

„Sielos daigeliai“

Vilma Bašinskaitė

Tauragės vaikų reabilitacijos centras mokykla ,,Pušelė“

„Mes norim gražios Lietuvėlės“

Liudmila Montviliene, Alma Knistautienė

Sirvėtos regioninio parko direkcija

„Lietuviška obelis lietuviškoje pievoje“

Jolita Garbulienė

 

Sirvėtos regioninio parko direkcija „100 lietuviškų ekosistemų“

Jolita Garbulienė, Marius Semaška

Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centras

„Žalioji gyvybė paletėje“

Jolita Pupelytė,

Ieva Pusvaškytė


Šeima

Petkūnų šeima

„Giedriaus, Lino ir Pauliaus žalioji gandrų palangė“

Giedrius, Linas ir Paulius Petkūnai Raimonda Petkūnienė


Dalyvio anketa

Nuostatai

2017 metai

2017 m. nugalėtojai
Žaliųjų palangių galerija
Konkurso sąlygos  

2016 metai

Konkurse gali dalyvauti ikimokyklinio ugdymo mokyklos (vaikai nuo 3 iki 6 metų), bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų, kitų švietimo paslaugų teikėjų pavieniai 1–12 klasių mokiniai, būreliai, klubai, klasės, šeimos.

2015 metai

Išrinktos gražiausios 2015 metų žaliosios palangės

Ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ nugalėtojus gegužės 23 dieną 11 val. kviečiame atvykti į VU Botanikos sodą Kairėnuose, kur vyks gražiausių žaliųjų palangių kūrėjų apdovanojimo šventė

Kviečiame dalyvauti ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“ 

Pavasariniai žalumynai, prieskoninės žolelės, paprasčiausi sužaliavę svogūnai, pamerktos lazdyno šakelės ar pirmieji žydintys augalai džiugina mūsų kūną, protą ir sielą. Augalų auginimas net ir namie leidžia mums geriau suvokti savo tamprią jungtį su žeme. Taigi, savo namuose ar  mokykloje pabandykime įkvėpti šiek tiek pavasarinės dvasios įkurdami savo žaliąją palangę.

Kas dalyvaus? 
Darželių, darželių-mokyklų vaikai nuo 3 iki 6 metų, bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų, kitų švietimo paslaugų teikėjų pavieniai 1–12 klasių mokiniai, būreliai, klubai, klasės. Konkurse mokiniai gali pristatyti kartu su šeima atliktus darbus.

Kaip vyks?
Sutvarkę savo palangę, ją nufotografuokite ir siųskite vieną nuotrauką su trumpu aprašymu bei užpildyta dalyvio anketa  mums iki 2015 metų gegužės 8 dienos elektroniniu paštu zaliojipalange@gmail.com.

Kur vyks?
2015 metų gegužės 23 dieną geriausių darbų autoriai bus kviečiami į  Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose vyksiantį konkurso baigiamąjį renginį.

Konkursą koordinuoja: 
LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkė Rita Babiedaitė, tel. (8 5) 267 1912, el. paštas rita.babiedaite@lmnsc.lt.
VU botanikos sodo Ryšių su visuomenė skyriaus specialistė Rasa Ryliškienė, tel. (8 5) 219 31 39

2014 metai

Apdovanoti ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ nugalėtojai (Paskelbta: 2014-05-27)

Nuotraukos

Kviečiame balsuoti už labiausiai patikusią 2014 metų žaliąją palangę Ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ vertinimo komisija atrinko 30 geriausių darbų. Skirkite savo balsą labiausiai patikusiam ir išrinkite gražiausią Lietuvos žaliąją palangę.
(Paskelbta: 2014-05-20)  
Darbus konkursui reikia pateikti: ikimokyklinukams ir 1–12 klasių mokiniams iki 2014 m. gegužės 9 d., o suaugusiesiems iki 2014 m. rugpjūčio 31 d.

Pavasaris – tai gamtos atgimimas. Mėgstantys daržininkauti tik ir laukia tos akimirkos po žiemos, kai galės savo rankomis paliesti dirvą, pasodinti ir pasėti pirmuosius augaliukus. Daržininko butas pavasarį virsta inkubatoriumi, kur daiginami įvairūs augalai būsimam daržui. O neturintys daržo augalus augina tiesiog ant palangių, kurios augalams ūgtelėjus gali atrodyti išties įspūdingai. 

Pavasariniai žalumynai, prieskoninės žolelės, paprasčiausi sužaliavę svogūnai, pamerktos lazdyno šakelės ar pirmieji žydintys augalai džiugina mūsų kūną, protą ir sielą. Augalų auginimas net ir namie leidžia mums geriau suvokti savo tamprią jungtį su žeme. Taigi, savo namuose, mokykloje ar vaikų darželyje pabandykime įkvėpti šiek tiek pavasarinės dvasios įkurdami savo Žaliąją palangę.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyrius bei naujos kartos Lietuvos žaliųjų susivienijimas Žali.lt kviečia įvairaus amžiaus entuziastus, mokinius, darželinukus ir jų šeimas pavasarį dalyvauti ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“. Konkurso eiga ir tvarka aprašoma nuostatuose. Darbus konkursui reikia pateikti: ikimokyklinukams ir 1–12 klasių mokiniams iki 2014 m. gegužės 9 d., o suaugusiesiems iki 2014 m. rugpjūčio 31 d.

Tad sutvarkę savo palangę, ją nufotografuokite ir siųskite vieną nuotrauką su trumpu aprašymu mums elektroniniu paštu zaliojipalange@gmail.com. Geriausių darbų nuotraukas galėsite pamatyti ir už jas balsuoti socialinio tinklo „Facebook“ Gamtinio ugdymo skyriaus puslapyje bei Žali.lt „Facebook“ puslapyje. Taip pat kviečiame apsilankyti oficialiame LMNŠC tinklapyje, Žali.lt internetinėje svetainėje bei konkurso partnerių puslapiuose.

2014 m. gegužės 24 d. išrinksime konkurso nugalėtojus mokinių bei ikimokyklinukų grupėse, o geriausių darbų autoriai bus kviečiami į VU botanikos sode Kairėnuose vyksiantį konkurso baigiamąjį renginį ir bus apdovanotiLietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, VU Botanikos sodo ir Žali.lt diplomais ir dovanomis. Suaugusiųjų kategorijos nugalėtojai bus skelbiami 2014 m rugsėjo 24 d. 

2013 metai

Gegužės 18 d. VU botanikos sode vyko konkurso nugalėtojų apdovanojimas

Susijusios naujienos:

Apdovanoti ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ dalyviai
(Paskelbta: 2013-05-21)
Skelbiame ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ geriausios metų palangės rinkimą.
(Paskelbta: 2013-05-14)