Vilniaus m. sav.
Įstaigos pavadinimas
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
Data ir vieta
2016 11 05-06
Dalyvių skaičius
40
Aktyviausi iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ dalyviai apdovanoti kelione į Koperniko mokslo centrą
Lapkričio 5–6 dienomis aktyviausiai veiklas organizavę ir įdomiausius užsiėmimus vaikams vasarą siūlę iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ dalyviai lankėsi Varšuvoje.

Pirmoji edukacinės programos diena prasidėjo pažintimi su Varšuvos senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Lydimi gido dalyviai lankėsi gotikinio stiliaus Šv. Jono katedroje, Karalių pilyje ir aikštėje, senamiesčio Turgaus aikštėje, ėjo Karališkuoju keliu (Šv. Onos bažnyčia, paminklas Adomui Mickevičiui, Prezidento rūmai, Varšuvos universitetas) iki pat Šv. Kryžiaus bažnyčios ir Koperniko paminklo.

Antrąją kelionės dieną dalyviai lankėsi Koperniko mokslo centre. Interaktyvios ekspozicijos leido pažinti fizikinius, cheminius, stichinius gamtos reiškinius, žmogaus anatomiją, civilizacijos raidą, mūsų planetai kylančius ekologinius iššūkius. Ypač visiems patiko galimybė pagroti virtualiame orkestre… Planetariume ekskursijos dalyviai žiūrėjo 3D filmą apie mūsų visatos paslaptis ir plika akimi nematomus organizmus.

Kelionės metu veiklų organizatoriai aktyviai dalinosi gerąja patirtimi ir džiaugėsi, kad buvo pastebėti ir įvertinti. Jiems buvo skirta ne tik ši edukacinė programa, bet ir Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės padėkos.

Į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“ įsitraukė per 160 šalies švietimo įstaigų, bibliotekų, muziejų, kultūros centrų iš 50 savivaldybių.

Projektą „Atverk duris vasarai“ organizavo Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Iniciatyvą palaikė Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Naujienos autorius: Raimantas Vaitkus
<< Atgal