Jurbarko r. sav.
Įstaigos pavadinimas
Klausučių kultūros centras
Data ir vieta
Liepos 22 - 26 d. Klausučių kultūros centras, biblioteka
Dalyvių skaičius
80
Stovykla „Debesėlis“
Antra savaitė stovykloje pasipildė naujomis veiklomis, bet kas dieną išliko mankšta, šokiai, joga, žaidimai. Prie rankdarbių prisidėjo vilnos vėlimas kuriam reikėjo atidumo, atsargumo, subtilumo, įkvėpimo. Galutinis rezultatas – spalvingas, minkštas paveikslėlis. Jo spalvingumas, storis priklausė nuo uždėtos vilnos sluoksnio ant pagrindo, nuo specialios adatos storio.
Liepos 22 d. susitikimas su aitvarų gaminimo meistre Giedre Aleksandravičiūte, skirtas visą pusdienį, įkvėpė naujoms kūrybinėms idėjoms. Tikslūs matavimai, kirpimai, klijavimai, virvelių rišimas davė galutinį rezultatą. Taip kruopščiai, taisyklingai pasigaminti aitvarai skrisdami dangaus mėlyje pateikė ne tik gražų reginį, bet ir paglostė autorių širdeles. Parsinešti į namus dar pradžiugino ir namiškius.
Liepos 23 d. edukacijas pristatė darbuotojai iš Veliuonos krašto istorijos muziejaus. Jūratė Kvietkauskienė parodė spalvingų, įvairių formų, kvapnių vaškinių žvakių ir jų liejimo procesą. Kiekviena dalyvė sau iš vaškinio lakšto pasigamino po žvakelę. Lipdymas iš molio, kaligrafinis rašymas, medinių daiktų dekoravimas, tai jau muziejininko Gedimino Klangausko edukacija. Visa tai mergaitės išbandė pagal savo sugebėjimus pasitelkiant fantaziją. Gerai sekėsi iš molio lipdyti, po to guašu spalvinti varlytes. Kiekvienos kruopščiai nulipdyta spalvota varlytė kartu „paršuoliavo“ į namus.
Bibliotekos interneto skaitykloje žiūrėjo video apie senų knygų, kompaktinių diskų panaudojimą rankdarbiuose, interjere. Be to kiekvienas apsilankęs bibliotekoje gavo po prizą – „smulkmenėlę“.
Visų stovyklos dalyvių namai pasipildė pačių sukurtais rankdarbiais: molio dirbiniais, vaško žvakėmis, aitvarais, iš vilnos nuveltomis smulkmenėlėmis, paveikslėliais.


Naujienos autorius: Violeta Puzinienė
<< Atgal