Vilkaviškio r. sav.
Įstaigos pavadinimas
Vilkaviškio r. Keturvalakių mokykla-daugiafunkcis centras
Data ir vieta
2019-07-02 mokyklos biblioteka, kiemas, stadionas, sporto salė
Dalyvių skaičius
32
Popierinių lėktuvėlių ir aitvarų varžybos „Sparnai“
Liepos 2 d. visi norintys rinkosi į popierinių lėktuvėlių bei aitvarų varžybas „Sparnai“.
Susirinkusieji dalyviai susitiko su vilkaviškiečiu aviacijos mėgėju Jonu Marecku, kuris gamina sumažintus lėktuvų modelius. Jis vaikams papasakojo apie jo paties sukonstruotą legendinio lėktuvo „LITUANIKA“ kopiją, kuri, lyginant su originalia, yra sumažinta apie 10 kartų. Kaip teigė svečias, paskutinį savo padarytą tokį lėktuvą jis padovanojo lakūno Stepono Dariaus gimtinei – muziejui. Lėktuvo kopiją buvo galima apžiūrėti ir iš arti, taip pat pasukti jo propelerį. Vaikai buvo ne tik įdėmūs klausytojai, bet ir aktyvūs klausinėtojai.
Po to dalyviai išgirdo įdomų faktą apie popierinius lėktuvėlius. Yra užfiksuotas popierinio lėktuvėlio nuskrieto atstumo rekordas. Tai 69 metrai ir 13 centimetrų, o mūsų mokyklos rekordas yra 13,5 metro. Ar jis bus pagerintas, parodys lėktuvėlių varžybos. Tačiau, kad jos įvyktų, reikalingi lėktuvėliai. Todėl vaikai ėmėsi gaminti juos iš popieriaus. O kokia įvairovė: vienų smailia „nosyte“ – kitų buka, vienų maži – kitų dideli, o kur dar su atlenktais sparnais ar užriesta uodega. Tokia įvairovė būtina, nes juk bus renkamas aukščiausias, atbulas, juokingiausias, elegantiškiausias ir kitoks, pats įdomiausias lėktuvėlio skridimas.
Ir startas! Lėktuvėliai skrieja lengvai ir laisvai! Ne visada jie skrido ten, kur norėjo jų „pilotai“: vieni apsuko ratą ir skrido atgal, kiti išraižę „mirties kilpą“ smigo žemyn arba skutamuoju skrydžiu sklendė pažeme. Tačiau visi varžybų dalyviai laimingi, nes jų pagaminti lėktuvėliai pakilo į orą.
Dar viena įdomi veikla – popieriniu lėktuvėliu pataikyti į skraidantį droną. Užduotis sunki, bet, pasirodo, įveikiama.
Kadangi lauke pūtė nesmarkus vasariškas vėjas, tai ir aitvarus buvo paleisti smagu. Vieni tai darė pirmą kartą, kitų aitvarai nardė danguje kaip tikrų asų, treti mėgavosi puikiu reginiu.
Kokios varžybos be nugalėtojų ir prizų. Nugalėtojai visi, nes pagaminti lėktuvėliai pakilo nuo žemės ir skrido. Toliausiai lėktuvėlis nuskriejo 13,5 metrų. Taigi, rekordas nepagerintas. Varžybų dalyviai apdovanoti prizais – medžiaga, iš kurios galima išpūsti balionus...
Renginį organizavo Vilija Urbšienė, Aušra Biskienė ir Laura Urbšytė.
Už pagalbą organizuojant susitikimą su aviacijos mėgėju dėkojame Keturvalakių seniūnijos seniūnui Gintautui Urbšiui.


Naujienos autorius: Aušra Biskienė
<< Atgal