Panevėžio m. sav.
Įstaigos pavadinimas
Panevėžio m. savivaldybės viešoji biblioteka
Data ir vieta
2019-06-10 - 2019-07-04, Biblioteka “Židinys
Dalyvių skaičius
64 stovyklautojai
Stovykla “Vasaros intriga“
Biblioteka, atvėrusi duris vaikams vasarą, kaip ir kiekvienais metais buvo intriguojanti ir ypatinga.
Gražus buvo birželis... Saulė žarstė spindulius, oras karščiu alsavo... Vaikų į stovyklą rinkosi be galo daug. Dabar mintimis mums vis dar norisi nuklysti ir prisiminti įspūdingiausias akimirkas. Kiek daug jų buvo! Kai kurie vaikai, nedrąsiai čia atėję, buvo maloniai nustebinti užsiėmimų gausa ir įvairove, kad biblioteka taip pat gali būti puiki vieta turiningai praleisti vasaros atostogas.
Stovyklautojai čia susipažino su knygų autore Neringa Tik,kuri atvėrė stovyklos duris su tikra daug žadančia “Vasaros norų pasaka“, linksminosi su animatore Rūta Vindelskyte, kuri trumpam tapo Lėlyte Lol ir surengė fantastišką “Muilo burbulų šou“, bibliotekos “Zuikos padūkelio“ kino teatre žiūrėjo filmą “Tiltas į Terabitiją“, sukurtą pagal K. Paterson knygą, kuris nukėlė visus į pilną netikėtumų pasakišką pasaulį. Buvo daug burbulų burbuliukų, šokių ir piešimo ant veidukų bei gražiųjų balionų! Vaikai turėjo progą susitikti su darbuotojomis iš visuomenės sveikatos biuro ir diskutuoti apie sveiką maistą, dantukų priežiūrą, sužinoti sveikos šypsenos paslaptį ir lankytis vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų laisvalaikio erdvėje GoJump. Čia vaikų laukė plačios batutų erdvės! Stovyklautojai mėgavosi neprilygstamu šuolių džiaugsmu, žaidė stalo futbolą, laipiojo virvėmis, kol pagaliau visų laukė be galo ilga kelionė namo, į biblioteką.
Ir tai dar ne viskas. Vaikai darė įvairius kūrybinius darbelius kartu su menininke S. Adomavičiene. Jų kūrybiškumas, talentai ir fantazija puikiai atsiskleidė edukacijose “Prakalbink molį“ ir “Pyniau vainikėlį“. Stovyklautojai ne tik susipažino su keramika, mažųjų formų ir plokštelių kūrimu, dirbdami naudojo dekorą ir gamtinę medžiagą, jie pindami vainikus išlydėjo trumpiausią metų naktį. Vyko ir kiti kūrybiniai užsiėmimai bei edukacijos: “Rožinis iš duonos“, “Piratų lobio paieška“,“Mano vardas - mano istorija“, “Mandalų magija“, “Praeities skrynią pravėrus“, “Svajonių tatuiruotė“ ir “Raktas į sveiką gyvenimą“.
Nepamirštama kelionė į Gamtos mokyklą nepaliko abejingo nė vieno. Vaikai ne tik išbandė basų kojų taką, susipažino su paukščiais, gyvūnais, bet ir sužinojo, kad jau daug metų mokykloje gyvena kalbantis kranklys. Vaikų laukė ne tik pažintis su krankliu, bet ir su triušiais, gyvalazde, laboratorine žiurke...
Didelį įspūdį paliko susitikimas su A. Smetonos šaulių 5-osios rinktinės vadu ir jaunaisiais šauliais, kurie supažindino su savo veikla, radijo ryšio procedūromis ir individualios maskuotės ypatumais.
Kokie būtume lietuviai, jei nepaminėtume Liepos 6-osios, Mindaugo karūnavimo dienos. Panevėžio kraštotyros muziejuje stovyklautojai dalyvavo edukacinėje programoje “Kai gyveno karaliai“, kurios metu tapo tikrais karaliais, darė karūnas, statė pilį, siuntė laišką su antspaudu ir netgi išbandė senovinę katapultą!
Įspūdinga ekskursija buvo į Panevėžio apylinkės teismą, kur ne tik pamatė sulaikymo kameras, apsilankė archyvuose, bet ir išbandė teisėjo kėdę!
Su stovykla atsisveikinome keliaudami. Kelionė į Kėdainiuose esantį vieną moderniausių ledų fabrikų Lietuvoje - “Vikeda“ buvo tiesiog pasakiška. Vaikai išgirdo ledų atsiradimo istoriją, susipažino su visomis ledų Dadu rūšimis. Smagiausia buvo visiems patekti į cechą ir suvalgyti karštų ledų. Sekanti stotelė - Kaune įsikūręs naujos kartos edukacinis pramogų centras “Curiocity“. Integruotos žaidybinės, edukacinės veiklos sudarė sąlygas stovyklautojams imituoti realaus gyvenimo situacijas, sužinoti naujų dalykų apie juos supantį pasaulį, gamtos reiškinius, įvairias profesijas, veiklas, mokslo sritis ir juos pačius.
Taip vasara šaipėsi, juokėsi, intrigavo ir užvėrė stovyklos „VASAROS INTRIGA“ duris.


Naujienos autorius: Lina Kučinskienė
<< Atgal