Lt | En
  
 

2020–2021 metai

Atsakinga metodininkė: Jurgita Stulginskienė Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus metodininkė tel.: (8 5) 277 6301, 8 604 12218 el. p. jurgita@olimpiados.lt
50-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio tema – „Parašyk laišką artimajam ir papasakok savo patirtis COVID-19 pandemijos metu“.

Sąlygos

50-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso laimėtojai bus skelbiami 2021 m. balandžio 27–30 d.

Sutikimas dėl asmens duomenų naudojimo

Informuojame, kad visų šalies etape dalyvaujančių mokinių darbų MS Word formatu laukiame iki 2021 m. vasario 19 d. 

Registracija vyksta čia:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSezrpUD6P4L5NMUw4EV9ARxWu7D6NzMMreVtCQ99v0_LSMSSg/viewform (registracija baigta).

Dėmesio! Papildomai rašinių el.paštu siųsti nereikia, viską matysime registracijos formoje, taip pat nėra reikalingas ir konkurso protokolas. 

Dėl Vilniaus mieste organizuojamo konkurso galima kreiptis el.paštu daiva.stukiene@gmail.com.

 


2019–2020 metai

„Parašykite žinutę suaugusiajam apie pasaulį, kuriame gyvename“ – tokia tema šiais metais epistolinį rašinį kūrė mokiniai iš viso pasaulio. Epistolinio rašinio konkursas, rengiamas nuo 1971-ųjų, šiemet jau 49-asis. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO).

Konkursas organizuojamas dviem pakopomis: pirmiausia išrenkami vietiniai kiekvienos šalies nugalėtojai, tada jų rašiniai išverčiami į prancūzų kalbą ir siunčiami PPS Tarptautiniam biurui, kad galėtų dalyvauti tarptautiniame konkurso ture.

Šiemet nacionalinio etapo laimėtoja tapo Panevėžio  Alfonso Lipniūno progimnazijos septintokė Viltenė Vaitkevičiūtė (mokytoja Gražina Trybienė).

Viltenės rašinį skaitykite čia

Lietuvoje konkursą organizuoja Lietuvos paštas kartu su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Mokinių darbus ne vienus metus vertina rašytojai Gintarė Adomaitytė ir Ričardas Šileika. 

„Tikiu ir žinau, kad vaikai pasaulį mato dažnai kur kas detalesnį nei suaugę žmonės, nes pastarieji pranykę savo rūpesčiuose neretai nebepastebi jo grožio ar unikalumo. Kvietėme Lietuvos mokinius laiškuose papasakoti, kaip jie mato pasaulį, parodyti suaugusiems jo neįtikėtinai gražias spalvas, įvairius kampus ir kitoniškumus. Ir nesvarbu, kokiu aspektu tą pasaulį atskleidėte, tikiu, kad jis nustebins ir kiekvieną suaugusį žmogų privers bent akimirkai suklusti”, – sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė. 

Kiek plačiau apie šį konkursą pasakoja rašytoja Gintarė Adomaitytė – kviečiame skaityti išsamią jos recenziją.

„Daugiau nei šimtas laiškų – štai kiek turėjau skaitymo. 
Įsitikinau, kad konkurso autorėms ir autoriams labai rūpi gamtosauga. Greta Thunberg nudžiugtų sužinojusi, kiek pasekėjų turi Lietuvoje.  
Dar kartą supratau, kad skirtingų kartų – tėvų ir vaikų – konfliktas yra amžinas. Tai liudija Antikos laikų šedevrai, tai patvirtina dabarties vaikų pasakojimai.

Jaudino socialinius keblumus atskleidžiantys pasakojimai: apie iširusias šeimas, apie tai, kad įtėviai tampa kur kas svarbesniais žmonėmis nei tikrosios mamos ar tėvai. 

Lietuvos seneliai ir močiutės gali didžiuotis: būtent jiems buvo skirta nemaža dalis itin šiltų laiškų, įrodanti, kad vyresnioji karta yra svarbi, daug lemianti.  

Kalbėti savo balsu, pasakoti savąsias istorijas, rasti savų žodžių – štai ką laikėme  svarbiausiu kriterijumi. 
Vieni autoriai rašė ,,taip, kaip reikia“, atkartodami žinomų žmonių mintis. Tai svarbu. Turime kuo remtis, kuo pasikliauti. Tačiau... nelabai įdomu. Jau girdėta, jau skaityta. O juk būta ir piktų intonacijų... Piktumai ir moralizavimai kažin, ar jaudina, kiek bebūtų skaitančiajam metų.
Kai kas ėjo savo keliu. Bent jau tos ir tie, kuriuos matote tarp laureatų ir paskatintųjų – tikrai savo. Linkiu savasties neprarasti...“

Skelbiamas  protokolas.

Jeigu matote kokių nors neatitikimų, prašome pranešti el. paštu jurgita@olimpiados.lt
Diplomai ir apdovanojimai mokinius pasieks birželio mėnesį. 

***


Skelbiama tema
Parašykite žinutę suaugusiajam apie pasaulį, kuriame gyvename

Tema paskelbta vėlai, tad galimi darbų pristatymo vėlavimai (priimsime visus darbus, kurie bus atsiųsti iki 2020 m. vasario 1 d. ).
Svarbu: pristatyti kiekvieno darbo po 3 egzempliorius.

Sąlygos
Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas 2019

Protokolas

Sąlygos
Mokinių laiškai atskleis jų gyvenimo didvyrius

Pasaulinė pašto sąjunga (PPS) ir Lietuvos paštas kviečia Lietuvos mokinius dalyvauti tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse. Šiemet viso pasaulio mokiniai kviečiami atsakyti sau, kas yra jų gyvenimo didvyriai, ir apie juos parašyti laiške. 48-ąįį kartą PPS rengiamo jaunimo epistolinio rašinio konkurso šių metų tema – „Parašyk laišką apie savo didvyrį“.

Kviečiame Lietuvos mokinius laiškuose pasidalinti savo mintimis apie didvyrius – t. y. apie tokius žmones, kurie įkvepia, skatina būti geresnius, kuriais didžiuojamasi, žavimasi, kurių pėdomis sekama. Tai – ypatingi asmenys, formuojantys vertybes, požiūrį į pasaulį ir santykį su juo. Todėl kviečiame rašyti, galbūt papasakoti, kodėl jie jums tokiais didvyriais tapo“, – primena Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.

Pernai tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse dalyvavę mokiniai rašė laiškus tema „Įsivaizduok, kad esi laiškas, keliaujantis laiku. Ką norėtum pranešti savo skaitytojams?“. Geriausiu darbu tarptautinė vertinimo komisija išrinko 13-metės Kipro Respublikos pilietės Charos Phoka rašinį. Ji savo laiške atskleidžia tarptautinio konflikto ir migrantų kontrabandos problemas, pasakodama skaudžią laiško kelionės istoriją iš Pietų Azijos į Europą.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas organizuojamas dviem pakopomis. Pirmiausia šalies mokyklose rengiamas nacionalinis etapas. Iš atsiųstų rašinių vertinimo komisija išrinks 6 geriausius laiškus. Dar 4 laiškų autoriams komisija skirs skatinamuosius prizus. Pirmosios vietos laimėtojo rašinys bus verčiamas į prancūzų kalbą ir siunčiamas PPS Tarptautiniam biurui, kuris vykdys tolimesnę nugalėtojų atranką antrajame konkurso etape.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia PPS Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.