Lt | En
  
     
   

Konkurso koordinatorė metodininkė Gražina Karolienė.

Tel. (85) 276 68 68
El. p. grazina.karoliene@lmnsc.lt
KONKURSĄ REMIA
LIETUVOS FOTOMENININKŲ SĄJUNGA

________________________________________

Virtuali paroda

Šių metų Lietuvos mokinių fotografijos konkursui 159 autoriai pateikė 1293 darbus.

Gruodžio 7 d.  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko parodos atidarymas bei konkurso prizininkų apdovanojimas.
Paroda bus eksponuojama iki 2019 m. sausio 30 d.

Renginio metu vertinimo komisijos nariai ne tik apibendrino konkurso rezultatus, bet ir papasakojo apie savo kūrybą, apžvelgė šiuolaikinės fotografijos tendencijas.

Pokalbių temos

Mes pasakojame istorijas ar istorijos pasakoja mums?“
Berta Tilmantaitė
 multimedijos žurnalistė, kurianti dokumentinius pasakojimus skirtingose pasaulio šalyse. Ji taip pat yra lektorė ir vienintelės dokumentinių multimedijos pasakojimų erdvės Lietuvoje Nanook.lt bendraįkūrėja. Berta pasakojo istorijas apie socialines problemas, žmogaus ir gamtos ryšį bei kultūrą įvairiose pasaulio šalyse.

Žinoma Lietuvos fotomenininkė Vėtrė Antanavičiūtė nagrinėjo šiuolaikinės fotografijos tendencijas.
Šiuolaikinėje fotografijoje dominuoja daug fotografijos krypčių. Tos kryptys susitinka internetinėje erdvėje. Čia turi sugyventi konceptualioji, fine art, žurnalistinės fotografijos kryptys. Jos visos kelia sau skirtingus tikslus ir remiasi skirtingais kriterijais. Kaip nepasimesti tarp įvairiausių krypčių ir kaip jas atskirti? Paskaitoje buvo nagrinėjami įvairių krypčių tame pačiame žanre dirbančių įžymių autorių darbai – Rineke Dijkstra, Christian Tagliavini, Hendrik Kerstens ir kt.

Menininkė Vilma Samulionytė pristatė archyvinės fotografijos panaudojimą projekte „Liebe Oma, Guten Tag!“
Liebe Oma, Guten Tag!, arba Tylos paktas“, sudaryta iš vizualinės medžiagos, rastos ir užfiksuotos kuriant Vilmos Samulionytės ir jos sesers Jūratės Samulionytės dokumentinį filmą „Močiute, Guten Tag!“.Yra trys dalys (trys laikotarpiai), pasakojančios apie tris skirtingus autorės močiutės, Lietuvos vokietės Ellos (Elės) Fink (Finkytės) Šnipaitienės gyvenimo etapus skirtingose santvarkose. Pirmosios dalies laikotarpis (prieškario Lietuvos) neprisimenamas ir nepatirtas, žinomas tik iš pasakojimų ir rastų fotografijų. Antrosios dalies realijos (gyvenimas pabėgėlių stovyklose per Antrąjį pasaulinį karą) tiesiogiai autorei taip pat nepažįstamas, atliekant tyrimą ši leidinio dalis sukonstruota iš pačios atradimų ir istorinių faktų. Trečioji dalis (gyvenimas sovietinėje Lietuvoje) grįsta egzistuojančia patirtimi.

Renginio akimirkos >>>

Vertinimo komisijos protokolas

Nuostatai (2018 m.)2017 metai

 

Šių metų mokinių fotografijos konkurso tema „Atkurtai Lietuvai – 100“. 

Gruodžio 8 d.  įteikti apdovanojimai konkurso nugalėtojams.
Geriausių darbų paroda Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre veiks iki sausio 30 d.

Renginio akimirkos

KONKURSO DARBŲ PARODA

Konkurso darbų vertinimo protokolas


 Mokiniai kviečiami siųsti įvairaus žanro fotografijas, skirtas šalies istorijos ženklams, simboliams, kovai už laisvę ir kitiems politiniams įvykiams, istoriškai ir politiškai svarbioms šalies ir pasaulio asmenybėms; fotografijas, kviečiančias pažinti Lietuvą, jos gamtą, architektūrą, pasiekimus mene, moksle, ir kitose srityse, kurti ciklus, fiksuojančius šalies, miestų, miestelių, kaimų, šeimų istorijų kaitą.  


OLIMPINĖS FOTOGRAFIJOS KONKURSAS