2024 metai
16-oji Lietuvos gamtos mokslų olimpiada vyko rugsėjo 20 d. visose užsiregistravusiose mokyklose.
Olimpiados dalykinė programa
Olimpiados sąlygos
Olimpiadoje, vykusioje nuotoliniu būdu, dalyvavo 1450 mokinių.
Spalio 4 d. Kauno technologijos universitete įvyko atrankinė stovykla, į kurią susirinko Lietuvos gamtos mokslų olimpiados prizininkai. Jos metu paaiškėjo, kas vyks į tarptautinę jaunių gamtos mokslų olimpiadą, kuri š.m. gruodžio 2–12 d. vyks Rumunijoje.
Tarptautinės olimpiados komandą sudaro 6 mokiniai:
Donatas Aleksandras Vasiliauskas, Kauno technologijos universiteto gimnazija, II gimn kl.
Kotryna Mieldažytė, Vilniaus jėzuitų gimnazija, II gimn kl
Rugilė Dzindzalietaitė, Vilniaus jėzuitų gimnazija, I gimn. kl.
Urtė Jurgaitytė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, II gimn. kl.
Stela Pranckevičiūtė, Kauno technologijos universiteto gimnazija, II gimn. kl.
Amanda Indrišiūnaitė, Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, II gimn. kl.
2024 m. Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiadoje dalyvavo 2009 m. ir vėliau gimę mokiniai, besidomintys gamtos mokslais.
Olimpiados dalyviai buvo skirstomi į dvi klasių grupes: jaunučių 5–8 klasių mokiniai ir jaunių 8–10 (II gimnazinių) klasių mokiniai.
7–8 klasių mokiniai patys galėjo nuspręsti kurioje klasių grupėje nori dalyvauti. Jaunių grupės laimėtojai bus kviečiami dalyvauti atrankoje į tarptautinę jaunių gamtos mokslų olimpiadą.
Olimpiados užduotys sudarytos iš biologijos, chemijos ir fizikos tematikos klausimų. Jaunučių amžiaus grupės užduotys rengiamos remiantis 2008 m. rugpjūčio 26 d. įsakymu Nr. ISAK-2433 patvirtintomis gamtamokslinio ugdymo 5–8 kl. programomis. Šios amžiaus grupės užduočių komplektą sudaro 30 tęstinių klausimų.
Jaunių amžiaus grupės užduotys yra rengiamos vadovaujantis olimpiados dalykine programa. Užduočių komplektą sudaro 30 testinių klausimų (po 10 klausimų iš kiekvienos srities – biologijos, chemijos, fizikos) ir 1 arba 2 kompleksinės užduotys, sudarytos iš lygios vertės biologijos, chemijos ir fizikos uždavinių.
Praėjusių metų užduotys ir jų atsakymai
Daugiau apie olimpiadą galite sužinoti apsilankę ir tinklalapyje www.olimpiados.lt
Papildoma informacija apie renginį teikiama el. paštu lgmo@linesa.lt arba telefonu +370 671 96212.
2023 metai
Rugsėjo 14 d. nuotoliniu būdu vyko 15-oji Lietuvos gamtos mokslų olimpiada.
Šiais metais užduotis sprendė net 1374 dalyviai, kurie buvo suskirstyi į dvi amžiaus grupes: jaunius ir jaunučius.
Olimpiados užduotys Užduočių atsakymai
Jaunučių grupėje aukso medalius laimėjo:
Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos mokinys Andrius Stankevičius (mokytojai: Kristina Stankevičienė ir Vitalija Kubilienė),
Všį Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjaus mokinė Marija Ivaškaitė (mokytojai: Eglė Kunigonienė, Loreta Šimonytė ir Mindaugas Geryba).
Jaunių grupėje aukso medalius laimėjo:
Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokinys Lukas Mažrimas (mokytojai: Ieva Šiaulienė, Jūratė Dirginčienė ir Saulius Žukauskas),
Kaišiadorių r. Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos mokinys Dovydas Šleinius (mokytojai: Sandra Vimantienė, Margarita Kniūkštienė ir Nijolė Šmitienė).
Mokyklos buvo reitinguojamos pagal geriausiai olimpiadoje pasirodžiusių 3 mokinių vidurkius.
Jaunučių grupėje geriausiai pasirodė šios mokyklos:
1 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija
2 Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazija
3 Vilniaus Tuskulėnų gimnazija
Jaunių grupėje geriausiai pasirodė šios mokyklos:
1 Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija
2 Kauno technologijos universiteto gimnazija
3 Vilniaus licėjus
Aukso, sidabro ir bronzos medalius pelnę mokiniai kviečiami į atrankos į tarptautinę jaunių gamtos mokslų olimpiados stovyklą.
Atrankos dalyviai gaus papildomą kvietimą.
Sveikiname visus laimėtojus ir juos parengusius mokytojus!
Jaunių amžiaus grupės nugalėtojus jau rugsėjo 29 d. pakviesime dalyvauti antrankoje į tarptautinę gamtos mokslų olimpiadą, kuri vyks Tailande.
Olimpiados sąlygos
Dalykinė programa
Ankstesnių metų užduotys ir jų atsakymai
Lietuvos gamtos mokslų olimpiadoje kviečiami dalyvauti 2008 m. ir vėliau gimę mokiniai, besidomintys gamtos mokslais. Olimpiados dalyviai bus skirstomi į dvi grupes: jaunučių (5–8 kl.) ir jaunių (8–10 kl.). 7–8 klasių mokiniai patys gali nuspręsti kurioje grupėje nori dalyvauti. Jaunių grupės laimėtojai bus kviečiami dalyvauti atrankoje į tarptautinę jaunių gamtos mokslų olimpiadą.
Olimpiados užduotys sudarytos iš biologijos, chemijos ir fizikos mokslo sričių. Jaunučių grupės užduotys rengiamos remiantis Švietimo ministro 2008 m. rugpjūčio 26 d. įsakymu Nr. ISAK-2433 patvirtintomis gamtamokslinio ugdymo 5–8 kl. programomis. Šios amžiaus grupės užduočių komplektą sudaro 30 testų. Jaunių amžiaus grupės užduotys yra rengiamos vadovaujantis olimpiados dalykine programa. Užduočių komplektą sudaro 30 testų (po 10 klausimų iš kiekvienos srities – biologijos, chemijos bei fizikos) ir 1 arba 2 kompleksinės užduotys, sudarytos iš lygios vertės biologijos, chemijos ir fizikos uždavinių.
Olimpiados nugalėtojai bus apdovanojami Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomais, medaliais bei rėmėjų įsteigtomis dovanomis.
Informacija apie olimpiadą bus skelbiama tinklalapiuose www.olimpiados.lt ir www.lmnsc.lt.
Informacija apie renginį taip pat teikiama el. paštu vilma.maniusiene@lmnsc.lt arba telefonu +37067196212.
2022 metai
Rugsėjo 23 d. vyko 14-oji Lietuvos gamtos mokslų olimpiada, kurioje užduotis sprendė net 1310 dalyvių.
Sveikiname Klaipėdos licėjaus mokinį Emilijų Lataką (II gimn. klasė, mokytojai Ingrida Rimkienė, Marius Žadvydas ir Sandra Stimburienė) ir Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinį Titą Balčiūną (I gimn. klasė, mokytojos Jolanta Jakšienė, Ala Vaicekauskienė, Mykolas Mališauskas ir Rasa Rudzevičienė), kurie olimpiadoje pasirodė geriausiai ir užėmė pirmąsias vietas.
Taip pat sveikiname 6 antros vietos laimėtojus, 14 trečios vietos laimėtojų ir net 23 mokinius, apdovanojamus pagyrimo raštais.
Testinės užduotys
Kompleksinės užduotys
2021 metai
13-oji Lietuvos gamtos mokslų olimpiada
Lietuvos gamtos mokslų olimpiada šiais metais vyko nuotoliniu būdu rugsėjo 17 d. Dalyvavo gamtos mokslais besidomintys 2006 m. gimę ir jaunesni mokiniai. Olimpiadoje buvo sprendžiamos testinės ir kompleksinės užduotys, sudarytos iš biologijos, chemijos ir fizikos tematikos klausimų.
Kompleksinė užduotis
Atsakymų lapai
Sprendimai
Praėjusių metų užduotys ir jų atsakymai skelbiami čia. Užduotys sudaromos remiantis šia dalykine programa.
Olimpiados nugalėtojai bus apdovanoti Švietimo, mokslo irrbiausia informacija. sporto ministerijos diplomais, medaliais bei rėmėjų įsteigtomis dovanomis. Geriausiai pasirodę mokiniai bus kviečiami dalyvauti 18-ojoje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, kurią šiais metais organizuoja Jungtiniai Arabų Emyratai nuotoliniu būdu gruodžio 12–21 dienomis.
2020 metai
Sveikiname Vilniaus jėzuitų gimnazijos II gimnazinės klasės mokinę Bernadetą Savicką, kuri olimiadoje pasirodė absoliučiai geriausiai. Mokinę ruošė mokytojos Skirmantė Bačinskienė, Ala Vaicekauskienė ir Stasė Traigienė. Taip pat sveikiname 4 antros vietos laimėtojus, 11 trečios vietos laimėtojų ir net 15 mokinių apdovanojamų pagyrimo raštais. Iš viso olimpiadoje dalyvavo 952 mokiniai.
Laimėtojus artimiausiu metu pasieks Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomai, medaliai ir rėmėjų dovanėlės. Apdovanojimai per kelias savaites bus išsiųsti į nugalėtojų mokyklas.
Skelbiame spalio 9 d. visos Lietuvos mokyklose vykusios 12-osios Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiados:
* Testines užduotis ir jų atsakymus;
* Kompleksines užduotis;
* Atsakymų lapus kompleksinėms užduotims;
* Kompleksinių užduočių sprendimus.
2019 metai
Sąlygos
Skelbiame 11-osios Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiados rezultatus. Olimpiada vyko rugsėjo 20 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Kėdainiuose, Raseiniuose, Elektrėnuose ir Molėtuose. Sveikiname pirmąją vietą olimpiadoje užėmusius Klaipėdos licėjaus mokinį Jokūbą Viršilą (mokytojai Rima Grabauskienė, Ingrida Rimkienė ir Marius Žadvydas) ir Benedict Martiną Magee, besimokantį Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (mokytojai Birutė Maciulevičienė, Aldona Matiukienė ir Tomas Kivaras).
2019 metų užduotys ir jų sprendimai.
2018 metai
Taip pat skelbiami olimpiados užduočių sprendimai.
ES gamtos mokslų olimpiadoje – sidabro ir bronzos komandiniai medaliai
2017 metai
IX Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada
Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai pelnė sidabro ir bronzos medalius
9-osios Lietuvos gamtos mokslų olimpiados užduotys
9-osios Lietuvos gamtos mokslų olimpiados sprendimai
9-osios Lietuvos gamtos mokslų olimpiados mokyklų reitingas
Skelbiama registracija į 9-ąją Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiadą!
2016 metai
2014 metai
Iš Argentinoje vykusios jaunių gamtos mokslų olimpiados lietuviai grįžta su bronzaGruodžio 2–11 dienomis Mendozoje Argentinoje vykusioje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos komandos atstovai – Ugnė Gaižauskaitė iš Vilniaus licėjaus (mokytojai: Rasa Žemaitaitienė, Alma Čekauskienė, Eugenijus Rudminas) ir Kristijonas Samuolis iš Marijampolės marijonų gimnazijos laimėjo bronzos medalius.
Jaunių gamtos mokslų olimpiada – tarptautinis renginys, kuriame mokiniai iki 16 metų varžosi atlikdami chemijos, biologijos bei fizikos užduotis. Mūsų šalies komandos šioje olimpiadoje dalyvauja nuo 2008 metų ir kiekvienąkart grįžta su apdovanojimais. Prieš metus Indijoje vykusioje olimpiadoje buvo iškovoti trys sidabro medaliai.
Šiais metais Lietuvai taip pat atstovavo Aistis Grigas iš Vilniaus tarptautinės Meridiano mokyklos (mokytojai: Domas Briedis, Renata Dikčiūtė, Tomas Kivaras), Karolis Lasys iš Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos (mokytojos: Rūta Valančienė, Lina Čelnaitė, Hanorata Malevska), Agnė Valatkaitė iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos (mokytojos Birutė Maciulevičienė ir Aldona Matiukienė) ir Giedrė Žulpaitė iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos (mokytojos: Justina Gulbinienė, Eugenija Janina Žemgulienė, Vitalija Plonienė).
Komandai vadovavo bei pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto biotechnologijos instituto jaunesnysis mokslo darbuotojas Paulius L. Tamošiūnas, Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto lektorius dr. Ramūnas Skaudžius bei Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojas Tomas Kivaras.
6–oji Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada
2013 metai
2013 m. rugsėjo 27 d. įvyko 5-oji Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada.
.2010 metai
Vulkaninės dulkės neužklojo lietuvaičių džiaugsmo dėl sidabro
Kiek vėliau nei planuota, iš 8-osios Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados sekmadienio popietę sugrįžo Lietuvos delegacija, parsivežusi du komandinius sidabro medalius. Su medaliais sugrįžo Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokiniai Gabija Lazaravičiūtė (mokyt. A. Matiukienė), Emilija Emma (mokyt. A. Matiukienė), Arnoldas Šidlauskas (mokyt. R. Naujokaitis), Aurimas Narkevičius (mokyt. B. Maciulevičienė), Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos mokinys Liudvikas Akelis (mokyt. R. Juškevičienė) bei Vilniaus licėjuje besimokantis Justinas Česonis (mokyt. E. Rudminas). Šie mokiniai puikiai atliko dvi praktines užduotis: padėjo ateivei ištirti vandens fizikines ir chemines savybes bei pagelbėjo kriminalistams išsiaiškinti, kas ir kada vario sulfatu nunuodijo Gioteborgo gyventoją Eriką.
Konkursas balandžio 11-17 d. vyko Gioteborge, Švedijoje. Dėl vulkaninės kilmės dulkių uždarius oro uostus, delegacijai teko operatyviai pasirinkti kitą kelią ir viena para nei planuota keltu pasiekti Lietuvos krantus.
Šis konkursas organizuojamas nuo 2003 m., siekiant populiarinti gamtos mokslus Europos Sąjungos valstybėse, jame gali dalyvauti mokiniai iki 17 m. amžiaus. Lietuva pirmąkart dalyvavo 2007 m. Postdame, Vokietijoje, nuo tada visos komandos grįžo su sidabro medaliais, o 2008 m. Kipre vykusioje olimpiadoje vienai komandai pavyko iškovoti aukso medalius.
Komandos vadovai olimpiadoje: Paulius L. Tamošiūnas (Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras), Ramūnas Skaudžius (Vilniaus universitetas), Mindaugas Pranaitis (Vilniaus universitetas). Komandos paruošimą ir dalyvavimą olimpiadoje organizavo Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras, vykdantis Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą, rėmė AB „ORLEN“ Lietuva.
8-oji Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiada, 2010 m. balandžio 11-17 d., Gėteborge, Švedija (oficialus tinklalapis).
Atrankos į EUSO taisyklės (2009 m.)
Visi šie mokiniai buvo atrinkti pagal pastarųjų 3 metų rezultatus gamtamokslinėse olimpiadose bei įrodė savo geriausius praktinius gebėjimus ir žinias paskutinį vasario šeštadienį Vilniuje vykusioje atrankinėje stovykloje. Priminsime, jog šiame konkurse šiais metais gali dalyvauti jaunuoliai, gimę 1993 m. ir vėliau, o olimpiadoje šie mokiniai komandose po tris atliks 2 praktines užduotis. Iki šiol lietuvaičiams EUSO sekdavosi puikiai - 2007 m. laimėti sidabro, 2008 m. - aukso ir sidabro, 2009 m. - du komandiniai sidabro medaliai . Neoficialiai šis konkursas tampa tramplynu į dalykines tarptautines olimpiadas -praėjusiais metais visi 2008 m. delegacijos Kipre nariai Lietuvai sėkmingai atstovavo IBO, IChO ar IPhO. Tad tikėkimės ir šiais metais puikių rezultatų!