Lt | En
  
 

2018 metai

Informuojame, kad pasikeitus atrankos į tarptautinę Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadą taisyklėms, šiais metais į olimpiados delegacijos sudėtį bus kviečiami Lietuvos mokinių chemijos, biologijos ir fizikos olimpiadų respublikinių olimpiadų laimėtojai, kurie yra gimę 2002 m. sausio 1 d. ir vėliau. Tikslias sąlygas, kaip bus renkama Lietuvos komanda, galite rasti čia. Atrinkti mokiniai atstovaus Lietuvai Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje Portugalijoje, Almadoje, gegužės 4–11 dienomis. 

Skelbiami 10-osios Lietuvos gamtos mokslų olimpiados rezultatai ir protokolas. Olimpiada vyko gegužės 18 dieną 7-iuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Gargžduose, Šiauliuose, Panevėžyje, Rietave ir Mažeikiuose. Olimpiadoje iš viso dalyvavo 205 5–9 klasių mokiniai, kurie visi tuo pačiu metu sprendė biologijos, chemijos ir fizikos užduotis. Sveikiname geriausiai olimpiadoje pasirodžiusius ir pirmąją vietą laimėjusius devintokus Vladislavą Malajevą ir Dominyką Žviedrį iš Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos (mokytojos Birutė Radzevičienė, Nijolė Jankauskienė ir Alminutė Martūnienė) bei Eriką John Magee iš Kauno „Saulės“ gimnazijos (mokytojos Nijolė Neimanienė, Halina Kelpšienė ir Vaiva Povilaitytė).

Olimpiadoje taip pat dalyvavo 17 mokinių, gimusių anksčiau nei 2003 m. sausio 1 d. Jų rezultatus galite rasti čia.

Taip pat skelbiami olimpiados užduočių sprendimai.

 ES gamtos mokslų olimpiadoje – sidabro ir bronzos komandiniai medaliai

2017 metai

IX Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai pelnė sidabro ir bronzos medalius

9-osios Lietuvos gamtos mokslų olimpiados užduotys

9-osios Lietuvos gamtos mokslų olimpiados sprendimai

9-osios Lietuvos gamtos mokslų olimpiados rezultatai

9-osios Lietuvos gamtos mokslų olimpiados mokyklų reitingas

9-osios Lietuvos gamtos mokslų olimpiados protokolas

9-osios Lietuvos gamtos mokslų olimpiados amžiaus limito neatitikusių mokinių rezultatai


Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje iškovoti du komandiniai sidabro medaliai 


Užsiregistravusių mokinių sąrašas

Sprendimų centrai:
Vilnius:  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (Žirmūnų g. 1B, Vilnius)
Kaunas: Kauno technologijos universiteto Elektronikos rūmai (Studentų g. 50, Kaunas)
Šiauliai: Šiaulių "Romuvos" progimnazija (Dainų g. 13, Šiauliai)
Panevėžys: Panevėžio "Žemynos" progimnazija (Ramygalos g. 99, Panevėžys)
Mažeikiai: Mažeikių "Ventos" progimnazija (Pavenčių g. 15, Mažeikiai)
Ukmergė: Ukmergės "Šilo" pagrindinė mokykla (Miškų g. 45, Ukmergė)
Marijampolė: Marijampolės marijonų gimnazija (J. Bendoriaus g. 11, Marijampolė)
Alytus: Alytaus šv. Benedikto gimnazija (Topolių g. 19, Alytus)
Klaipėda: Klaipėdos "Verdenės" progimnazija (Kretingos g. 22, Klaipėda)

Skelbiama registracija į 9-ąją Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiadą!
Gegužės 19 dieną jau 9-ąjį kartą vyks Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada. Renginys vienu metu vyks šiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Mažeikiuose ir Ukmergėje.
(Paskelbta: 2017-04-18)

2016 metai

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Balyje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos atstovai pelnė du komandinius sidabro medalius 

8-oji Lietuvos gamtos mokslų olimpiada

Gegužės 20 dieną jau 8-ąjį kartą vyks Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada. Nors anksčiau ši olimpiada vykdavo rudens pradžioje, šiais metais ji buvo perkelta į pavasario antrąją pusę.

Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada vienu metu vyks šiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Telšiuose, Marijampolėje, Molėtuose, Tauragėje ir Mažeikiuose. Olimpiados pradžia – 13 val. Užduočių sprendimui skirtos dvi valandos. Dalyviai turės atsakyti į įvairiausius su biologija, chemija ir fizika susijusius klausimus. Praėjusių metų užduotys ir jų atsakymai skelbiami čia. Užduotys sudaromos remiantis šia dalykine programa.

Norinčius dalyvauti konkurse ir gimusius ne anksčiau nei 2001 metų sausio 1 d. kviečiame užpildyti registracijos formą iki gegužės 10 dienos 8 val. 

Gegužės 10 d. po 15 val. galutiniame registracijos sąraše galėsite pasitikrinti, ar sėkmingai užsiregistravote į olimpiadą. Jei sąraše savęs nerasite ar turėsite kokių nors klausimų, kreipkitės el. paštu ruta@olimpiados.lt.

Kviečiame visus besidominčius gamtos mokslais dalyvauti olimpiadoje ir primename, kad olimpiados nugalėtojai įgis teisę varžytis dėl galimybės atstovauti Lietuvai 13-ojoje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Indonezijoje.

2015 metai

Mūsų atstovai iš tarptautinės jaunių gamtos mokslų olimpiados grįžta su bronza

Sveikiname Jokūbą Dovidą (Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija), Miglę Šarpilo (Šiaulių Romuvos progimnazija), Elzę Amilevičiūtę (Vilniaus jėzuitų gimnazija) ir Moniką Kazabuckaitę (Alytaus rajono Makniūnų mokykla-daugiafunkcis centras), surinkusius daugiausiai balų ir laimėjusius olimpiadoje pirmąją vietą. Kitų mokinių rezultatus galite rasti čia. Visi rezultatai bus išsiųsti kiekvienam asmeniškai, nuodytais elektroninio pašto adresais (jei registracijos metu teisingai nurodėte el. pašto adresą), jei pamiršote savo dalyvio kodą, kreipkitės el. paštu ruta@olimpiados.lt. 7-oji Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada.
Šių metų spalio 2 dieną vyko 7-oji Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada, kurios užduotis mokiniai sprendė vienuolikoje Lietuvos miestų.

(Paskelbta: 2015-10-13)

Skelbiama registracija į 7-ąją Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiadą

Užduotys

Sprendimų centrai (sąrašai)

Spalio 2 dieną jau 7-ąjį kartą vyks Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada. Olimpiados nugalėtojai įgis teisę varžytis dėl galimybės atstovauti Lietuvai 12-ojoje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje (IJSO, International Junior Science Olympiad) Pietų Korėjoje. 

Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada vienu metu vyks šiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Molėtuose, Tauragėje ir Mažeikiuose. Olimpiados pradžia – 13 val. Užduočių sprendimui skirtos dvi valandos. Dalyviai turės atsakyti į įvairiausius su biologija, chemija ir fizika susijusius klausimus. Praėjusių metų užduotys ir jų atsakymai skelbiami čia.

Šių metų naujovė, kad užduotys kuriamos dviems amžiaus grupėms: jaunesniųjų amžiaus grupė 5–7 klasių mokiniai, vyresniųjų amžiaus grupė – 8–10 klasių mokiniai. Užduotys sudaromos remiantis šia dalykine programa. Jaunesniųjų klasių mokinių užduotys sudaromos remiantis bendrojo ugdymo programomis.

Norinčius dalyvauti konkurse ir gimusius ne anksčiau nei 2000 metais kviečiame užpildyti registracijos formą iki rugsėjo 28 dienos 8 val.
Preliminarus sąrašas

Rugsėjo 28 d. po 15 val. galutiniame registracijos sąraše galėsite pasitikrinti, ar sėkmingai užsiregistravote į olimpiadą. Jei sąraše savęs nerasite ar turėsite kokių nors klausimų, kreipkitės el. paštu ruta@olimpiados.lt.

Primename, kad registracija yra privaloma, neužsiregistravę bei gimę anksčiau nei 2000 m. sausio 1 d. griežtai nebus priimami dalyvauti.
Mokyklų centrai:

Vilnius - Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (Žirmūnų g. 1B, Vilnius), 
              Simono Daukanto progimnazija (Naugarduko g. 4, Vilnius)
              Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija (Birutės g. 48, Trakai)
              Ukmergės "Šilo" pagrindinė mokykla (Miškų g. 45, Ukmergė)
Kaunas - Kauno technologijos universiteto gimnazija (Studentų g. 65, Kaunas)
Klaipėda - Klaipėdos Ąžuolyno gimnazija (Paryžiaus Komunos g. 16, Klaipėda)
Šiauliai - Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija (Tilžės g. 137, Šiauliai)

Panevėžys - Vytauto Žemkalnio gimnazija (Smėlynės g. 29, Panevėžys)
Alytus - Alytaus Jotvingių gimnazija (Topolių 20, Alytus)
Marijampolė - Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija (Kauno g. 7, Marijampolė)
Mažeikiai - Mažeikių Gabijos gimnazija (Gabijos takas 1, Mažeikiai)
Molėtai - Molėtų gimnazija (Jaunimo g. 5, Molėtai)
Tauragė - Tauragės "Versmės" gimnazija J. Tumo-Vaižganto g. 10, Tauragė)


Iš 13-osios Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados, balandžio 26–gegužės 3 dienomis vykusios Austrijoje, Lietuvos atstovai grįžta su aukso ir sidabro medaliais. Šiemet Lietuvai atstovavo dvi mokinių komandos
(Paskelbta: 2015-05-04)

2014 metai

Iš Argentinoje vykusios jaunių gamtos mokslų olimpiados lietuviai grįžta su bronza

Gruodžio 2–11 dienomis Mendozoje Argentinoje vykusioje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos komandos atstovai – Ugnė Gaižauskaitė iš Vilniaus licėjaus (mokytojai: Rasa Žemaitaitienė, Alma Čekauskienė, Eugenijus Rudminas) ir Kristijonas Samuolis iš Marijampolės marijonų gimnazijos laimėjo bronzos medalius.

Jaunių gamtos mokslų olimpiada – tarptautinis renginys, kuriame mokiniai iki 16 metų varžosi atlikdami chemijos, biologijos bei fizikos užduotis. Mūsų šalies komandos šioje olimpiadoje dalyvauja nuo 2008 metų ir kiekvienąkart grįžta su apdovanojimais. Prieš metus Indijoje vykusioje olimpiadoje buvo iškovoti trys sidabro medaliai.

Šiais metais Lietuvai taip pat atstovavo Aistis Grigas iš Vilniaus tarptautinės Meridiano mokyklos (mokytojai: Domas Briedis, Renata Dikčiūtė, Tomas Kivaras), Karolis Lasys iš Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos (mokytojos: Rūta Valančienė, Lina Čelnaitė, Hanorata Malevska), Agnė Valatkaitė iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos (mokytojos Birutė Maciulevičienė ir Aldona Matiukienė) ir Giedrė Žulpaitė iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos (mokytojos: Justina Gulbinienė, Eugenija Janina Žemgulienė, Vitalija Plonienė).

Komandai vadovavo bei pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto biotechnologijos instituto jaunesnysis mokslo darbuotojas Paulius L. Tamošiūnas, Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto lektorius dr. Ramūnas Skaudžius bei Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojas Tomas Kivaras.

Lietuvos delegacija iš Argentinos parskrenda sekmadienį vakare.

Oficialus olimpiados tinklapis http://www.ijsoweb.org/ijso-2014.

6–oji Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada

Š. m. rugsėjo 19 dieną vyko 6-oji Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada, kurios užduotis mokiniai sprendė devyniuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje, Molėtuose, Alytuje ir Marijampolėje). Olimpiadoje iš viso dalyvavo 426 mokiniai. 

Sveikiname Ugnę Gaižauskaitę (Vilniaus licėjus), Eleną ir Veroniką Everatt (Vilniaus jėzuitų gimnaziją) surinkusias daugiausiai balų ir laimėjusias olimpiadoje pirmąją vietą. Kitų mokinių rezultatus galite rasti čia. Visi rezultatai bus išsiųsti kiekvienam asmeniškai, nuodytais elektroninio pašto adresais.
Į tolimesnį etapą, dėl galimybės dalyvauti Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje (IJSO, International Junior Science Olympiad), Argentinoje, bus pakviesti 32 geriausiai pasirodę mokiniai (su kiekvienu bus susisiekta asmeniškai).
I-III vietų laimėtojai medalius ir diplomus, taip pat pagyrimo raštus galės atsiimti atrankos į Tarptautinę jaunių gamtos mokslų olimpiadą metu, kuri vyks spalio 18 d. Vilniuje, Vilniaus universiteto Chemijos fakultete, jei į atranką atvykti negalėsite, dėl diplomo atsiėmimo kreipkitės el. paštu: ruta@olimpiados.lt.

Olimpiadoje taip pat dalyvavo gausus būrys 6-7 klasių mokinių, kurie nepabūgo sunkių užduočių. Jų rezultatus galite rasti čia. 
Sveikiname Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos mokinį Kostą Slavinską, kuris 6-7 klasių grupėje surinko daugiausiai taškų, o Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacijos savanoriai Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijai ir Kostui Slavinskui dovanoja „Mokslo dieną kartu su oranžiniais“ (renginio data bus suderinta su gimnazijos administracija).

Olimpiadoje taip pat dalyvavo mokiniai gimę anksčiau nei 1999 m. sausio 1 d., deja pagal olimpiados nuostatus, šie mokiniai negali dalyvauti tolimesnėje atrankoje. Jų rezultatus galite rasti čia. Linkime sėkmės ir toliau gilinant gamtos mokslų žinias!

Skelbiame mokyklų reitingą, kuris sudarytas remiantis 6-osios Lietuvos gamtos mokslų olimpiados mokinių rezultatais. Primename, kad į mokyklų reitingavimą patenka tik tos mokyklos, iš kurių olimpiadoje dalyvavo 3 ir daugiau mokinių. 

Skelbiama registracija į 6-ąją Lietuvos gamtos mokslų olimpiadą.
(Paskelbta: 2014-09-03)

Atėnuose Lietuvos mokiniai apdovanoti sidabru ir bronza.
Kovo 30–balandžio 6 dienomis Atėnuose, Graikijoje, vykusioje 12-ojoje ES gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos atstovai pelnė aukštus apdovanojimus.

(Paskelbta: 2014-04-10)

2013 metai

2013 m. rugsėjo 27 d. įvyko 5-oji Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada. 
Olimpiados nugalėtojai įgis teisę varžytis dėl galimybės atstovauti Lietuvai 10-ojoje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje (IJSO, International Junior Science Olympiad) Indijoje.

Susijusios naujienos:  

Lietuvaičiai iš tarptautinės jaunimo gamtos mokslų olimpiados grįžta pasidabinę sidabro medaliais
(Paskelbta: 2013-12-11)

2011 metai

3-oji Lietuvos gamtos mokslų olimpiada
Registracija į 3-ąją Lietuvos gamtos mokslų olimpiadą
(Paskelbta 2011-04-18)

9-oji Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiada.
Lietuviai tęsia sidabrinių medalių tradiciją
(Paskelbta 2011-04-18)

Gamtos mokslų olimpiada jauniams

        Praėjusiais metais Lietuvos mokslo padangėje startavo naujas renginys, skirtas išsiaiškinti, kas geriausiai išmano ir suvokia mus supančią aplinką. Pirmojoje Lietuvos gamtos mokslų olimpiadoje dalyvavo net 468 dalyviai, o iš geriausių išrinti 6 vaikinai iš Azerbaidžane vykusios 6-osios tarptautinės jaunių gamtos mokslų olimpiados parvyko su puikiais apdovanojimais. Tokia sėkmė neleidžia organizatoriams nurimti ir šiais metais rugsėjo 24 d. įvyks antroji Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada. 

        Renginys, kaip ir praėjusiais metais, bus organizuojamas 6 miestuose vienu metu: užsiregistravę dalyviai turi atvykti rugsėjo 24 d. į pasirinktą centrą (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ar Alytuje) ir 13-15 val. išspręsti pateiktas užduotis. 

        Kaip atskleidžia olimpiados pavadinimas, užduotys klaus įdomiausių biologijos, fizikos ir chemijos klausimų. Kokios užduotys laukė pernykščių dalyvių, galite išvysti čia. Šiais metais užduotys bus palengvintos, o kompleksinės užduotys nebebus išskaidytos į sritis (biologija, chemija, fizika), o iš visų pusių nagrinės tam tikras tris temas. Plačiau – olimpiados dalykinėje programoje. (dėmesio! – neprograminės temos užduotyse nebus pagrindinės). Skubame pabrėžti, jog olimpiada nėra orientuota tik į mokyklinę programą, tačiau kiekvienas suras sau tinkamas ir įdomias užduotis. 

        Svarbiausias reikalavimas -  dalyviai turi būti gimę 1995 m. ir vėliau (t.y., ne vyresni nei 15 metų).  Toks reikalavimas lieka, nes šiuo konkursu praėjusiais ir kitais metais bsu atrenkami tarptautinės jaunių gamto smokslų olimpiados dalyviai. 

        Dalyviai privalo užsiregistruoti užpildydami SPECIALIĄ FORMĄ (spausti čia).  Tai galima padaryti iki rugsėjo 20 d. 23.00 val. Neužsiregistravę mokiniai griežtai nebus priimami dalyvauti

2010 metai

Vulkaninės dulkės neužklojo lietuvaičių džiaugsmo dėl sidabro

Kiek vėliau nei planuota, iš 8-osios Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados sekmadienio popietę sugrįžo Lietuvos delegacija, parsivežusi du komandinius sidabro medalius. Su medaliais sugrįžo Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokiniai Gabija Lazaravičiūtė (mokyt. A. Matiukienė), Emilija Emma (mokyt. A. Matiukienė), Arnoldas Šidlauskas (mokyt. R. Naujokaitis), Aurimas Narkevičius (mokyt. B. Maciulevičienė), Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos mokinys Liudvikas Akelis (mokyt. R. Juškevičienė) bei Vilniaus licėjuje besimokantis Justinas Česonis (mokyt. E. Rudminas). Šie mokiniai puikiai atliko dvi praktines užduotis: padėjo ateivei ištirti vandens fizikines ir chemines savybes bei pagelbėjo kriminalistams išsiaiškinti, kas ir kada vario sulfatu nunuodijo Gioteborgo gyventoją Eriką.

Konkursas balandžio 11-17 d. vyko Gioteborge, Švedijoje. Dėl vulkaninės kilmės dulkių uždarius oro uostus, delegacijai teko operatyviai pasirinkti kitą kelią ir viena para nei planuota keltu pasiekti Lietuvos krantus.

Šis konkursas organizuojamas nuo 2003 m., siekiant populiarinti gamtos mokslus Europos Sąjungos valstybėse, jame gali dalyvauti mokiniai iki 17 m. amžiaus. Lietuva pirmąkart dalyvavo 2007 m. Postdame, Vokietijoje, nuo tada visos komandos grįžo su sidabro medaliais, o 2008 m. Kipre vykusioje olimpiadoje vienai komandai pavyko iškovoti aukso medalius.

Komandos vadovai olimpiadoje: Paulius L. Tamošiūnas (Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras), Ramūnas Skaudžius (Vilniaus universitetas), Mindaugas Pranaitis (Vilniaus universitetas). Komandos paruošimą ir dalyvavimą olimpiadoje organizavo Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras, vykdantis Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą, rėmė AB „ORLEN“ Lietuva.


8-oji Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiada, 2010 m. balandžio 11-17 d., Gėteborge, Švedija (oficialus tinklalapis).

Atrankos į EUSO taisyklės (2009 m.)

Lietuvos delegacijos 8-ojoje Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje, vyksiančioje balandžio 11-17 d. Švedijos Gioteborgo mieste, sudėtis:

     Emilija Emma, Kauno technologijos universiteto gimnazija (biologija) 
     Gabija Lazaravičiūtė, Kauno technologijos universiteto gimnazija (biologija) 
     Liudvikas Akelis, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija (chemija) 
     Aurimas Narkevičius, Kauno technologijos universiteto gimnazija (chemija) 
     Arnoldas Šidlauskas, Kauno technologijos universiteto gimnazija (fizika) 
     Justinas Česonis, Vilniaus licėjus (fizika) 

Visi šie mokiniai buvo atrinkti pagal pastarųjų 3 metų rezultatus gamtamokslinėse olimpiadose bei įrodė savo geriausius praktinius gebėjimus ir žinias paskutinį vasario šeštadienį Vilniuje vykusioje atrankinėje stovykloje. Priminsime, jog šiame konkurse šiais metais gali dalyvauti jaunuoliai, gimę 1993 m. ir vėliau, o olimpiadoje šie mokiniai komandose po tris atliks 2 praktines užduotis. Iki šiol lietuvaičiams EUSO sekdavosi puikiai - 2007 m. laimėti sidabro, 2008 m. - aukso ir sidabro, 2009 m. - du komandiniai sidabro medaliai . Neoficialiai šis konkursas tampa tramplynu į dalykines tarptautines olimpiadas -praėjusiais metais visi 2008 m. delegacijos Kipre nariai Lietuvai  sėkmingai atstovavo IBO, IChO ar IPhO. Tad tikėkimės ir šiais metais puikių rezultatų!

Oficiali EUSO 2010 svetainė