Lt | En
  
 

2020 metai

Lietuvos mokinių informatikos olimpiada

Olimpiados koordinatorė metodininkė Liliana Feiginaitė
Tel.: (8 5) 277 6301, 867154833
El. p. liliana@olimpiados.lt

26-ojoje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje – sidabro ir bronzos medaliai


31-oji Lietuvos mokinių informatikos olimpiada

31-oji Lietuvos mokinių informatikos olimpiada (LMIO) buvo viena iš nedaugelio olimpiadų, kuri, užklupus pandemijai, persikėlė į virtualią erdvę.

Informatikos olimpiadose dalyviai sprendimo metu jungiasi prie serverio, jame testuoja savo sprendimus, mato rezultatus, užduoda klausimus sistemoje ir gauna atsakymus. Vertinimo komisija gali pasiekti mokinių sprendimus ir dirbti skirtingose pasaulio vietose. Tad užduočių, testų rengėjams ir vertinimo komisijai ši nuotoliniu būdu organizuojama olimpiada nebuvo išskirtinė.

Didžiausias iššūkis šiemet teko techniniam komitetui, kuris turėjo užtikrinti, kad mokiniai varžytųsi sąžiningai. Labai padėjo tai, kad šių metų Tarptautinės informatikos olimpiados (IOI) organizatoriai, įvertindami riziką, kad gali nepavykti suorganizuoti IOI 2020 Singapūre, parengė informatikos olimpiados vykdymo nuotoliniu būdu protokolą ir pakvietė kitas šalis prisijungti ir dalyvauti svečių teisėmis jų olimpiadoje.

Lietuvos mokinių komanda prisijungė prie šios olimpiados. Po olimpiados jos organizatoriai pasidalino išsamia dokumentacija, vykdymo patirtimi ir iššūkiais. Susipažinęs su Singapūro patirtimi, LMIO techninis komitetas paruošė ir adaptavo Lietuvos mokinių informatikos olimpiados vykdymo nuotoliniu būdu tvarką. Šį darbą koordinavo ir daug laiko skyrė LMIO techninio komiteto narys Andrius Žiūkas, šiuo metu dirbantis Google kompanijoje Airijoje.

LMIO finalo metu visi dalyviai vienu metu jungėsi prie kiekvienam asmeniškai sukurtos GoogleMeet vaizdo konferencijos (kai kurie jungėsi net prie dviejų konferencijų), transliavo savo kompiuterio ekraną, taip pat vaizdo kamerų, filmuojančių iš skirtingų pusių, vaizdus. Iš viso buvo apsikeista 300 GB duomenų.

Dalyviams stebėti neužteko techninio komiteto narių, teko pasikviesti į pagalbą ir vertinimo komisijos narius. Buvo ne vienas techninis iššūkis, nes dalyvių techninės galimybės ir problemos labai skyrėsi. Tačiau viską pavyko įveikti sėkmingai.

Olimpiadoje dalyvavo 43 mokiniai dviejose amžiaus grupėse. Sprendimai vyko gegužės 14–15 dienomis (7–9 klasėms) ir birželio 6–7 dienomis (10–12 klasėms). Spręsdami mokiniai išsiuntė 1,5 tūkstančio programų su 100 tūkstančių kodo eilučių.

Pirmą kartą LMIO istorijoje uždarymo ceremonija buvo transliuojama internetu. Joje sveikinimo žodį dalyviams tarė VU MIF profesorė dr. Valentina Dagienė bei LMIO alumnas Vilius Visockas. Aukso, sidabro ir bronzos medaliais buvo apdovanoti 15 mokinių, dar 4 mokiniai pelnė pagyrimo raštus.

Sėkmingiausiai 7–9 klasių grupėje pasirodė devintokas Nedas Bolevičius iš KTU gimnazijos (mokytoja Kristina Serapinaitė; taip pat olimpiadai rengėsi VU MIF Šeštadieninėje informatikos olimpiadininkų mokykloje (VU MIF ŠIOM)). Jis vienintelis iš visų olimpiados dalyvių pilnai išsprendė visus uždavinius ir surinko visus galimus 600 taškų. 

Itin atkakli kova vyko 10–12 klasių grupėje. Absoliučiu olimpiados nugalėtoju 10–12 klasių grupėje tapo abiturientas Rokas Urbonas iš KTU gimnazijos (mokytojai Kristina Serapinaitė ir Kęstutis Simonavičius; taip pat olimpiadai rengėsi VU MIF ŠIOM). Rokas surinko 524 taškus iš 600 galimų. Antroje vietoje liko Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos vienuoliktokas Dovydas Vadišius, surinkęs 523.9 taškus (mokytoja Vaidilutė Žukauskienė). Abu mokiniai apdovanoti ne tik aukso medaliais, bet ir rėmėjų įsteigtais prizais – nešiojamais kompiuteriais.

Olimpiados laureatu tapo KTU gimnazijos vienuoliktas Modestas Gujis (mokytojai Kristina Serapinaitė ir Kęstutis Simonavičius; taip pat olimpiadai rengėsi VU MIF ŠIOM), kuris šioje olimpiadoje laimėjo sidabro medalį ir tapo LMIO prizininku trečius metus iš eilės.

Pirmąsias šešias vietas 10–12 klasių grupėje užėmę mokiniai pakviesti dalyvauti Baltijos šalių informatikos olimpiadoje, kurią šiemet organizuos Latvija antroje liepos pusėje taip pat nuotoliniu būdu.

Lietuvos mokinių informatikos olimpiadą organizuoja: LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. LMIO partneriai: Vilniaus universiteto Informatikos institutas, Kembridžo universiteto Kristaus koledžas, Lietuvos kompiuterininkų sąjunga.

Olimpiadą rėmė: Bentley Systems Europe B. V. Filialas, DXC Technology, „Danske bank“ IT centras Lietuvoje,  „Devbridge LT“, „Vinted“, „Intento“, „Webrobots“.

Protokolas

DĖL ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRO 2019 M. LAPKRIČIO 18 D. ĮSAKYMO NR. V-1320 „DĖL 2020 M. LIETUVOS MOKINIŲ DALYKINIŲ OLIMPIADŲ, KONKURSŲ IR KITŲ RENGINIŲ GRAFIKO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO  2020.05.27

31-oji informatikos olimpiada vyks gegužės 14–15 d. 8–9 klasių mokiniams,
birželio 6–7 d. 10–12 klasių mokiniams.

2019 metai

Tarptautinėje informatikos olimpiadoje iškovotas sidabras ir bronza

30-oji Lietuvos mokinių informatikos olimpiada


Antrus metus iš eilės Lietuvos komanda laimi aukščiausias vietas Baltijos šalių informatikos olimpiadoje
Nuotraukos

Protokolas

Kovo 29–balandžio 1 d. Nemenčinėje, Vilniaus rajone, įvyko jubiliejinė 30-oji Lietuvos mokinių informatikos olimpiada (LMIO 2019)

Olimpiados dienotvarkė