Lt | En
  
 

Konkurso „Išmaniosios technologijos gamtoje“ 2018 metų rezultatai >>>


Gamtoje būk išmanus ir dalyvauk konkurse „Išmaniosios technologijos gamtoje“!

Šis konkursas sujungia gamtos stebėjimą, išmaniąsias technologijas ir skatina kalbų mokymąsi. Jo tikslas – skatinti kūrybiškai mokytis ir pažinti biologinę įvairovę naudojant šiuolaikines informacines technologijas ir mobiliąsias išmaniąsias programėles.

Mokytojai ir mokiniai, naudodami išmaniuosius įrenginius, įsitraukia į gyvosios gamtos pažinimo procesą. Dalyvauti paprasta ir labai įdomu. Suburkite klasės, būrelio draugus ir kartu su vadovu –mokytoju keliaukite į gamtą atlikti gyvųjų organizmų (paukščių, varliagyvių, roplių, žinduolių, augalų, kerpių, grybų ir kt.) stebėjimų. Atsisiųskite programėlę iNaturalist į savo išmanųjį įrenginį (telefoną arba planšetę) ir nuolat fotografuokite gamtoje rastas rūšis (įsitikinkite, kad įrenginiuose įjungta vietos nustatymo (GPS) funkcija). iNaturalist platformos gamtininkų bendruomenė iš viso pasaulio bendradarbiaus atpažįstant jūsų rastas rūšis ir pasidalins savo stebėjimais, diskutuos. Naudodamiesi šia programėle sužinosite, kokie gyvūnai, augalai ir grybai randami jūsų tiriamojoje aplinkoje.    
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Jūsų užregistruoti stebėjimai bus pateikti žemėlapyje, juos galėsite naudoti pamokų metu.

Stebėjimais galite dalintis su draugais, gamtininkais, specialistais iš viso pasaulio. Nepažįstamus objektus padės atpažinti mokslininkai ir gamtininkai iš viso pasaulio.

Konkurso nuostatai
Konkurse gali dalyvauti 5–11 klasių Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų ir neformaliojo švietimo įstaigų mokiniai. Konkursas vykdomas 5–8 bei 9–11 klasių grupėse. Gali dalyvauti ir pavieniai mokiniai.

Dalyviai atlieka aplinkos stebėjimus remdamiesi šiuo iNaturalist platforma vadovu.
Stebėjimai atliekami nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 1 d.
Pasibaigus konkursui iki gruodžio 10 d. turėsite pateikti rezultatų apibendrinimo anketą.

Konkurso koordinatorius metodininkas Gediminas Petkus
Tel. 8 5 2671912, mob. tel. 861613348
El. p. gediminas.petkus@lmnsc.lt