Lt | En
  
     
   

Apie mokyklą

Jei esi 9–10 klasės mokinys ir domiesi šiuolaikine daile, jos raidos procesais, mėgsti dailės istorijos paskaitas, nori gilinti tapybos, piešimo, skulptūros ir kompozicijos žinias, susipažinti su kitomis šiuolaikinio meno medijomis ir gyvai pabendrauti su žinomais kūrėjais, dailės kritikais – ši mokykla skirta tau.

Pagrindinis mokyklos siekis yra supažindinti jaunus žmones su šiuolaikiniais meno procesais. Labai svarbi mokymosi dalis yra laisvas ir neformalus bendravimas su mokytojais, kurie visi yra aktyviai kuriantys jauni menininkai. Studijų metu ne tik gilinamos praktinės ir teorinės mokinių  žinios, bet ir lankomos parodos, organizuojami susitikimai su dailininkais jų studijose bei parodų salėse autorinių parodų pristatymo metu.

Norintys mokytis šioje mokykloje mokiniai užpildo anketą ir atsiunčia el. paštu audrone.urbelioniene@lmnsc.lt.     

Vienos sesijos kaina 30 Eur.

Mokyklos vadovė – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro 
Meninio ir kultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė Audronė Urbelionienė  tel.: (8 5) 276 67 48,  865638112 el. p. audrone.urbelioniene@lmnsc.lt
Mokyklos mokslo vadovas – tapytojas Linas Jusionis, J. Vienožinskio dailės mokyklos mokytojas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Sąrašas šalies ir tarptautinių vizualiųjų menų olimpiadų ir konkursų, kurių laimėtojams pridedama papildomų balų 

Atmintinė stojančiajam į VDA

2018 / 2019 metai

Baigiamoji sesija vyko 2019 m. sausio 12–13 d.

Nuotraukos


III laidos V sesija vyko lapkričio 10–11 d.
Dienotvarkė
III laidos IV sesija vyko rugsėjo 21–22 d.

Dienotvarkė
Nuotraukos


Kovo 2–3 d. jaunieji dailininkai, nepabūgę šalčio, susirinko į Lietuvos mokinių neformalųjį švietimo centrą. Čia vyko Neakivaizdinės jaunųjų dailininkų III laidos III sesija. Po darbotvarkės pristatymo vyko darbų peržiūra ir aptarimas. Mokiniai tęsė ir baigė  antrosios sesijos metu pradėtus darbus tema  „Paradoksas.“ Vėliau, po teorinės dalies pristatymo, mokiniams buvo siūloma pasirinkti vieną iš užduočių („Įtampa tarp dviejų objektų“, „Fragmentas“, „Pokštas“) ir tapyti nedidelio formato kompozicinius etiudus. Vakarop mokiniai vyko į ekskursiją po Vilniaus galerijas. Jie  lankėsi Dainiaus Trumpio parodoje „Neužbaigtumo galimybė“. Parodoje autoriaus  eksponuojami  darbai – asambliažai ir skulptūrinės kompozicijos, atspindinčios urbanistinius ir gamtinius elementus. Dainius Trumpis orientuojasi ne į kūrinių, kaip galutinių kūrybinio proceso rezultatų pateikimą, o kaip nuolatinių idėjų skleidimosi galimybes. Galerijoje „Vartai“ mokiniai aplankė latvių menininko Janio Avotinš asmeninę parodą „Šventė“. Ši paroda sutapo su Baltijos šalių nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio iškilmėmis. Parodos rengėjai kviečia kiekvieną lankytoją tapti menininko interaktyvios instaliacijos dalyviu ir simboliškai paskambinti varpais, skelbiančiais laiką menui ir šventei, vėl atsiverti bendrystės patirčiai ir visiems kartu švęsti Baltijos šalių nepriklausomybės paskelbimo šimtmetį. Po apsilankymo parodų salėse mokiniai svečiavosi menininko studijoje pas grafiką Tadą Gindrėną, kur turėjo galimybę  gyvai susipažinti su menininko kūryba, pasidomėti ateities vizijomis. Padiskutuoti, sužinoti vieno ar kito kūrinio idėjos gimimą. Kita sesijos diena buvo skirta grafikai. Menininkas, grafikas Augustas Bidlauskas mokiniams  pristatė grafikos techniką – linoraižinį. Mokiniai konsultuojami menininko kūrė savo kompozicijas. Dvi sesijos dienos prabėgo akimirksniu. Į kitą sesiją mokiniai rinksis rudenį, prasidėjus naujiems mokslo metams. Į sesiją jaunieji dailininkai atsiveš vasaros įspūdžius savo darbuose, surengs darbų parodą, kuri bus pristatyta Centro bendruomenei, bendraamžiams.
NuotraukosIII sesijos dienotvarkė

 

Neakivaizdinės jaunųjų dailininkų mokyklos III laidos II sesija vyko sausio 5–6 d.
II sesijos darbotvarkė  Namuose sukurtus kompozicinius etiudus vertino  J. Vienožinskio dailės mokyklos mokytojas, LDS narys Linas Jusionis. Pagal šiuos etiudus mokiniai kūrė didelio formato tapybinę kompoziciją. Užduoties tema – paradoksas.
Teorinė dalis vyko  Nacionalinėje dailės galerijoje. Užsiėmimą vedė  NDG Edukacijos centro kuratorius Vytenis Burokas.
Antra sesijos diena buvo skirta skulptūrai. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre mokiniai kūrė skulptūras (objektus) pagal iš anksto namuose sukurtus eskizus. Užduoties temą buvo galima pasirinkti iš kelių siūlomų – tai SROVĖ, ĮTAMPA, KLIŪTIS, ABEJONĖ.
Vėliau mokiniai lankėsi įvairiose Vilniaus galerijose, kur turėjo progos gyvai pabendrauti su jaunaisiais  kūrėjais, susipažino su  jaunosios kartos konceptualiai kuriančių menininkų Jono Aničo ir Lino Blažiūno  jungtine paroda „Dvi su puse“ (AV17 galerija).
Šiuolaikinio meno centre aplankytos parodos:  „Šviesos nėra ryškesnės centre“ (britų menininkas  Liam Gillick); garso instaliacija „Ēcheîa“ (kompozitorius ir garso menininkas Arturas Bumšteinas); JCDecaux premija. Lėtos mokyklos. Plačiau apie parodą >>> 
Mokiniai į namus išvyko  įkvėpti kūrybai, įgiję naujų žinių, pilni puikių įspūdžių. Trečioji sesija numatyta kovo 2–3 dienomis.
Nuotraukų galerija