Lt | En
  
     
   

Apie mokyklą

Jei esi 9–10 klasės mokinys ir domiesi šiuolaikine daile, jos raidos procesais, mėgsti dailės istorijos paskaitas, nori gilinti tapybos, piešimo, skulptūros ir kompozicijos žinias, susipažinti su kitomis šiuolaikinio meno medijomis ir gyvai pabendrauti su žinomais kūrėjais, dailės kritikais – ši mokykla skirta tau.

Pagrindinis mokyklos siekis yra supažindinti jaunus žmones su šiuolaikiniais meno procesais. Labai svarbi mokymosi dalis yra laisvas ir neformalus bendravimas su mokytojais, kurie visi yra aktyviai kuriantys jauni menininkai. Studijų metu ne tik gilinamos praktinės ir teorinės mokinių  žinios, bet ir lankomos parodos, organizuojami susitikimai su dailininkais jų studijose bei parodų salėse autorinių parodų pristatymo metu.

Norintys mokytis šioje mokykloje mokiniai užpildo anketą ir atsiunčia el. paštu audrone.urbelioniene@lmnsc.lt.     

Vienos sesijos kaina 30 Eur.

Mokyklos vadovė – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro 
Meninio ir kultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė Audronė Urbelionienė  tel.: (8 5) 276 67 48,  865638112 el. p. audrone.urbelioniene@lmnsc.lt
Mokyklos mokslo vadovas – tapytojas Linas Jusionis, J. Vienožinskio dailės mokyklos mokytojas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Sąrašas šalies ir tarptautinių vizualiųjų menų olimpiadų ir konkursų, kurių laimėtojams pridedama papildomų balų 

Atmintinė stojančiajam į VDA

2018 metai

Neakivaizdinės jaunųjų dailininkų mokyklos III laidos II sesija vyks kovo 2–3 d.

III sesijos dienotvarkė

Neakivaizdinės jaunųjų dailininkų mokyklos III laidos II sesija vyko sausio 5–6 d.
II sesijos darbotvarkė
 
Namuose sukurtus kompozicinius etiudus vertino  J. Vienožinskio dailės mokyklos mokytojas, LDS narys Linas Jusionis. Pagal šiuos etiudus mokiniai kūrė didelio formato tapybinę kompoziciją. Užduoties tema – paradoksas.

Teorinė dalis vyko  Nacionalinėje dailės galerijoje. Užsiėmimą vedė  NDG Edukacijos centro kuratorius Vytenis Burokas.

Antra sesijos diena buvo skirta skulptūrai. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre mokiniai kūrė skulptūras (objektus) pagal iš anksto namuose sukurtus eskizus. Užduoties temą buvo galima pasirinkti iš kelių siūlomų – tai SROVĖ, ĮTAMPA, KLIŪTIS, ABEJONĖ.

Vėliau mokiniai lankėsi įvairiose Vilniaus galerijose, kur turėjo progos gyvai pabendrauti su jaunaisiais  kūrėjais, susipažino su  jaunosios kartos konceptualiai kuriančių menininkų Jono Aničo ir Lino Blažiūno  jungtine paroda „Dvi su puse“ (AV17 galerija).

Šiuolaikinio meno centre aplankytos parodos: 
„Šviesos nėra ryškesnės centre“ (britų menininkas  Liam Gillick);
garso instaliacija „Ēcheîa“ (kompozitorius ir garso menininkas Arturas Bumšteinas);
JCDecaux premija. Lėtos mokyklos. Plačiau apie parodą >>> 

Mokiniai į namus išvyko  įkvėpti kūrybai, įgiję naujų žinių, pilni puikių įspūdžių. Trečioji sesija numatyta kovo 2–3 dienomis.