Lt | En
  
 

2021 metai

Mokyklos koordinatorė 
Alma Mirinienė
Tel. (8 5) 2154585
El. p. alma.miriniene@lmnsc.lt


2021 m. gegužės 6–7 d. vyks jaunųjų istorikų mokyklos III sesija. Sesijos tema – „Ką tyrinėja kultūros istorija: žmonės, daiktai, kasdienybė“.

Registracija baigta.      

Programa

Apie mokyklą

Ateik į istorijos pasaulį ir tavo pasaulis pasikeis! Visus besidominčius istorija, archeologija ir kultūros istorija kviečiame į jaunųjų istorikų mokyklą

Mokykla skirta bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 klasių mokiniams. 

Mokykla organizuojama bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu. Mokykloje ugdomi dabarčiai reikšmingi visuomenės procesų suvokimo, kritinio mąstymo, kūrybiškumo, argumentuotos nuomonės pateikimo įgūdžiai. Čia kalbame ir diskutuojame, kartu prakalbiname praeitį tam, kad geriau suprastume dabartį.

Mokiniai bus supažindinti su archeologijos, istorijos ir kultūros istorijos aktualijomis, įdomybėmis ir atradimais. Užsiėmimų metu moksleiviai įgaus žinių, įgalinančių ne tik lengviau susigaudyti didžiuliame informacijos sraute, kuris nuolat supa mus, bet ir supras, kaip ir ką tyrinėja profesionalūs istorikai ir archeologai. Įgytos žinios bus naudingos ir ketinantiems pasirinkti istorijos egzaminą.

Mokiniai susipažins ir tiesiogiai bendraus su Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojais.

Mokykla yra vienmetė, mokyklos programa kiekvienais metais yra atnaujinama. 

Mokslas susideda iš 3 sesijų: 
I sesija – Archeologija – praeities pasaulio atkūrimas (2021 m. kovo 18–19 d.);
II sesija – Naujai skaitoma istorija (2021 m. balandžio 8–9 d.);
III sesija – Ką tyrinėja kultūros istorija: žmonės, daiktai, kasdienybė (2021 m. gegužės 6–7 d.).

Mokyklos baigimo pažymėjimą gauna dalyvavę bent dviejose sesijose. Stojantieji į Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studijų programų valstybės nefinansuojamą vietą, pateikę šį pažymėjimą, gauna 1 papildomą balą.

Mokslas mokamas. Vienos sesijos kaina – 15 € (už mokslą reikia sumokėti iki sesijos pradžios, mokėti už kiekvieną sesiją atskirai).
Rekvizitai:
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
Adresas – Žirmūnų g.1B, Vilnius
Įmonės kodas 302848387
PVM mokėtojo kodas LT100007095119
Sąskaitos nr. LT76 7044 0600 0102 9937   

Asmens priėmimas mokytis įforminamas mokymo sutartimi. Su jaunesniais nei 18 metų asmenimis sutartis sudaroma esant jų tėvų (rūpintojų) sutikimui.