Lt | En

2019 metai

Varžybų organizatorius Valentinas Pumputis, Techninės kūrybos ir inžinerinio ugdymo skyriaus vedėjas, tel. 8 676 12523, el. p. valentinas.pumputis@lmnsc.lt

Rugsėjo 28 d. Madžiūnuose vyko XXXIII Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados kosminių modelių finalines varžybos S-3-A, S-4-A ir S-8-D klasėse.  Esant sudėtingoms oro sąlygoms ir lyjant stipriam lietui šalies ir užsienio mokiniai bandė užbaigti sezoną kuo įmanoma geresniais rezultatais.

Po atkaklios kovos paaiškėjo, kad raketų su parašiutais klasėje S-3-A stipriausiais šalyje tapo vilniečiai, lankantys kosminio modeliavimo būrelį Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre. Pirmąją vieta iškovojo Olegas Polonskis, antrąją Viktor Cibulskij, trečiąją Nojus Kilikevičius.

Raketoplanų klasėje S-4-A triumpfavo Latvijos atstovai. Mokiniai iš Daugpilio BJC „Janniba“ centro, Edgars Ževnerovičs ir Artioms Gojs, pasidalino atitinkamai pirmąją bei antrąją vietas. Trečioji vieta atiteko dalyviui iš Panevėžio r. Dembavos progimnazijos Vainiui Leliukui.

Radijo bangomis valdomų raketoplanų klasėje F-8-D sėkmingiausiai pasirodė dalyviai iš Marijampolės aeroklubo.  Aronas Šlyteris ir Matas Kaukas pelnė pirmąją ir trečiąją vietas. Antrąją vietą pelnė dalyvis iš Širvintų Kristupas Vaitkūnas.

Rezultatai
Nuotraukos

NUOSTATAI

Gegužės 4 d. Madžiūnuose vyko XXXIII Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados kosminių modelių sporto varžybos. Į šias varžybas atvyko  6  mokinių komandos iš Kauno,  Panevėžio rajono, Širvintų, Daugpilio (Latvija) ir Vilniaus.

Raketų modeliuotojai rungtyniavo 3 modelių klasėse: S-6-A – modeliai su juostele, S-7 – raketos-kopijos ir S -9-A – modeliai su rotoriniu nusileidimo mechanizmu. Esant sudėtingoms oro sąlygoms (temperatūra buvo 14 °C, pūtė stiprus, 8-10 m/s, pietvakarių vėjas) geriausius rezultatus parodė Panevėžio rajono modeliuotojai.

Varžybų metų buvo atlikta virš 200 raketų ir 25 raketų-kopijų modelių paleidimų.