Lt | En
  
 

2018 metai

2017 metaiLietuvos mokinių Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiada

2016 metai

2014 - 2015 metai

LIETUVOS MOKINIŲ LOTYNŲ KALBOS IR ANTIKOS KULTŪROS OLIMPIADA

Vasario 28 d. Vilniaus universitete vyko Lietuvos mokinių lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiada.
Dėkojame dalyviams, mokytojams ir organizatoriams.


Miesto, rajono etapui rekomenduojamos užduotys bus atsiųstos Švietimo padalinio atsakingam specialistui elektroniniu paštu 2015 m. sausio 28 d. 14 val. Užduočių atsakymai bus pateikti tuo pačiu elektroniniu paštu olimpiados vykdymo dieną, t.y. sausio  30 d. 12 val. Primename, kad olimpiadoje dalyvauja 9–12 klasių mokiniai. Dalyviai skirstomi į dvi grupes pagal lotynų kalbos mokymosi lygį (trukmę): viena grupė – besimokantieji lotynų kalbos pirmus-antrus metus, kita grupė – besimokantieji lotynų kalbos trečius-ketvirtus metus. Kiekvienai grupei bus atsiųstas atskiras užduočių komplektas, kurį sudarys lotynų kalbos ir Antikos kultūros užduotys.

Rekomenduojamų užduočių nėra privaloma naudoti. Miesto, rajono olimpiados organizavimo ir vertinimo komisija gali pati sukurti užduotis bei nustatyti vertinimo kriterijus. Jei bus naudojamos rekomenduojamos užduotys, miesto, rajono etapas turi vykti sausio 30 d. nuo 10 val. (esant būtinybei, valanda gali būti keičiama). Siūloma olimpiados trukmė – 2 valandos (įskaitant pusės valandos pertrauką, kuri daroma savo nuožiūra). 

Jei sukursite kitas užduotis, šį etapą galėsite organizuoti Jums patogiu laiku vasario mėnesį. 

Rajono (miesto) etape dalyvauja mokyklų pasiūlyti mokyklos etapo laimėtojai. Mokinių darbus tikrina ir vertina miesto, rajono etapo vertinimo komisija.

Šalies etape dalyvauja po 1 geriausiai pasirodžiusį mokinį iš kiekvienos savivaldybės, išskyrus šiuos miestus ir rajonus, iš kurių kviečiamas toks mokinių skaičius:

Vilniaus miestas – 10 mokinių;
Kauno miestas – 7 mokiniai;
Klaipėdos miestas – 5 mokiniai;
Utenos rajonas – 3 mokiniai;
Telšių rajonas – 3 mokiniai;
Jonavos rajonas – 2 mokiniai;
Pasvalio rajonas – 2 mokiniai;
Mažeikių rajonas – 2 mokiniai. 
 
Į šalies etapą siunčiamų mokinių anketos turi būti užpildytos iki 2015 m. vasario 5  d. Kiekvienas mokinys registruojamas atskirai.

2013 - 2014 metai

LIETUVOS MOKINIŲ LOTYNŲ KALBOS IR ANTIKOS KULTŪROS OLIMPIADA

Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiada bei Antikos žinių konkursas įvyko! Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems: mokiniams ir mokytojams. Tikimės, kad Jums patiko. Ačiū Švietimo ir mokslo ministerijai, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui, Vilniaus universiteto Filologijos fakultetui, Klasikinės filologijos katedrai, bendrovei Tele2, Graikijos ambasadai Lietuvoje, spektaklio "Elektra" režisieriui Matui Grubliauskui, Klasikų teatro trupei ir visiems, kantriu darbu ir geru žodžiu prisidėjusiems prie šios prasmingos iniciatyvos. Iki susitikimo kitais metais!

Informuojame, kad keičiame Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiados šalies etapo datą. Renginys vyks 2014 m. kovo 14 d. Vilniaus universitete. 

Lotynų kalbos ir Antikos žinių olimpiada – pilietinių vertybių ir europietiškos tapatybės ugdymas

Kovo 14 dieną Vilniaus universitetas ir vėl sutrauks moksleivius iš visos Lietuvos: antrą kartą vyks Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiada, į kurią susirinks beveik 100 moksleivių ir mokytojų iš visos Lietuvos. Olimpiados ištakos – net šešerius metus organizuotas Antikos žinių konkursas, kurio svarbą įvertino Švietimo ir mokslo ministerija: 2013 m. metais renginiui suteiktas nacionalinis statusas.

„Mes, klasikai mokslininkai ir pedagogai, dėstantys klasikines kalbas bei Antikos kultūros dalykus, bei klasikinės kultūros mėgėjai,  skiriame daug dėmesio pilietinių vertybių ir europietiškos tapatybės ugdymui bei visuomenės švietimui. Kai kasmetinėse  Europos klasikų asamblėjose klausaisi ataskaitų apie klasikinių studijų padėtį atskirose Europos šalyse, kuriose lotynų kalbos mokosi  šimtai tūkstančių vaikų nuo 10 metų amžiaus, o graikų kalbos  besimokančių moksleivių skaičius siekia kelias dešimtis tūkstančių, kur gražiai dera įvairių tipų – realinės, humanitarinės, arba klasikinės – gimnazijos, supranti – Lietuvai, kaip garbingai Europos Sąjungos narei, dera neatsilikti nuo šalių kaimynių“, sakė renginį organizuojančios Klasikų asociacijos pirmininkė, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto prodekanė doc. dr. Nijolė Juchnevičienė.

Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanas doc. dr. Antanas Smetona, sveikindamas olimpiadoje dalyvauti pasiryžusius šalies moksleivius, pabrėžė elitinio išsilavinimo svarbą. „Mokėti kalbas ir literatūrą, pažinti senąją kultūrą yra taip pat svarbu, kaip ir išmanyti matematiką. Atrodytų, kad šių dalykų sugretinti neįmanoma, bet klasikinės studijos, kaip ir tikslieji mokslai, padeda sudėlioti mintis į tinkamas vietas. Kiekvienas iš Jūsų jau esate nugalėtojai, o tuo pačiu ir augantis visuomenės elitas“, sakė A. Smetona.

Renginio išskirtinę svarbą liudija ir tai, kad po užduočių sprendimo olimpiados dalyviai pirmieji turės galimybę tą patį vakarą kovo 14 d. stebėti išskirtinę Klasikų teatro trupės spektaklio „Elektra“ premjerą. Šis spektaklis jau birželio mėnesį taps „Kultūros nakties“ programos dalimi ir džiugins gerokai platesnę Vilniaus publiką.

Lotynų kalbos ir Antikos žinių olimpiadą organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas ir Klasikų asociacija. 

Programa

Kvietimas ir kviečiamųjų sąrašas.

Skelbiamos atnaujintos sąlygos.

2012 - 2013 metai

Lotynų kalbos ir Antikos žinių olimpiada – išbandymas ateities elitui
 
Kovo 1 – 2 dienomis Vilniaus universitete vyksta pirmą kartą organizuojama Lotynų kalbos ir Antikos žinių olimpiada, į kurią susirinko beveik 100 moksleivių ir mokytojų iš visos Lietuvos. Olimpiados ištakos – penkerius metus organizuotas Antikos žinių konkursas, kuriam šiais metais suteiktas nacionalinis statusas.

„Šiandien, kai lotynų kalba beveik nebedėstoma mokyklose, iš literatūros kurso išbraukti praktiškai visi senieji autoriai, tokia olimpiada yra iššūkis tiek mums, organizatoriams, tiek mokinius ruošiantiems mokytojams“, - sakė renginį organizuojančios Klasikų asociacijos pirmininkė, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto prodekanė doc. dr. Nijolė Juchnevičienė.

Sveikinimo kalbą renginio atidaryme sakęs Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanas doc. dr. Antanas Smetona pabrėžė elitinio išsilavinimo svarbą. „Mokėti kalbas ir literatūrą, pažinti senąją kultūrą yra taip pat svarbu, kaip ir išmanyti matematiką. Atrodytų, kad šių dalykų sugretinti neįmanoma, bet klasikinės studijos, kaip ir tikslieji mokslai, padeda sudėlioti mintis į tinkamas vietas. Kiekvienas iš jūsų jau esate nugalėtojai, o tuo pačiu ir augantis visuomenės elitas“, - sakė A. Smetona.

Renginio atidaryme dalyvius sveikino buvęs ambasadorius prie Šventojo Sosto, kultūros istorikas ir filosofas doc. dr. Vytautas Ališauskas. Po užduočių sprendimo olimpiados dalyviai varžysis teminiame protų mūšyje, kurį ves radijo laidų vedėjas ir prodiuseris Vytenis Sinkevičius. Kovo 2 dieną Vilniaus universiteto Teatro salėje įvyks išskirtinė Euripido „Alkestidės“ premjera.

Lotynų kalbos ir Antikos žinių olimpiadą organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus universitetas, Klasikų asociacija.
http://sc.bns.lt/view/item.php?id=142240

Olimpiados ir konkurso protokolai:
Skelbiame Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiados programą (dienotvarkę).
 
Olimpiada vyks kovo 1–2 d. Vilniaus universitete (Universiteto g. 3).