Lt | En
  
 

2021 metai

Lietuvos mokinių matematikos olimpiada

Atsakinga metodininkė Liliana Feiginaitė
tel.: (8 5) 277 6301, 867154833,  el. p. liliana@olimpiados.lt

Informuojame, kad Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos organizuojama matematikos olimpiada  6–8 klasių mokiniams nevyks. Olimpiada turėjo vykti balandžio 23 d.


69-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados protokolas

Sąlygos

Olimpiados užduočių sprendimai vyko balandžio 1 d. Balandžio 2 d. vyks apeliacijų svarstymas.

69-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados uždaviniai ir sprendimai

Į Zoom platformą olimpiados dalyviai turi prisijungti balandžio 1 d. 9:00 val., uždavinių sprendimas 9:30–13:30 val., sprendimų įkėlimas į organizatorių pateiktą formą 13:30–14:00 val. Apeliacijos iš anksto užsiregistravusiems mokiniams Zoom platformoje – balandžio 2 d. 16:00–17:30 val. Daugiau informacijos (atmintinę) dėl uždavinių sprendimų ir apeliacijų pateikimo išsiųsime užregistruotiems mokiniams kovo 26 dieną.

Dalyvių sąrašas

Renginio protokolas (galutiniai rezultatai) bus skelbiamas čia po renginio. 

Atranka į tarptautines matematikos olimpiadas vykdoma nebus, o dalyviai į tarptautinius renginius bus atrenkami remiantis 69-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados rezultatais ir atsižvelgiant į 2020 metų LDK olimpiados (atrankos į Baltijos kelio komandinę olimpiadą) rezultatus. 

Olimpiadą remia AB „Lifosa“, UAB „Intento“ ir Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetas. 

Šių metų olimpiada skiriama profesoriaus Jono Kubiliaus 100-mečiui. Profesorius Jonas Kubilius buvo vienas iš šios olimpiados pradininkų ir organizatorių, išleidęs knygą „Olimpiadinis matematikos uždavinynas su sprendimais“ (sudarė J. Kubilius, Kaunas, Šviesa, 1962 m. (I leidimas) ir 1972 m. (II leidimas)).

Čia rasite paskaitą apie prof. J. Kubilių: https://www.youtube.com/watch?v=HAWm763gXEg&t=236s&ab_channel=ViliusStak%C4%97nas

Trumpas filmukas 60-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados proga: https://www.youtube.com/watch?v=Gs6abIc5hsE&ab_channel=ViliusStak%C4%97nas

Apie pirmąją respublikinę matematikos olimpiadą, vykusią 1952 metais, paties profesoriaus Jono Kubiliaus straipsnis „Pirmoji!“:http://web.vu.lt/mif/v.stakenas/a+o/2001-1/2001-1-6-8.pdf


Dėl Lietuvos mokinių matematikos olimpiados savivaldybių etapo:
2021 m. sausio 15 d. daugumoje rajonų (miestų) nuotoliniu būdu vyko Lietuvos mokinių matematikos olimpiados savivaldybių etapas. 

Skelbiamos Lietuvos mokinių matematikos olimpiados savivaldybių etapo užduotys ir sprendimai:
9–10 klasių užduotys ir sprendimai
11–12 klasių užduotys ir sprendimai

Dėl Lietuvos mokinių matematikos olimpiados šalies etapo dalyvių sąrašo:
Praėjusiais metais užregistruoti mokiniai ir prof. J. Matulionio jaunųjų matematikų konkurso 2020 m. prizininkai be papildomo konkurso kviečiami dalyvauti šių metų olimpiados šalies etape, nuotoliniu būdu vyksiančiame balandžio 1–2 dienomis.

Kviečiamų mokinių sąrašas

Tarptautinėje matematikos olimpiadoje (IMO 2020) dalyvavusių abiturientų vietos suteikia galimybę mokykloms, kuriose jie mokėsi, pasiūlyti savo kandidatus. Papildomai dalyvauti šių metų olimpiados šalies etape gali: 2 mokiniai iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos, 1 mokinys iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos ir 2 mokiniai iš Vilniaus licėjaus. 

Kaip ir kasmet mokinius į šalies etapą registruos savivaldybėse atsakingi specialistai ar mokytojai. Papildomą informaciją dėl registracijos atsiųsime. 

***
Nesant pakankamai galimybių nuotoliniu būdu užtikrinti vienodų užduočių sprendimo sąlygų ir tinkamai atrinkti nugalėtojų, Lietuvos mokinių dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų renginių grafike patvirtintos „Jaunųjų matematikų varžybos“, turėjusios vykti 2021 m. vasario 27 d. – atšaukiamos.
Organizatoriai jau 50 metų puoselėjamą varžybų tradiciją planuoja pratęsti kitais metais.