Lt | En
  
 
Vieni plačiausiai naudojamų mikroorganizmų yra bakterijos ir mieliagrybiai. Pastarieji organizmai išskiria gausybe žmogui naudingų medžiagų (antibiotikų, fermentų ir kitų bioaktyvių medžiagų) pritaikomų medicinos, farmacijos, detergentų, kosmetikos, maisto pramonėje, biodujų kūrimui, bioremediacijoje ir kt.
Edukacinė programa „Mikroorganizmai aplink mus“ skirta 7–9 kl. mokiniams, norintiems plačiau pažinti mus supantį plika akimi nematomą mikroorganizmų pasaulį. Užsiėmime susipažįstama su mikroorganizmų (bakterijų ir mielių) morfologiniais ypatumais: ląstelės dydžiu, forma, jų augimo pobūdžiu. Praktinio darbo metu išmokstama juos stebėti ir įvertinti. Mokiniai gali pasigaminti dažytus bakterijų preparatus ir juos stebėti naudojant imersinę mikroskopo sistemą. Programos metu taip pat bus pristatomi naujausi mikrobiologijos mokslo pasiekimai pasitelkiant mokomąją vaizdinę medžiagą, diskutuojant ir kt.

Edukacinės programos tikslas: plačiau supažindinti mokinius su mus supančiais mikroorganizmais, mikrobiologijoje taikomais jų stebėjimo ir pradinio identifikavimo metodais. Mokiniai bus skatinami kritiškai mąstyti, teisingai vertinti ir analizuoti gautus rezultatus, jais remtis darant išvadas.

Edukacinės programos trukmė: 1,5 val.
Darbas skirtas 7–9 klasių mokiniams. 
Grupės dydis: 12–20 mokinių.
Kaina vienam mokiniui: 5 Eur.

Registracija

Daugiau informacijos: tel. 8 5 230 04 93 ir el. paštu JT@lmnsc.lt