Lt | En
  
 
V Lietuvos mokinių muzikos olimpiada

2016 m. lapkričio 26 d. Klaipėdos universiteto Menų akademijoje įvyko V Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 39 šalies bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai – miestų ir rajonų etapų laimėtojai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Palangos, Alytaus miestų, Anykščių, Kretingos, Kupiškio, Radviliškio, Raseinių, Šakių, Zarasų, Kėdainių, Rokiškio, Šilalės, Vilniaus rajonų, apie 40 jiems pasirengti padėjusių mokytojų, apie 40 olimpiados dalyviams akompanavusių mokinių ir mokytojų.

Olimpiados dalyviai atliko žinių tikrinimo testą, skaitė muzikos raštą iš lapo. Dainavimo ir kompozicijos užduotys Menų akademijos didžiojoje salėje vyko kaip atviri koncertai – jaunųjų balsais ir skambančiais instrumentais galėjo mėgautis visi: ir dalyviai, ir kompetentinga vertinimo komisija, vadovaujama Klaipėdos universiteto Menų akademijos Muzikos katedros vedėjos, docentės Jūratės Karosaitės-Karosevičiūtės, ir olimpiados svečiai.

Mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare „Muzikos kompozicijų vertinimas: procesas ir kriterijai“, kurį vedė prof. Rūta Girdzijauskienė; kartu su mokiniais išklausė smagų Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro neapolietiškų dainų koncertą.

Aštuoniems mokiniams, I, II, III vietų laimėtojams, įteikti aukso, sidabro, bronzos medaliai, Švietimo ir mokslo ministerijos diplomai, partnerio  Lietuvos banko, rėmėjų Lietuvos muzikų sąjungos, Ugdymo plėtotės centro, Klaipėdos koncertų salės, leidyklų „Tyto alba“, „Šviesa“, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidyklos, IĮ „Lino ir gintaro studija“, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro įsteigti prizai. Lukui Aluzui už muzikinį tobulėjimą įteiktas UAB „Milgreta“ įsteigtas prizas gitara. Dar aštuoniems mokiniams, geriausiai atlikusiems skaitymo iš lapo, muzikinių žinių patikrinimo užduotis, geriausiai padainavusiems ir sukūrusiems originaliausias kompozicijas, įteikti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro garbės raštai ir rėmėjų prizai.


Finalinį etapą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos muzikos mokytojų asociacija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.


2016 m. tarptautinė muzikos olimpiada vyko Lietuvoje


III tarptautinė muzikos olimpiada vyko 2016 m. balandžio 28–gegužės 1 d. Klaipėdos universiteto Menų akademijoje
(K. Donelaičio g. 4, Klaipėda).

Tarptautinėje muzikos olimpiadoje Lietuvos atstovė iškovojo aukso medalį


Plačiau apie III tarptautinę muzikos olimpiadą www.music-olympiad2016.lt

Lietuvos mokinių muzikos olimpiada

V Lietuvos mokinių muzikos olimpiada vyks 2016 m. lapkričio 26 d. Klaipėdos universiteto Menų akademijoje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda).

Miestuose ir rajonuose II etapas turi būti surengtas iki
2016 m. spalio 31 d.

Paraiškas dėl dalyvavimo III etape prašom siųsti el. p. adresu muz.olimpiada@gmail.com iki 2016 m. lapkričio 3 d.

2015 metai

IV Lietuvos mokinių muzikos olimpiada
Olimpiados atgarsiai:

Skelbiami ketvirtosios Lietuvos mokinių muzikos olimpiados rezultatai

Siekiant ugdyti kultūrinę ir kūrybingumo kompetencijas, parengtos Olimpiados užduotys mokiniams suteiks galimybių būti kūrėjais, atlikėjais, interpretatoriais, atskleisti savo talentus. Mokiniai varžysis atlikdami 4 užduotis: muzikos žinių tikrinimo testą, skaitydami muzikos raštą iš lapo, dainuodami dainą, pristatydami originalią kompoziciją. Dainavimas ir originalios kompozicijos pristatymai bus atviri koncertai visiems olimpiados svečiams ir dalyviams. Kompetentinga komisija kiekvienoje amžiaus grupėje (6–8 kl. ir 9–12 kl.) išrinks po 1 aukso, sidabro ir po 2 bronzos medalių laimėtojus. Patys talentingiausi mokiniai bus deleguoti atstovauti Lietuvai III tarptautinėje muzikos olimpiadoje, kuri 2016 m. balandžio 28–gegužės 1 d. vyks Klaipėdoje.

Muzikos mokytojams, parengusiems talentingus mokinius, olimpiados metu vyks kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Muzikos komponavimo procesas: kaip mokiniai kuria muziką?“

Maloniai laukiame jaunųjų muzikos kūrėjų ir atlikėjų, su jais atvykstančių akompaniatorių, juos parengusių ir lydinčių mokytojų.

Finalinį etapą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos muzikos mokytojų asociacija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Programa

Raštas dėl dalyvavimo Lietuvos mokinių muzikos olimpiados III etape

Kviečiamų dalyvių sąrašas                                                                                      

Miestuose ir rajonuose II etapas turi būti suorganizuotas iki 2015 m. spalio 28 d. 

Paraiškas dėl dalyvavimo III etape prašome siųsti el. p. adresu muz.olimpiada@gmail.com iki 2015 m. spalio 31 d.

Sąlygos

Užduočių nuorodos

Dalyvio paraiška

Vertinimo kriterijai

Užduočių pavyzdžiai

2014 metai

Tarptautinėje mokinių muzikos olimpiadoje lietuviai iškovojo 4 medalius.
2014 m. balandžio 30–gegužės 3 d. Rygoje įvyko II tarptautinė mokinių muzikos olimpiada.
(Paskelbta: 2014-05-08)

Nuotaukos

2014 m. kovo 15 d. Klaipėdos universiteto Menų fakultete įvyko III Lietuvos mokinių muzikos olimpiada.

Protokolas

Olimpiados himnas

Nuotraukos

Kvietimas

Dalyvių sąrašas

Programa

Sąlygos

Dalyvio paraiška 

Vertinimo kriterijai

Užduočių pavyzdžiai

Susijusios naujienos:

2014 m. kovo 15 d. Klaipėdos universiteto Menų fakultete įvyko III Lietuvos mokinių muzikos olimpiada.
(Paskelbta: 2014-03-21)

2013 metai

I ir II Lietuvos mokinių muzikos olimpiadų apibendrinimas 

II Lietuvos mokinių muzikos olimpiada
Olimpiada vyko kovo 16 d. Klaipėdos universiteto Menų fakultete (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

Vertinimo protokolas

Dalyvių sąrašas

Programa

Olimpiados sąlygos 

1 priedas 

2 priedas

Susijusios naujienos:

Lietuvos mokinių muzikos olimpiada jau kuria savo tradicijas.
(Paskelbta: 2013-03-19)

Antroji Lietuvos mokinių muzikos olimpiada vyks 2013 m. kovo 16d. Klaipėdoje.
(Paskelbta: 2012-11-07)

2012 metai

Lietuvos mokinių muzikos olimpiada
PIRMOJI LIETUVOS MOKINIŲ MUZIKOS OLIMPIADA
(Paskelbta: 2012-04-03)

PIRMOJI  LIETUVOS  MOKINIŲ  MUZIKOS OLIMPIADA 

Lietuvos muzikos mokytojų asociacija (toliau – LMMA), remdamasi estų patirtimi ir ilgamečiu bendradarbiavimu su Europos muzikinio ugdymo mokyklose asociacija (EAS), inicijuoja pirmąją Lietuvoje muzikos olimpiadą bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams. Atliepiant šiuolaikinio švietimo siekinius ugdyti kultūrinę ir kūrybingumo kompetencijas ir vis didėjančią reikšmę kultūroje ir jaunimo gyvenime meninei saviraiškai ir kūrybiškumui, olimpiados metu pateikiamos užduotys mokiniams teiks galimybių būti kūrėjais, atlikėjais, interpretatoriais, atskleisti savo talentus. 

Remiantis tarpautine patirtimi, į olimpiadą kviečiami dalyvauti dviejų amžiaus grupių mokiniai: I grupę sudarys 12–14 metų, II grupę – 15–18 metų bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai. Į III grupę kviečiami konservatorijų, menų / muzikos mokyklų / gimnazijų 15–18 metų mokiniai. Olimpiados nugalėtojai bus apdovanojami rėmėjų ir LMMA prizais – dalyvio mokesčiu Tarpautinėje muzikos olimpiadoje, kuri įvyks 2012 m. balandžio 24–25 d. Taline.

Dalyviai atliks tris užduotis, apimančias pagrindines meninio ugdymo veiklos sritis – kūrybinės raiškos ir meno kūrinių analizės, interpretavimo ir vertinimo: 1) muzikos vertinimo gebėjimų ir muzikinių žinių patikrinimas, muzikos rašto skaitymas iš lapo, 2) dainos atlikimas, 3) originali kompozicija. Antra ir trečia olimpiados dalys organizuojamos kaip koncertai.

Šia nauja veikla siekiama paskatinti mokinių muzikavimą, teigiamas muzikos pažinimo ir dalyvavimo muzikiniame-kultūriniame gyvenime nuostatas. 

Daugiau informacijos apie tarptautinę muzikos olimpiadą intereneto tinklalapyje  http://imuo.edicypages.com

Renginį organizuoja Lietuvos muzikos mokytojų asociacija
Prie olimpiados organizavimo prisideda Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras, vykdantis LR švietimo ir mokslo ministerijos Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą.

Rėmėjai