Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras skelbia organizacijų, aktyviausiai prisijungusių prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir pasiūliusių įdomiausių veiklų, sąrašą. Šių organizacijų atstovai spalio pradžioje bus apdovanoti kelione į Suomiją. 

Vasaros pradžioje Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė švietimo ir kultūros įstaigas įsitraukti į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“.  

Šiemet iniciatyva vyko jau trečią kartą. Prie  iniciatyvos prisijungė ir galimybę daugiau nei 10 tūkstančių vaikų turiningiau leisti vasarą suteikė per 270 įstaigų tiek miestuose, tiek kaimo vietovėse. Saugias edukacines erdves siūlė neformaliojo vaikų švietimo įstaigos, daugiafunkciai centrai, muziejai, bibliotekos, mokyklos. Vaikams organizuotos sportinės varžybos, kūrybinės dirbtuvės, knygų skaitymo popietės ir kt. Daug dėmesio skirta siekiant skatinti ir sudaryti galimybes vaikams judėti, bendrauti, lavinti kūrybiškumą.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (VSAT prie LR VRM) Ignalinos, Pagėgių ir Varėnos pasienio rinktinės nariai, pasieniečiai, siekdami ugdyti mokinių patriotiškumą ir pilietiškumą, supažindino vaikus su pasieniečio darbo specifika: pademonstravo tarnybinį transportą, naudojamą ginkluotę bei specialiąsias priemones, papasakojo apie pasienyje dirbančių kinologų veiklą.

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka liepos–rugpjūčio mėnesiais siūlė vaikams stalo žaidimus, supažindino su kinų kultūra, susipažino su ugniagesio ir policijos profesijomis, kinologė papasakojo apie šunų veisles ir jų priežiūros ypatumus. 

Neringos meno mokykla visą vasarą kvietė sudėlioti baltiškųjų simbolių mozaikas, užsukti į pojūčių kampelį bei dar daug kitų įdomių veiklų.
Všį Vilniaus policijos klubas vaikams ir jaunimui visą vasarą vedė keramikos užsiėmimus. 

Iniciatyvos dalyviai aktualią informaciją skelbė internetiniame puslapyje https://www.lmnsc.lt/atviros_edukacines_erdves_2018/?m=1
Aktyviausiai iniciatyvoje dalyvavo ir daugiausia edukacinių erdvių atvėrė Šiaulių r. ir Kėdainių r. savivaldybių švietimo ir kultūros įstaigos. Aktyviai dalyvavo organizacijos ir iš kitų šalies rajonų. 

Į kelionę kviečiamų organizatorių sąrašas