Į pagrindinį turinį

Šią vasarą vykusiose tarptautinėse laivų modeliavimo varžybose Lietuvos mokiniai pasiekė gerų rezultatų.

Rugpjūčio 1–10 dienomis Spresiano mieste Italijoje vykusiame elektra varomų lenktyninių laivų modelių sporto Pasaulio čempionate įspūdingai pasirodė vilnietis Adomas Naujikas, laimėjęs sidabro medalį vienų greičiausių modelių klasėje Mono 2.

Lietuvos mokinių komanda (Dovydas Statkus, Adomas Naujikas, Edvinas Štaupas) šiose varžybose užėmė aukštą 4 vietą komandinių lenktynių Eco team rungtyje.

Rugpjūčio 11–16 dienomis Lenkijos Konopiskos mieste vykusiame vidaus degimo varikliais varomų laivų modelių sporto Europos čempionate ne ką prasčiau pasirodė vilnietis Rokas Pakalnis, po atkaklios kovos finaliniame plaukime laimėjęs sidabrą E-3,5 klasėje. R. Pakalnis yra pirmas Lietuvos mokinys istorijoje lipęs ant apdovanojimų pakylos šios kategorijos laivų modelių lenktynėse.

Dalyvis iš Panevėžio Mindaugas Ratautas toje pačioje klasėje užėmė 9 vietą. Didesnių laivų, varomų varikliais iki 7,5 cm3 klasėje E-7,5, vilnietis Dovydas Statkus užėmė aukštą 5 vietą.