Į pagrindinį turinį 
  
 
Šiemet, aštuntus metus iš eilės, Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kvietė prisijungti prie vasaromis vykstančios iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir dovanoti vaikams galimybę prasmingai praleisti atostogas. Šią vasarą iniciatyvoje dalyvavo 234 organizacijos, 34 aktyviausios buvo pakviestos kelionei į Lenkiją, kurios metu spalio 27–29 d. buvo įteiktos Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministro padėkos. 

Laureatų laukė įspūdingas ir aktyvus savaitgalis šiaurės Lenkijoje. Pirmąją dieną buvo aplankytas Lenkijos baroko perlas Šventaliepė, o ten bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje buvo galima pasigrožėti barokine architektūra ir sakraliniu paveldu. Vėliau dalyvių laukė pažintis su rokoko stiliumi – buvo susipažinta su abejingų nepaliekančia Šv. Kotrynos koplyčia ir Olštino krašto muziejumi. Kitą dieną laureatai keliavo į Fromborką ir jo katedrą, aplankė garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą Sopotą bei savo antrąją dieną šiaurės Lenkijoje baigė apsilankymu gražiajame Gdanske. Trečiąją dieną iniciatyvos laureatai, apsižvalgę po buvusią kryžiuočių ordinų sostinę Malborką ir susipažinę su jo istorija, leidosi keliauti namo. 

Kitais metais, tikimasi, prisijungs dar daugiau įvairių organizacijų, kurių dėka tiek didmiesčiuose, tiek mažuose miesteliuose kiekvienas vaikas turės galimybę vasaros atostogas praleisti kūrybingiau ir prasmingiau.