Lt | En
  
     
   

Birželio 6 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko  etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ respublikinės varžytuvės. Varžytuvėse dalyvavo 60 mokinių ir 20 mokytojų.

Varžytuvių dalyvius vertino Dr. Dalia Urbonavičienė, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė; dr. Aurelija Gritėnienė, Lietuvių kalbos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja; Gražina Kadžytė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė; varžytuvių vedėjas Darius Mockevičius, Vilniaus Židinio suaugusiųjų gimnazijos Neformaliojo, papildomo ir meninio ugdymo skyriaus vedėjas.

Mokinių,  gebančių kalbėti tarmiškai, varžytuvėse „Tarmių lobynai“ nugalėtojais (I–IV klasės) tapo:

I vieta – Jurgita Pauliukėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)
I vieta – Jorė Mašalaitė, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija (mokytoja Rasa Alekšiūnienė)
II vieta – Airidas Lazdauskas, Skuodo r. Mosėdžio gimnazija (mokytoja Dalia Noreikienė)
II vieta – Miglė Bartkutė, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras (mokytoja Rima Vasaitienė)
III vieta – Gabrielius Gužys ir Augustinas Gužys, Kauno r. Šlienavos pagrindinė mokykla (mokytoja Laima Gužienė)

Mokinių,  gebančių kalbėti tarmiškai, varžytuvėse „Tarmių lobynai“ nugalėtojais (V–VIII klasės) tapo:

I vieta – Renata Sliesoraitytė, Švenčionių progimnazija (mokytoja Aušra Kurpienė)
I vieta – Gija Jarmalavičiūtė, Vilniaus Žemynos progimnazija (mokytoja Irma Dobrovolskienė)
II vieta – Aurelija Jankauskytė, Pagėgių sav. kultūros centras (mokytoja Aksavera Mikšienė)
II vieta – Kazimieras Eglynas, Palangos moksleivių klubas (mokytoja Diana Šeduikienė)
II vieta – Žemyna Vasaitytė, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras (mokytoja Rima Vasaitienė)

Mokinių,  gebančių kalbėti tarmiškai, varžytuvėse „Tarmių lobynai“ nugalėtojais (IX–XII klasės) tapo:

I vieta – Augustas Reikertas, Pagėgių sav. kultūros centras (mokytoja Aksavera Mikšienė)
I vieta – Emilija Girčytė, Evelina Kulikauskaitė, Justinas Žilevičius, Šilalės Obelyno pagrindinė mokykla (mokytoja Zita Kasiliauskienė)
II vieta – Austėja Klimavičiūtė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija (mokytoja Janina Zelenienė)
III vieta - Gintarė Jurėnaitė, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)

Varžytuvėse „Atverk tautos lobynų gelmes“ nugalėtojais tapo:

I vieta – Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos komanda (mokytojos Janina Zelenienė, Danutė Račkauskienė)
I vieta – Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komanda (mokytojos Asta Grigalienė, Nijolė Būdvytienė)
II vieta – Klaipėdos r. Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos komanda (mokytojos Vitalija Valaikė, Ilona Tulabienė)
III vieta – Zarasų r. Salako pagrindinės mokyklos komanda (mokytoja Danguolė Kisielienė)

Nuotraukos