Į pagrindinį turinį 
  
 
Flensburge, Vokietijoje lapkričio 9–13 d. vyko Baltijos kelio matematikos olimpiada. Ji organizuojama nuo 1990 m. ir skirta paminėti Baltijos tautų nepriklausomybei ir pagerbti Baltijos kelią kaip politinę akciją. Kiekvienais metais olimpiada vyksta vienoje iš dalyvaujančių šalių, šiemet buvo pasirinkta Vokietija ir jos šiaurėje esantis Flensburgas.

Šiais metais lietuviai Baltijos kelio olimpiadoje užėmė trečiąją vietą ir pelnė 63 (iš 100) taškus, vos vienu tašku mažiau nei švedai, laimėję antrąją vietą. Pirmąją vietą laimėjo vokiečiai, gavę 71 tašką. Olimpiadoje taip pat dalyvavo Lenkija, surinkusi 53 taškus, Estija, pelniusi 52 taškus, Norvegija ir Danija, abidvi gavusios po 41 tašką, Suomija su 35 taškais ir Islandija, likusi paskutinėje vietoje su 17 taškų.

Lietuvių komandą sudarė penki mokiniai, jai vadovavo Greta Morkūnė ir Vilniaus licėjaus matematikos mokytojas Benas Budvytis. Olimpiadoje dalyvavo Paulius Aleknavičius (Vilniaus licėjaus, IV gimn. kl., mokyt. Benas Budvytis), Jokūbas Jasiūnas (Vilniaus licėjus, IV gimn. kl., mokyt. Benas Budvytis), Jurgis Kemeklis (Vilniaus jėzuitų gimnazija, IV gimn. kl., mokyt. Zina Šiaulienė), Kiryl Krutsko (Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazija, III gimn. kl., mokyt. Vitalij Kuzborskij) ir Laurynas Truskauskas (Vilniaus licėjus, IV gimn. kl., mokyt. Benas Budvytis, mokyt. Eduardas Juška).

Džiaugiamės, kad ši ilgametė olimpiada pritraukia ne tik kaimynines, bet ir tolimesnes šalis ir didžiuojamės Lietuvos mokinių rezultatu.