Į pagrindinį turinį 
  
 
Žvarbią penktadienio popietę į Kėdainiuose įsikūrusią vienintelę Lietuvoje –  Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademiją rinkosi garbūs svečiai. Pasveikinti su solidžiu jubiliejumi skubėjo: akademiją valdančios LINEŠA (Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros) direktorius Valdas Jankauskas, Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų majoras Židrūnas Alekna ir kiti.

„Džiaugiuosi šiandieną būdamas čia ir prisidėdamas prie šios gražios, jau 40-metį besitęsiančios vaikų aviacijos istorijos liudijimo bei kūrimo. Per šį tikrai brandų laikotarpį akademija „parodė kelią“ ir „suteikė sparnus“ ne vienam aviacijos talentui. Lietuva - vienintelė šalis Europoje, kurioje suteikiama unikali galimybė – pilotuoti lėktuvus vaikams nuo 9-erių metų. Ši aviacijos akademija yra vienintelė tokia ne tik mūsų šalyje, bet ir visoje Europoje. Galime pasidžiaugti, kad per keturiasdešimt metų mūsų niekas ne tik nepralenkė, bet net ir neprisivijo. Esame pavyzdys Europai“, – sakė LINEŠA direktorius Valdas Jankauskas.

Po V. Jankausko kalbėjęs Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis pasidžiaugė, kad ši unikali vaikų akademija turi gražią istoriją, kuri tapo ir neatsiejama paties miesto istorijos dalimi. Ja norisi didžiuotis ir tęsti.

Susirinkusius šventės svečius sveikino gyvo garso grupė „Keiziai“. Renginyje ypatingas dėmesys skirtas ir Broniaus Oškinio aviacijos akademijos ilgamečiams darbuotojams – pagerbti daugiau nei 10 metų akademijai atidavę entuziastai.

Vaikų aviacijos veiklos pradžia laikomi 1969 m., kai žymus Lietuvos aviatorius Bronius Oškinis sukonstravo vaikų mokymui skirtą sklandytuvą BRO-11M „Zylė“. Šį sklandytuvą ir dabar galima pamatyti akademijos kiemelyje. Tačiau vaikų ir jaunuolių mokymas prasidėjo tik 1978 metais, kai susibūrė būrys jaunųjų entuziastų, kurie siekė užtikrinti Lietuvos aviacijos ateitį ir burti Lietuvos aviacinę bendruomenę. Oficialiai pirmoji vaikų aviacijos mokykla įkurta 1983 metais spalio 13 dieną. 2019 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimu Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademija prijungta prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. Lietuvos neformaliojo švietimo akademija).