Į pagrindinį turinį 
  
 

16-oje Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje Slovėnijoje Lietuvos delegacija iškovojo sidabro ir bronzos komandinius apdovanojimus.

Sidabro medalius iškovojo Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos mokinys Simonas Melaika (mokytoja Virginija Ivanauskaitė), Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos mokinys Marius Dzvinka (mokytoja Vita Gudonienė) ir Ričardas Navickas iš Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos (mokytojas Romualdas Uža). Bronzos medaliai atiteko KTU gimnazijos mokinei Guodai Perminaitei (mokytoja Aldona Matiukienė), Vilniaus licėjaus mokiniui Gyčiui Steišūnui (mokytojas Eugenijus Rudminas) ir Klaipėdos licėjaus mokiniui Kornelijui Semėnui (mokytoja Rima Grabauskienė).

Lietuvos komandoms vadovavo ir mokiniams pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto jaunesnysis mokslo darbuotojas dr. Paulius L. Tamošiūnas, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto docentas dr. Ramūnas Skaudžius ir Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius, fizikos mokytojas Tomas Kivaras. Mokiniai ruošėsi Vilniaus universiteto laboratorijose.

Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiada vyko balandžio 28–gegužės 5 d. Liublianoje. Joje dalyvavo apie 160 mokinių iš 25 ES šalių. Absoliučiai geriausia šiais metais tapo Čekijos komanda.

Mokiniai atliko dvi komandines praktines užduotis, reikalaujančias bendradarbiauti ir gebėti spręsti realias problemas. Abi užduotys buvo aktualios Slovėnijai, kurioje daug vynuogynų. Pirmosios užduoties metu mokiniai tyrė vynuogių lapų pigmentus, matuodami vyno mėginių sugertis, bandė nustatyti iš kurio regiono buvo pateikti vyno mėginiai ir aiškinosi, dėl ko vynuogių uogos, kaip ir kiti vaisiai, pažeisti paruduoja. Antroji užduotis buvo išsiaiškinti, kokie invaziniai vabzdžiai kenkia Slovėnijos vynuogynams, taip pat reikėjo išmatuoti vyną charakterizuojančius parametrus: rūgštingumą, klampą, paviršiaus įtempimą.

2019 metais Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiada bus rengiama Lisabonoje.