Lt | En
  
     
   
Gegužės 3–4 d. Šilutės Vydūno gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada ir konkursas. Į renginį atvyko 46 dalyviai iš visos Lietuvos, kurie atliko užduotis A2, B1 ir B2 kalbos lygio užduotyse.

Šilutėje dalyvių laukė įdomios ir kūrybiškos užduotys: mokiniai turėjo parašyti straipsnį sienlaikraščiui, su bendraamžiais iš kitų mokyklų per vieną valandą sukurti kuo kūrybiškesnį pasirodymą duota tema ir vėliau jį pristatyti scenoje, diskutuoti aktualiomis temomis. Visa tai, be abejo, vyko vokiečių kalba.

Per olimpiadą ir konkursą buvo vertinami ne tik jaunuolių vokiečių kalbos kalbėjimo ar rašymo įgūdžiai, gramatikos ar žodyno mokėjimas. Labai svarbios vertinimo komisijai buvo ir dalyvių bendrosios kompetencijos: gebėjimas dirbti komandoje, per trumpą laiką sugalvoti, išvystyti ir pristatyti įdomią idėją, gebėjimas argumentuotai apginti savo nuomonę. Olimpiadoje mokiniai galėjo bendrauti su gimtakalbiais mokytojais, dirbančiais Lietuvoje pagal Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) programą.
Renginio dalyviai ne tik atliko užduotis. Šilutės Vydūno gimnazija pasirūpino, kad mokiniai ir lydintys mokytojai plačiau susipažintų su Šilute ir jos turtais. Penktadienį buvo suorganizuota Mažosios Lietuvos etnokultūrinė vakaronė, kurioje ansamblis „Ramytė“ atliko nuotaikingą programą, tarmiškai pasakojo apie šiam kraštui būdingą tautinį kostiumą ir papročius, vėliau dalyviai patraukė į vakarinę ekskursiją po Šilutę. Šeštadienį susipažino su Šilutės mecenato Hugo Šojaus gyvenimu dvare, evangelikų liuteronų gyvenimu Šilutės krašte, aplankė Rusnėje įsikūrusią etnografinę žvejo sodybą-muziejų.

Olimpiados ir konkurso uždarymo metu dalyvių ir nugalėtojų laukė apdovanojimai ir prizai. B1 ir B2 lygių olimpiados nugalėtojai gavo Goethe`s instituto stipendijas dalyvavimui trijų savaičių vasaros kursuose Vokietijoje. Prizų įsteigė ir puikiai vokiškai kalbantis LR Seimo narys dr. Stasys Šedbaras, ir Vokietijos koncerno „Klasmann-Deilmann“ generalinis direktorius Kazimieras Kaminskas, vokiškos leidyklos Hueber ir Klett bei Šilutės rajono savivaldybė.
Devyniems geriausiems I, II, III vietų laimėtojams įteikti aukso, sidabro ir bronzos medaliai bei diplomai.
Olimpiados laimėtojais tapo Mėta Kvedaravičiūtė (B2 kalbos lygyje) iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos ir Paulius Vidutis (B1 kalbos lygyje) iš Kauno jėzuitų gimnazijos.

Konkurso laimėtoja tapo Emilija Misiuk (A2 kalbos lygyje) iš Vilniaus Gabijos gimnazijos.
Dar kartą sveikiname laimėtojus!

Nuoširdžiai dėkojame Šilutės Vydūno Gimnazijos bendruomenei už pagalbą ir geranorišką įsitraukimą organizuojant Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiadą ir konkursą. Taip pat ačiū tariame visiems prisidėjusiems ir parėmusiems šį renginį.