Lt | En
  
     
   

Gruodžio 1–2 dienomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko kasmetinė tarptautinės GLOBE programos konferencija „Mano indėlis į pasaulinius aplinkos stebėjimus“, skirta mokiniams ir jų mokytojams, atliekantiems aplinkos stebėjimus pagal tarptautinės GLOBE programos nustatytas metodikas.

Konferenciją atidarė renginio viešnia – Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Meteorologinių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė, kuri skaitė pranešimą apie pavojingus meteorologinius reiškinius ir jų prognozavimą. Specialistė pakvietė GLOBE programoje dalyvaujančius mokinius bendradarbiauti ir teikti informaciją apie meteorologinius reiškinius tarnybai.

Vėliau mokiniai pristatinėjo savo projektinius darbus – vaizdinius pranešimus. Dalyviai lygino ir analizavo ilgamečius stebėjimų duomenis, aptarė  atliktų stebėjimų rezultatus, pristatė, kaip GLOBE stebėjimus naudoja pamokų metu bei kituose projektuose ar kampanijose. GLOBE mokytojai turėjo galimybę pasidalinti naudinga patirtimi, atnaujinti savo žinias, kaip administruoti mokyklų paskyras ar teikti duomenis.

Renginyje dalyvavo ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius, kuris mokinius supažindino su įvairiais gamtoje vykdomais praktiniais aplinkos stebėjimais. Dalyviai taip pat lankėsi Nacionaliniame lankytojų centre, kuriame susipažino su Lietuvos saugomomis teritorijomis.