Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 

2016 metais Švietimo ir mokslo ministerija pakvietė švietimo, kultūros įstaigas, visuomenines organizacijas įsitraukti į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“ ir suteikti mokyklinio amžiaus vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas.

Šiais metais iniciatyvą palaikė per 320 įstaigų tiek miestuose, tiek kaimo vietovėse. Saugias edukacines erdves siūlė neformaliojo vaikų švietimo įstaigos, daugiafunkciai centrai, muziejai, bibliotekos, mokyklos, Valstybinės sienos apsaugos tarnyba. Organizuotos sportinės varžybos, protmūšiai, kūrybinės dirbtuvės, knygų skaitymo popietės, kitos veiklos, kuriose dalyvavo daugiau kaip 25 000 vaikų.

Aktyviausiems šio projekto dalyviams gruodžio 2–3 d. buvo surengta pažintinė kelionė į Tartu ir Taliną. Į pažintinę programą buvo įtraukti tokie objektai, kuriuose yra sudarytos puikios sąlygos mokinių edukacijai, naudojamos šiuolaikinės interaktyvios priemonės – Ledynmečio periodo centras, mokslo populiarinimo centras „AHHA“, viena populiariausių lankytinų vietų Baltijos šalyse – „Hidrolėktuvų uosto“ muziejus.

Kelionės metu dalyviai dalijosi gerąja patirtimi, pristatė savo geriausiai pavykusias veiklas, analizavo iškilusias problemas, aktyviose diskusijose buvo apsikeista nuomonėmis, kaip išradingiau ir inovatyviau tęsti šią prasmingą veiklą. Aktyviausioms institucijoms buvo įteiktos Švietimo ir mokslo ministrės padėkos.

Bendrą keliavusiųjų nuotaiką atspindi Vievio kultūros centro Renginių organizatorės Agnės Muškietaitės komentaras:

„Visa kelionė buvo super. Įspūdžių išties daug... 

Viską, ką žinojau teoriškai apie interaktyvius, inovatyvius, šiuolaikiškus ir vartotojui patrauklius muziejus bei mokslo centrus, galėjau pamatyti ir įsitikinti praktiškai. Tai labai naudinga. 

Senamiesčių ir objektų lankymas, jiems skirtas laisvas laikas – tikrai sąmoningas. Per tokį neilgą laiką tiek daug pamatėm ir patyrėm. Gidės požiūris, šmaikštūs pasakojimai ir nusiteikimas turėjo įtakos gerai nuotaikai ir turiningam laikui. Tikrai smagu, kad buvo pasirūpinta tiek sustojimo, tiek pasistiprinimo ar „pasikavinimo“ vietomis.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui už organizavimą – 10 balų. Viskas puikiai apgalvota, sustyguota. Kaip ir priklauso. Netgi ir maitinimas. Didžiulė staigmena... Ir dar viena staigmena, – labai graži kelionės atgal pradžia, kada vyko apdovanojimai ir gavome Švietimo ir mokslo ministrės padėkas.“ 
Nuotraukų galerija

Susijusi informacija