Lt | En
  
     
   
Mokiniai iš visų Lietuvos regionų spalio–lapkričio mėn. dalyvavo atrankiniuose Kulinarijos paveldo konkursuose Kaune, Marijampolėje bei Aukštadvaryje. Iš viso dalyvavo 13 komandų, geriausieji savo regionams atstovavo Vilniuje vykusiame baigiamajame renginyje lapkričio 29 d.

Šių metų tema – darbo šventės. Savitas apeigas turėjo daugelis darbų: pavasarinis arimas ir sėja, daržų sodinimas, linų sėja, šienapjūtė, naktigonė, uogavimas, grybavimas, žvejyba, rugiapjūtė, bulviakasis, žiemkenčių sėja ir kt. Konkurso dalyviai pasirinktą darbo šventę pristatė vaidinimu, kuriame atsispindėjo kraštui būdingi papročiai, dainos, tarmė.

Smagiausia yra antroji konkurso dalis, kuomet pristatomi regionui būdingi patiekalai. Tiek dalyviai, tiek renginio svečiai bei vertinimo komisijos nariai turėjo gerą progą paragauti suvalkietiško kumpio, dzūkiškų dešrų, žemaitiškų pyragų ar aukštaitiškų sūrių, įvairių kitų gardumynų. Mokiniai ne tik vaišino dalyvius, bet ir pasakojo komisijai apie patiekalų gaminimo tradicijas, technologijas.

Susumavus rezultatus, komandos prizines vietas pasidalino taip:

I vieta – Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras (Suvalkijos regionas)
II vieta – Aukštadvario žemės ūkio mokykla (Dzūkijos regionas)
II vieta – Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyrius (Žemaitijos regionas)
III vieta – Ukmergės technologijų ir verslo mokykla (Aukštaitijos regionas)

Pasirodymus vertino:

Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus Papročių ir apeigų poskyrio vadovė 
Nijolė Marcinkevičienė,
Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė,
Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė Gražina Kadžytė,
Vilniaus etninės kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Stanislovas Kavaliauskas,
Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos Neformaliojo, papildomo ir meninio ugdymo skyriaus vedėjas Darius Mockevičius,
Projekto koordinatorė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus vedėja Aurelija Augūnienė.