Į pagrindinį turinį 
  
 
Gegužės 25 d. Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose įvyko konkurso „Mano žalioji palangė“ baigiamasis renginys.

Šių metų tema „Augalų architektūra ir dizainas“ buvo pateikta per 400 darbų, dalyvavo apie 6500 vaikų, kurie visą pavasarį kartu su tėveliais, seneliais ir mokytojais kūrė ir augino žaliąsias palanges. Dvidešimt septynių kūrybiškiausių ir įdomiausių palangių kūrėjai buvo apdovanoti.

Dalyviai buvo kviečiami įsirengti žaliąsias palanges klasėse ir kitose patalpose (mokyklų koridoriuose, valgyklose, namuose), naudojant augalus kurti įvairias augalų kompozicijas. Palangių auginimo tikslas buvo ne tik estetinis, bet ir pažintinis. Augalai yra neišsenkamas techninių ir architektūrinių atradimų bei genialių sprendimų šaltinis, tad stebėdami augalus ir pasinaudoję jų „atradimais“ dalyviai ieškojo žmogaus ir gamtos kūrinių panašumų, lygino išorinės ir vidinės sandaros bruožus su žmonių kurtais prietaisais, daiktais, technologijomis.

Konkursui pristatytos pačios įvairiausios palangės – vaikiškai spalvotos, stilingai minimalistinės.

Paveikslėlis

Geriausius kūrinius rinko ne tik komisija. Už labiausiai patikusią palangę balsuoti buvo galima ir LMNŠC Facebook paskyroje. Balsavimo favorite šiais metais tapo Radviliškio rajono Šeduvos lopšelio-darželio komanda, kuriai atiteko „2023 metų žaliosios palangės“ sertifikatas ir edukacijų programos „Pažinkime paukščius drauge“ edukacinis tentas „Žalioji ABC“.


Paveikslėlis
Šiais metais komisija išrinko ir įspūdingiausią palangę – ja tapo Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos darbas „Akmenės kanjonai“. Jiems taip pat atiteko edukacijų programos „Pažinkime paukščius drauge“ edukacinis tentas „Žalioji ABC“

Visus dalyvavusius pasveikino Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Valdas Jankauskas, Vilniaus universiteto botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila.

Vilniaus universiteto botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vyr. specialistė Rasa Ryliškienė apibendrino darbus, pateikė naujų idėjų kitiems metams.

Palangių galerija

Konkurso laureatai 

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems konkurso draugams ir rėmėjams:

Edukacijų programai „Pažinkime paukščius drauge“
Labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“

Konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bendradarbiaudamas  su Vilniaus universiteto Botanikos sodu.