Į pagrindinį turinį 
  
 
Gegužės 23 d. Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose įvyko ekologinio konkurso „Žalioji palangė“ baigiamasis renginys.

Konkursas „Žalioji palangė“ kasmet pakviečia mokinius pajusti pavasario dvasią, iš arti stebėti ir pažinti augalus. Šiemet jame dalyvavo 325 įstaigos ir beveik 6 000 vaikų, kurie namuose, mokykloje ar vaikų darželyje kūrė kompozicijas tema „Susirask draugą!“. Iš viso 2024 m. konkursui atsiųstos net 324 puikios palangės.

Į žaliąją kelionę ieškoti gamtos stebuklų leidosi mokiniai iš formaliojo ir neformaliojo ugdymo įstaigų, o taip pat 5-ios šeimos. Aktyviausi buvo ikimokyklinukai, sudarę 2/3 dalyvių.

Kam atiteko „Metų žaliosios palangės“ sertifikatas

Komisija šįkart vertino ne tik nuotraukas bei idėjos originalumą, bet ir tai, kiek aktyviai buvo įsitraukę patys vaikai, taip pat proceso stebėjimo analizę ir išvadas.

Po ilgų diskusijų komisija atrinko 30 geriausių darbų, o už labiausiai patikusią palangę balsuoti visi norintys buvo kviečiami ir LINEŠA „Facebook“ paskyroje.

Balsavimo favorite šiais metais tapo Šiaulių lopšelio – darželio „Drugelis“ komanda, surinkusi net 2 100 „Facebook“ vartotojų patiktukų. Jai atiteko „Metų žaliosios palangės“ sertifikatas.

Paveikslėlis

Štai kaip gražiai savo žaliąją palangę aprašė „Drugelio“ autoriai:

„Kur gėlytė ir lapeliai, ten draugystė skinas kelią“

Žaliojoje palangėje gimsta draugystė. Čia atsiranda nauji draugai, pomėgiai. Žalioji palangė kviečia kurti, dirbti drauge, pajusti gamtos grožį. Kompozicijoje atsispindi žaluma, tyrumas, bendrystė. Kompozicijos kūrybai prireikė bendradarbiavimo, susitarimo, tolerancijos. Kiekvienas kompozicijos elementas atspindėjo asmenines kūrėjų sąvybes, kiekvieno interesus bei pomėgius, o sujungus juos – kompozicija tapo bendrystės bei bendradarbiavimo rezultatu. Kompozicija atskleidžia Šiaulių l/d „Drugelis“ edukacines erdves. Darželyje turime drugelių sodą, daržo lysves, miško aikštelę.“

Nuo sertifikatą laimėjusių šiauliškių nedaug atsiliko Šeduvos darželis, surengęs 1 800 patiktukų.

Paveikslėlis

Visų 30-ies geriausių darbų autoriai apdovanoti LINEŠA, VU Botanikos sodo diplomais ir dovanomis, o jų vadovai – padėkos raštais. Renginio dalyvius pasveikino LINEŠA direktorius Valdas Jankauskas ir VU botanikos sodo direktorius Dr. Audrius Skridaila. Susirinkusiems koncertavo perkusijos studija „Afrikos būgnai“.

Apie konkursą

Ekologinio konkurso „Žalioji palangė“ tikslas yra skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką ir tvarią aplinką, ugdyti atsakomybę už savo žaliuosius draugus.

Konkursą organizuoja Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) ir VU Botanikos sodas.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems konkurso draugams ir rėmėjams: Labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“, UAB „Sėkluva“.

Ačiū visiems už aktyvų dalyvavimą konkurse, entuziazmą ieškoti gamtos stebuklų ir įdomias idėjas!

Nuotraukų aut. Janas Karolis