Į pagrindinį turinį 
  
 
Kiekvieną lapkritį Lietuvos mokyklos mini „Globalią švietimo savaitę“ ir skatina mokinius rūpintis aplinka ir ją tausoti. Šiemet viena iš šios iniciatyvos dalių – iššūkių savaitė „Penkios P – People, Planet, Prosperity, Peace, Partnership“. Jos metu mokytojai ir mokiniai vykdys iššūkius ir veiklas, skatinančias susimąstyti apie kasdienius savo įpročius ir juos keisti. 

„Globalios švietimo savaitės“ metu kviesime susipažinti su vis kita tvarumo tema ir veiklas bei iššūkius rinktis pagal jas. Penkios temos – „People“ (žmonės), „Planet“ (planeta), „Prosperity“ (gerovė), „Peace“ (taika), „Partnership“ (draugystė) – skatins įsigilinti į opiausias pasaulio problemas, mokytis naujų įgūdžių ir kurti pasaulį tvaresnį ir gražesnį.

Pirmadienis (lapkričio 13 d.) su tema „People“ (žmonės) skatins pažinti skirtingus žmones, nepaisant jų rasės, lyties ar išvaizdos. Žmonių savitumas neturi trukdyti jiems jaustis gerai ir būti svarbiems visuomenėje, todėl iniciatyva kvies apsidairyti aplink save ir mokytis tolerancijos.

Antradienio (lapkričio 14 d.) tema – „Planeta“ (planeta). Ji kvies mokinius pradėti keisti aplinką pradedant nuo savosios mokyklos kiemo ir domėtis planetos užterštumo mažinimu. Kiekvienas esame atsakingas už Žemės švarą ir jos ateitį, kodėl gi nepradėjus kurti jos gražesnės jau šiandien?

Trečiadienio (lapkričio 15 d.) tikslas ¬ – mokytis pagarbos, rūpesčio ir supratimo, kadangi dienos tema yra „Prosperity“ (gerovė). Kiekvienas pasaulio sutvėrimas yra vertas pagarbos ir supratimo, todėl iniciatyva skatins atsižvelgti į santykių gerinimą ir pakviesti kitus kurti juos taikius ir kupinus pagarbos.

Ketvirtadienis (lapkričio 16 d.) su tema „Peace“ (taika) parodys, kaip svarbu yra padėti kenčiantiems nuo karo ir kurti taiką ne tik tarp šalių, bet ir tarp mokinių savoje klasėje. 

Paskutinės iššūkių savaitės dienos (lapkričio 17 d.) tema – „Partnership“ (draugystė). Ji supažindins su patyčių prevencija ir mokys būti pakantiems tarp savo klasiokų ir draugų. Draugystei užmegzti reikia nedaug – gal užkalbinsi klasioką ir pakviesi jį į kiemą?

Iniciatyvos metu vykdomų veiklu metu jos turi būti fotografuojamos ir keliamos į socialinius tinklus. Iki lapkričio 24 d. laukiame nuorodų ir straipsnių adresu tomas.pocius@linesa.lt.

Iššūkių savaitės nugalėtojai bus skelbiami gruodžio 4 d.

Plačiau apie sąlygas skaitykite   nuostatuose.

Kviečiame pasaulį keisti kartu su iššūkių savaite „Penkios P – people, planet, prosperity, peace, partnership“.