Lt | En
  
     
   

Lapkričio 6–10 d. Izraelyje, Zichron Yaacov mieste, vyko GLOBE programos Europos ir Eurazijos šalių koordinatorių susitikimas.  Susitikime dalyvavo 22 šalių atstovai,  GLOBE programos direktorius Tony Murchy, GLOBE programos Europos ir Eurazijos tarybos ir valdymo biuro atstovai, Izraelio GLOBE programos mokytojai, taip pat svečiai iš Izraelio švietimo ministerijos, Amerikos ambasados bei kitų institucijų.  

Renginio metu, šalių koordinatoriai pristatinėjo GLOBE programos veiklą šalyse, dalinosi gerosios praktikos pavyzdžiais, formavo naujas GLOBE programos idėjas ir veiklas; darbo grupėse rengė GLOBE mokytojų mokymų modelius, aptarė galimus kai kurių GLOBE programos stebėjimų protokolų pakeitimus.

Antra šio susitikimo dalis buvo daugiau skirta GLOBE programos koordinatorių ir Izraelio mokytojų įgūdžių tobulinimui dirbant pagal GLOBE programos protokolus. Buvo organizuojami moskitų, debesų, fenologinių stebėjimų praktiniai užsiėmimai. Taip pat pristatytos mobilios mokymosi priemonės, padėsiančios mokiniams teikti duomenis aplinkos stebėjimų metu.

Renginio metu vyko keli išvažiuojamieji susitikimai. Amerikos ambasadoriaus pavaduotoja Leslie M. Tsou šalių koordinatoriaus pakvietė į priėmimą į ambasadoje Tel Avive. Priėmimo metu dalyviai kartu su Izraelio ministerijų atstovais aptarė bendradarbiavimo GLOBE  programoje principus. Dalyviai taip pat lankėsi dviejose Izraelio mokyklose, kuriose GLOBE programos mokiniai pristatinėjo veiklą programoje, mokytojai dalinosi patirtimi, kaip GLOBE programos stebėjimus integruoja į mokymosi procesą.