Į pagrindinį turinį 
  
 
Šių metų vasario 6 d. visuomenei paskelbėme apie inicijuojamą nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“ (toliau – Renginys), skirtą Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-mečiui paminėti. Pagrindiniai Renginio iniciatoriai ir organizatoriai yra Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Higienos institutas, šalies savivaldybės bei savivaldybių visuomenės sveikatos biurai, švietimo įstaigos. Renginio globėja – Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybė Lietuvoje.

Įstaigoms, norinčioms dalyvauti Renginyje, buvo pasiūlyta registruotis specialioje interneto platformoje ir sudaryti renginių kalendorių – parodyti visuomenei, ką veikia sveikatą stiprinančios mokyklos, pasidalyti šių mokyklų gerąja patirtimi, padėkoti sveikatinimo darbui atsidavusiems žmonėms.

Jau nuo pirmųjų Renginio paskelbimo dienų šalies mokyklos, darželiai, visuomenės sveikatos biurai, švietimo skyriai pradėjo registruoti savo veiklas ir renginius, skirtus sveikatą stiprinančių mokyklų jubiliejiniams metams pažymėti.

Žvelgdami į renginių kalendorių galime pasidžiaugti, kad net 59 savivaldybės atsiliepė į kvietimą dalyvauti Renginyje – interneto platformoje jau užregistruota per 600 renginių. Kai kurie renginiai jau įvyko, kiti dar planuojami surengti. Kaip ir buvo kviesta, didžiausia renginių banga nuvilnys balandžio mėnesį. Daugiau informacijos dėl jungtinių, masinių renginių eigos bei scenarijaus galima sužinoti susisiekus su konkretaus renginio organizatoriais. Taip pat informuojame, kad įstaigos, nespėjusios užregistruoti renginio, vyksiančio antroje metų pusėje, dar gali tai padaryti iki birželio 1 d., nes registracijos platforma virtualioje erdvėje išlieka aktyvi (registracija >>>).

Maloniai kviečiame mokyklų bendruomenių narius ir visą visuomenę prisijungti prie jūsų savivaldybėje organizuojamų „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“ renginių ir kartu paminėti Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-metį bei maloniai praleisti laiką.


Parengė Nijolė Paulauskienė
Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro specialistė