Į pagrindinį turinį 
  
 

Birželio 25–30 dienomis Žagarės regioniniame parke vyko Neakivaizdinės jaunųjų geografų mokyklos vasaros stovykla. Mokyklą sėkmingai pabaigė III kurso mokiniai, juos pakeitė nauji JGM nariai, pirmakursiai, kuriems buvo surengtos smagios krikštynos. Šiais metais mokiniai taip pat pakrikštijo ir naują mokyklos vadovą Audrių Čečį, kuris prieš daug metų pats baigė šią mokyklą, o dabar pasišventė būti jos vadovu.

Pirmosiomis dienomis mokiniai su specialistais įrenginėjo meteorologijos stebėjimo stoteles, matavo vandens temperatūrą, rodmenis fiksavo visą savaitę ir parengė pristatymą apie vandens, kritulių ir oro pokyčius stovyklos pabaigoje. Vyresnieji mokiniai atliko socialinį tyrimą Žagarės miestelyje: kalbino gyventojus, klausinėjo apie gyvenimą, kultūrą ir švietimą miestelyje.

Stovyklos metu Žagarės regioninio parko specialistė Giedrė Rakštienė supažindino mokinius su Žagarės regioninio parko gamta ir kultūros objektais, jaunieji geografai tyrinėjo kraštovaizdį, dolomito atodangą, Senosios Žagarės kultūrinį paveldą. Su Žagarės gimnazijos geografijos mokytoja Alma Kančelskiene vyko pasižvalgymai nuo Žagarės ozo. GIS ir kartografijos užsiėmimai vyko su prof. Algimantu Česnulevičiumi, kultūros pokalbiai – su Ramune Barma. Geologijos užsiėmimus mokiniams vedė geologas Simonas Saarmann, o dr. Rimantas Petrošius su jaunaisiais geografais tyrinėjo žemės magnetinius laukus. Taip pat mokiniai su geologu Audriumi Čečiu keliavo pasižvalgyti ir paieškoti fosilijų į Skaistgirio karjerą.

Stovyklos metu mokiniai įgijo naujų žinių, įdomių potyrių ir susipažino su Žagarės regionu. Paskutinę dieną buvo įteikti pažymėjimai mokiniams, kurie baigė mokyklą, visi atsisveikino iki rudens sesijos.

Nuotraukos