Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos Baisogalos, Panevėžio ir Kėdainių eskadrilių jaunieji pilotai su skraidymo instruktoriais lankėsi Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje Kaune, kur turėjo puikią galimybę daugiau sužinoti apie licėjaus veiklą, mokymosi joje tvarką, pasitobulinti praktiniuose užsiėmimuose.
 
Svečius globojo licėjaus direktoriaus pavaduotojas neformaliajam ugdymui, laikinai einantis licėjaus direktoriaus pareigas Ričardas Žilaitis su padėjėjais.

Šia edukacine išvyka pradedamas prasmingas tarporganizacinis bendradarbiavimas, kurio tikslas – vystyti jaunimo patriotinį ir pilietinį ugdymą, formuoti ir plėtoti profesinio orientavimo lauką. 
  
Vaikams didelį įspūdį paliko generolo P. Plechavičiaus patriotiškumas, pasiaukojimas dėl savo pavaldinių ir savo šalies. Įspūdingi buvo ir praktiniai užsiėmimai – šaudymo, pirmosios pagalbos suteikimo, alpinizmo pamokos. 

Paveikslėlis    Paveikslėlis  Paveikslėlis

Šaudymo užsiėmimas buvo puiki proga išmokti elgtis su ginklu: užtaisyti, taikytis, šauti. Kiekvienas atliko po tris mokomuosius ir du įskaitinius šūvius. Po pirmo bandymo kai kurie truputį išsigando – garsas, netikėtumas, neįprastas pojūtis, tačiau su kiekvienu šūviu rezultatai gerėjo ir visi bent kartą pataikė į taikinį. 

Pirmosios pagalbos suteikimo mokymų metu jaunieji pilotai jautėsi atsidūrę tikrame karo lauke. Po instruktažo, kaip elgtis, kai pašaunamas būrio narys, vaikai mokėsi vienas kitam uždėti turniketą, nešti sužeistąjį neštuvais, sužinojo, kad gresiant dideliam pavojui, reikia gelbėtis pačiam, o sužeistajam padėti pavojui praėjus. Parodytas tvarstis, dedamas į žaizdą, kai neįmanoma uždėti turniketo (kaklo, pažasties sužeidimų metu): jame yra siūlai, kurie matomi rentgeno nuotraukose, todėl medikai pirmiausia įvertina, kur „nukeliauja“ tvarstis, ir tik tada atlieka operaciją. 

Paveikslėlis

Ant specialios alpinizmo sienos vaikai pasitikrino savo fizines galimybes ir koordinaciją, išklausę užduotis, paaiškinimus įveikė kliūtis.  
Išvyka buvo labai įdomi ir naudinga, o įspūdžiai, kaip ir licėjaus kiekvienam dovanota knygelė „Pilietinio pasipriešinimo abėcėlė“, primins pilietiškumo ir patriotiškumo svarbą, kilnių darbų prasmę, ragins nelikti abejingiems ir tikėti šviesia ateitimi. 

Kristina Sereikienė