Į pagrindinį turinį 
  
 

Lapkričio 9–10 dienomis vyko Neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos I sesija. Šioje sesijoje dalyvavo 39 jaunuoliai iš Alytaus, Anykščių, Druskininkų, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kauno, Kazlų Rūdos, Klaipėdos rajono, Mažeikių, Panevėžio, Tauragės, Ukmergės, Utenos, Vilkaviškio, Vilniaus ir Kauno gimnazijų.

Sesiją pradėjo ir visus susirinkusius pasveikino Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Ramūnas Vilpišauskas. Jis pasidžiaugė didėjančiu susidomėjimu Neakivaizdine jaunųjų politologų mokykla bei didėjančiu jaunimo pilietiškumu.

Pirmąją sesijos paskaitą apie tai, kas yra politikos mokslai, skaitė VU TSPMI dėstytoja doktorantė Augustė Dementavičienė. Vėliau mokiniai grupelėse diskutavo apie pasaulio ir Lietuvos naujienas, aptarinėjo karščiausius įvykius. Po paskaitų ir diskusijų, kadangi didelė dalis mokinių atvykę iš kitų Lietuvos miestų, buvo suorganizuota pažintinė ekskursija po Vilniaus universiteto Centrinių rūmų biblioteką.

Antroji sesijos diena prasidėjo pilietinės iniciatyvos „Misija Sibiras“ dalyvių pasakojimu apie šiais metais vykusią ekspediciją. Išgirsti kelionės įspūdžius iš pirmų lūpų, sužinoti apie kelionės užkulisius, Sibire gyvenančius žmones, jų meilę Lietuvai buvo nepaprastai įdomu ir paskaita-pasakojimas nepaliko abejingų. Antroji paskaita-diskusija, kurią pristatė ir vedė VU TSPMI dėstytoja doc. dr. Inga Vinogradnaitė, sukėlė klausimų, vertė susimąstyti, o kurgi vis dėlto yra žodžio laisvės riba, kiek laisvės galime sau leisti neįžeisdami kito, kokią įtaką politikoje turi „nepatogi“ nuomonė, kiek esame tolerantiški kitoniškumui, kas stipresnis – žodis ar veiksmas, ir kt. VU TSPMI absolventas, Lietuvos banko ekonomistas Simonas Algirdas Spurga savo skaityta paskaita „Priežastingumas politikos moksluose“ įrodė, kad įvairūs procesai ar reiškiniai tiek politikoje, tiek kasdieniame gyvenime yra kelių reiškinių (veiksnių ar požymių pokyčių) tarpusavio priklausomybė, kai vienas reiškinys (priežastis) yra pagrindas atsirasti kitam. Šiuos dalykus tyrinėja mokslininkai, politologai. Bandydami paieškoti priežasties ir pasekmės ryšio aptarėme gyventojų migracijos, išsimokslinimo, gyvenimo kokybės rodiklius, priežastis ir kt.

Neakivaizdinę mokyklą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentų korporacija RePublica.

Nuotraukos