Lt | En
  
 

Gruodžio 2 d. Klaipėdos universiteto Menų akademijoje vyko VI Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 39 šalies bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai – miestų ir rajonų etapų laimėtojai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Palangos, Alytaus miestų, Anykščių, Kretingos, Kupiškio, Panevėžio, Biržų, Radviliškio, Raseinių, Šakių, Zarasų, Kėdainių, Rokiškio, Šilalės, Jonavos, Vilniaus rajonų, apie 40 jiems pasirengti padėjusių mokytojų, apie 60 olimpiados dalyviams akompanavusių mokinių ir mokytojų.

Olimpiados dalyviai – dviejų amžiaus grupių mokiniai (I gr. – 6–8 kl., II gr. – 9–12 kl.). Jie atliko žinių tikrinimo testą, skaitė muzikos raštą iš lapo. Dainavimo ir kompozicijos užduotys Menų akademijos didžiojoje salėje vyko kaip atviri koncertai – jaunųjų balsais ir skambančiais instrumentais galėjo mėgautis visi: ir dalyviai, ir kompetentinga vertinimo komisija, vadovaujama Klaipėdos universiteto Menų akademijos dekano prof. Vytauto Tetensko, ir olimpiados svečiai. Taigi olimpada buvo tikra muzikos šventė, gera proga pamatyti įvairių miestų ir rajonų muzikines idėjas, pasimokyti ir padiskutuoti.

Mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare „Gabūs muzikai vaikai: pastebėti ir nepakenkti“, kurį vedė Ugdymo plėtotės centro Ugdymo turinio skyriaus Kalbų ir meninio ugdymo poskyrio metodininkė Žydrė Jankevičienė, kartu su mokiniais stebėjo smagią Klaipėdos jaunimo teatro muzikinę edukacinę programą „Kėdės“.

Vertinimo komisija per olimpiados uždarymą aptarė visas užduotis, pagyrė geriausius užduočių atlikėjus. Kompozicijų kūrimas prieš keletą metų buvo bene didžiausias iššūkis olimpiados dalyviams. Dabar ši užduotis sulaukia bene daugiausia dėmesio. Jau galima neabejoti, kad muzikos kūryba mokiniams yra įdomi. Aštuoniems mokiniams, I, II, III vietų laimėtojams, įteikti aukso, sidabro, bronzos medaliai, Švietimo ir mokslo ministerijos diplomai, rėmėjų Lietuvos muzikų sąjungos, Ugdymo plėtotės centro, Klaipėdos koncertų salės, leidyklos „Tyto alba“, UAB „Milgreta“ įsteigti prizai. Dar aštuoniems mokiniams, geriausiai atlikusiems skaitymo iš lapo, muzikinių žinių patikrinimo užduotis, geriausiai padainavusiems ir sukūrusiems originaliausias kompozicijas, įteikti Švietimo ir mokslo ministerijos pagyrimo raštai ir rėmėjų prizai. O štai į IV tarptautinę muzikos olimpiadą, kuri 2018 m. balandžio 18–20 d. vyks Taline,  vertinimo komisija atstovauti Lietuvai išrinko 6 mokinius:
Laisvūnę Šimonytę, Šiaulių „Juventos“ progimnazija, mokytojos Gaiva Šimonienė ir Ramunė Urniežienė;
Mildą Mariją Kiškūnaitę, Šiaulių „Juventos“ progimnazija, mokytojos Aušra Adomaitienė ir Živilė Ratinienė;
Simą Palucką, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija, mokytoja Giedrė Druskienė;
Miglę Ingą Kuprelytę, Klaipėdos licėjus, mokytoja Aušra Niparavičienė;
Matą Bagdonavičių, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija, mokytoja Neringa Kukarinienė;
Gintarę Valionytę, Klaipėdos Vydūno gimnazija, mokytojas Arvydas Girdzijauskas.