Į pagrindinį turinį 
  
 
Nuo 2002 m. Europos astronomijos švietimo asociacijos (EAAE) European Association for Astronomy Education ir Europos pietų observatorijos (ESO) European Southern Observatory organizuojamas konkursas „Pagauk žvaigždę 2023“ kviečia mokinius kūrybiškai pažiūrėti į kosmosą ir pakelti galvą aukštyn – danguje slepiasi begalybė stebuklų.

Konkursas ragina stiprinti ir plėsti Europos mokyklų mokinių astronomijos žinias ir padėti informacinėms technologijoms skleistis ugdymo procese. Jame dalyvaujant prireiks kūrybingumo ir sugebėjimų dirbti savarankiškai bei komandoje, todėl vienas iš tikslų yra tobulinti ir šiuos mokinių įgūdžius.

„Pagauk žvaigždę 2023֧“ bus dvi kategorijos. Pirmoji, jau tapusi tradicine, projekto ataskaita astronomine tema, o antroji – trumpas filmukas ar animacija apie astronomiją ir jos objektus. Su konkurso reikalavimais prašome susipažinti  čia.

Grupės, sudarytos iš ne daugiau kaip trijų mokinių ir vadovo, gali pateikti iki 5000 žodžių darbo aprašą anglų kalba arba paruošti iki 5 minučių trukmės vaizdo įrašą pasirinkta astronomine tema (tai gali būti konkretus astronominis objektas, reiškinys, stebėjimas, eksperimentas, mokslinė problema, teorija ir pan.).

Komandos, pristačiusios geriausius projektus ir vaizdo įrašus, gaus specialius ESO prizus ir dalyvaus vaizdo susitikimuose su profesionaliais astronomais iš ESO ir kitų Europos observatorijų. Geriausi projektai ir vaizdo įrašai bus paskelbti ir pristatyti baigiamojoje vaizdo konferencijoje.

Tyrinėkite dangų drąsiai ir gaudykite žvaigždes!

Darbų pateikimo terminas – 2024 m. kovo 31 d.

Baigiamoji konferencija ir apdovanojimų ceremonija vyks 2024 m. balandžio 21 d.

Organizatorius Europos astronomijos švietimo asociacija (EAAE)

Rėmėjas Europos Pietų observatorija (ESO)