Birželio 6–7 d. į Kurtuvėnų regioninio parko gamtos mokyklą Jautmalkėje suvažiavusios moksleivių komandos iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Raseinių ir kitų vietovių dalyvavo ekologinio gamtinio pažinimo konkurso „Micro/marcro žvilgsnis“ pirmojoje dalyje „Micro žvilgsnis”.
Šalia gamtos mokyklos esančiose pievose ir pamiškėse moksleiviai fotografavo, fiksavo įvairias gyvūnų, augalų ir grybų rūšis, gyvenančias įvairiose Kurtuvėnų regioninio parko buveinėse, ir kėlė jas į "INaturalist" programėlę.
Visiems labai norėjosi surasti bent kelias retas rūšis, kurios yra įtrauktos į Lietuvos Raudonąją knygą.
Moksleiviai, padedami mokytojų, varžėsi, kas suras daugiausiai rūšių.
Šitaip vaikai kaupė mokslui vertingus biologinės įvairovės duomenis, kuriuos galės naudoti profesionalūs mokslininkai bei gamtininkai.
Moksleiviai taip pat padėjo naikinti invazinę rūšį – lubiną. Lubino žiedų skynimas pristabdo šios invazinės rūšies plitimą, todėl vaikai pievose ir laukuose priskynė kuokštus lubinų, kurie iškeliaus į komposto dėžę.
Jau 5-ą kartą organizuojamas gamtosauginis konkursas kvietė prisijungti mokyklas iš visos Lietuvos.
Konkurso tikslas – skatinti moksleivius domėtis saugomomis teritorijomis, organizmų rūšimis ir buveinèmis.
Moksleiviai dalyvavo kultūrinėje programoje, lankėsi Smirdėlės pelkių pažintiniame take, Kurtuvėnų dvaro ansamblio komplekse.
Konkurso organizatoriai: Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT), Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) ir Kurtuvėnų regioninio parko gamtos mokykla.
Rugsėjį pakvies „Macro žvilgsnis“
„Micro žvilgsnis” yra ekologinio gamtinio pažinimo konkurso „Micro/marcro žvilgsnis“ pirmoji dalis.
Antroje konkurso dalyje „Macro žvilgsnis“ mokyklos kviečiamos perkelti jaunųjų gamtininkų ugdymą į Lietuvos saugomų teritorijų kraštovaizdžius, pasinaudoti naujausia juose įdiegta infrastruktūra – apžvalgos bokštais, regyklomis, pažintiniais takais, gamtos mokyklomis ar lankytojų centrais.
Moksleiviai skatinami pažvelgti nekasdieniu panoraminiu/macro žvilgsniu ir atrasti prasmingus žmogaus ir gamtos sąlyčio taškus ir sukurti gamtos pamoką-filmuką.
Konkurse gali dalyvauti 1–11 klasių mokiniai vadovaujami mokytojo ar vadovo.
Konkurso nugalėtojai bus kviečiami į baigiamąjį renginį, kuris vyks 2024 m. rugsėjo 20 d. Kuršių nerijos nacionaliniame parke ir bus apdovanojami prizais, LINEŠA ir VSTT prie AM diplomais.
Renginio akimirkos
LINEŠA nuotraukos
LINEŠA nuotraukos
Daugiau informacijos: https://www.lmnsc.lt/micromacro-zvilgsnis/