Į pagrindinį turinį

Spalio 7 d. Madžiūnuose vyko XXXI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados kosminių modelių sporto finalinės varžybos. Varžybose dalyvavo daugiau nei 50 mokinių iš Daugpilio, Kauno, Panevėžio r., Širvintų, Marijampolės ir Vilniaus. Raketų modeliuotojai rungtyniavo trijose klasėse:  S-4-A klasėje – raketoplanų modeliai, S-3-A klasėje – modeliai su parašiutais skridimo trukmei pasiekti ir S-8-D klasėje – radijo bangomis valdomi raketoplanų modeliai.

Oro sąlygos buvo ne itin geros (temperatūra 9–12 °C; vakarų vėjas – maždaug 3,6 m/s), tačiau tai nesutrukdė varžyboms vykti sklandžiai.

S-4-A klasėje pirmąją vietą užėmė Samanta Dervinytė iš Berčiūnų pagrindinės mokyklos komandos, antrąją vietą – Samantos komandos draugas – Paulius Krištaponis, trečiasis liko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) komandos narys – Olegas Polonskis. Šioje klasėje pirmąją komandinę vietą užėmė Berčiūnų pagrindinės mokyklos I komanda.

S-3-A klasėje pirmąją vietą iškovojo LMNŠC komandos narys Jokūbas Babarskis, antra liko Samanta Dervinytė, trečia vieta atiteko Pijui Stankevičiui iš Kauno MTKC komandos. Šioje, kaip ir S-4-A klasėje, geriausiai pasirodė Berčiūnų pagrindinės mokyklos I komanda.

S-8-D radijo bangomis valdomų raketoplanų modelių klasėje pirmąją vietą užėmė Marijampolės komandos narys Rapolas Lukšys, antrąją ir trečiąją vietas pelnė Širvintų r. komandos nariai: Lukas Višniauskas ir Liudvikas Revuckas.

Varžybų metų buvo atlikta virš 160 raketų ir 22 radijo bangomis valdomų raketų modelių skrydžių.