Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Spalio 26 d. įvyko jau tradicija tapęs „Kultūrų rato“ festivalis.

Šiemet darbus rengė daugiau nei 120 mokinių, jiems talkino 20 pedagogų. Skirtingos kultūros, istorija, tradicijos pristatytos videofilmukais, skaidrių pateiktimis, piešiniais. Sulaukta kelių darbų apie ukrainiečių, romų, litvakų papročius ir kultūros ypatumus, tačiau aktyviausiai domėtasi karaimų istorija ir kultūra – gilintasi į metų temą, mat 2022-ieji paskelbti Lietuvos karaimų metais.

Festivalio dalyvius pasveikino ir jų veikla pasidžiaugė svečiai iš Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Tautinių mažumų politikos analizės ir informacijos skyriaus atstovai Justina Baliukonytė ir Sergej Dobriakov bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro laikinai einanti direktoriaus pareigas Gitana Viganauskienė.

Šiemet pirmą kartą renginys organizuotas mišriuoju būdu. Ir esantys scenoje, ir prisijungę per Zoom platformą dalyviai turėjo galimybę matyti vieni kitų darbus, bendrauti.

Džiugu ir vėl sulaukus dalyvių, augančių ir tobulėjančių kartu su festivaliu. Kelintus metus iš eilės renginyje aktyviai dalyvauja Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos klubo „Tolerancija“,  Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro bei Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos mokiniai. Jie kasmet imasi naujų temų, pristato vis kitas kultūras.

„Kultūrų rate“ jau net šeštus metus dalyvaujantys Radviliškio rajono Pociūnėlių pagrindinės mokyklos atstovai. Gaila, kad jie negalėjo savo darbo „Ukrainiečiai – mums įdomi tautinė mažuma“ pristatyti gyvai,  tačiau ir per nuotolį buvo matyti kaip visada nuveiktas didelis darbas: ne tik surinkta informacija, bet ir pasiūti puošnūs rūbai, pagaminti tradiciniai patiekalai.

Tęsti festivalio tradiciją įkvepia mokinių atsiliepimai, kad dalyvauti šioje veikloje, pažinti naujas kultūras labai įdomu, yra jau dabar apsisprendusių, kad dalyvaus ir kitąmet.

Renginyje Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos Edukacinių programų koordinatorė Nerilė Urbonaitė įdomiai ir nuotaikingai paskaitė paskaitą „Vilniaus pilys ir Gediminas“ – juk artėja Vilniaus 700-asis gimtadienis. Ar iš jo gims kokia nors idėja, pamatysime. Iki!

Nuotraukos aut.  Sergej Dobriakov 

Plačiau apie projektą >>>